Špinění před ms, s Clostilbegytem ne

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 13.01.19 12:12
Špinění před ms a s clostilbegytem ne

Mám takový dotaz…snažíme se o miminko, zatím se nedaří, před ms vždy tak 5-7 dní špiním. To znamená že někdy 7-9dpo už špinění je. Dnes jsem 11dpo a špinění nemám. Brala jsem teď clostilbegyt, může to být proto? Bohužel mi doktor nenapsal žádné léky po ovulaci. Test dnes negativní, tak nevím jestli ještě můžu doufat? Máte s tím někdo zkušenost?

Reakce:
Janli
Echt Kelišová 9271 příspěvků 13.01.19 12:15

Pokud lékař ví o špinění před menzes a neřeší to při snaze o otěhotnění, je to žhavý kandidát na výměnu. Pranděpodobně potřebuješ Utrogestan, protože nemáš potřebnou hladinu hormonů. Ty máš anovulační cykly potvrzené ultrazvukem? Chidíš na folimulometrii?

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 13.01.19 12:20

@Janli anovulační cykly nemám, ale mám pozdě ovulaci. 25 dc i později. Teď s clostilbegytem byla už 15 dc. Trochu mi to dává naději, že nešpiním, ale může to být tím clostilbegytem? Na folikulometrii jsem nebyla. Mám clostik na 3 měsíce a když neotěhotním, mám přijít na kontrolu. Měřím BT a je 11 dní zvýšená.

Tichošlápek
Neúnavná pisatelka 15055 příspěvků 13.01.19 12:22
@Anonymní píše:
@Janli anovulační cykly nemám, ale mám pozdě ovulaci. 25 dc i později. Teď s clostilbegytem byla už 15 dc. Trochu mi to dává naději, že nešpiním, ale může to být tím clostilbegytem? Na folikulometrii jsem nebyla. Mám clostik na 3 měsíce a když neotěhotním, mám přijít na kontrolu. Měřím BT a je 11 dní zvýšená.

Při braní clostiku je kontrola na uz nutná, můžeš reagovat přehnaně a skončit třeba s pěti oplodněných vajíčky. změn lékaře, protože tohle je totální flink.

Janli
Echt Kelišová 9271 příspěvků 13.01.19 12:28
@Anonymní píše:

Přestaň to brát a najdi si jinýho doktora, to je idiot! @Tichošlápek má pravdu. Clostík se předepisuje při chybějící ovulaci, na tvůj problém se používá utrogestan a dávat ženské s pravidelnou ovulací tenhle lék bez ultrazvukové kontroly, si koleduje o pořádný průšvih! Utrogestan prodlouží fázi po ovulaci.

s.y.p.t.a
Zasloužilá kecalka 775 příspěvků 13.01.19 12:37

Ahoj, holky mají pravdu. Vůbec nechápu, proč ti doktor předepisoval clostilbegyt, když ovulaci máš, a ještě bez kontroly UZ. To přece nevadí, že ovuluješ až 25. den cyklu, ta doba předovulační může být různě dlouhá. Málo žen ovuluje 14. den cyklu. Ale opravdu jde o to, prodloužit případně tu luteální fázi, která by měla být pro uchycení oplodněného vajíčka minimálně 10, lépe však aspoň dvanáct dnů. Pokud je tam to špinění, může to právě značit nedostatečnou funkci žlutého tělíska a možné problémy s otěhotněním. Předepisuje se opravdu Utorgestan nebo podobný lék, který obsahuje progesteron. Bylo by dobré měřit bazální teplotu a teprve progesteron nasazovat po proběhlé ovulaci. Mám pocit, že takovým způsobem léčby ti lékař jen rozháže cyklus.

Váš příspěvek
Reklama