Špinění před ms - komplikace otěhotnění? Co pomůže?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Filisa
Povídálka 16 příspěvků 12.10.18 13:32
Špinění před ms - komplikace otěhotnění? Co pomůže?

Ahoj všem,
s manželem se snažíme půl roku o druhé miminko a zatím se nedaří. Cyklus mam 28 dní, což mi tak plus mínus jeden den vychází každý měsíc, ale problem je, že třeba až 5 dní před ms už začnu špinit (tento měsíc dokonce tyden - měla bych to dostat příští čtvrtek a od vcera špiním).
Bojím se, aby to nekomplikovalo otěhotnění. Když jsem byla byla minulý týden s tímhle problémem u své gynekolozky, tak mi řekla, ze mi nepomůže, jelikož stále kojim a bude to asi tim kojenim a takze mám přestat kojit a pote za tři měsíce přijít, pokud se nebude stále dařit. Ani mě nijak nevyšetřila.
Zkoušela jsem gynex, kontryhel, drmek, nic mi na to nepomohlo. Máte někdo prosím nějaké rady, zkušenosti? Dcera se nam povedla bez problému hned první pokus, tak jsem z toho teď už docela rozčarovaná a nevím, co s tím. Ale chápu, že půl roku není nic. Díky moc.

Reakce:
admin
Extra třída :D 11311 příspěvků 12.10.18 13:52

Dobrý den,

zkuste se zeptat našeho gynekologa, pak doktor odpovídá pohotově :)

Přeji pěkný den :kytka:
adminka Lucka

Filisa
Povídálka 16 příspěvků 12.10.18 14:08

@admin Moc díky za radu, panu doktorovi jsem napsala :)

Janli
Kelišová 6303 příspěvků 12.10.18 15:05

Lékařka má pravdu, dokud kojíš máš rozházený hormony a nedá se to léčit. Běžně se to upravuje utrogestanem, ale ten při kojení nesmíš. Pravděpodobně ti chybí hormon, který pomáhá k udržení těhotenství takže to problém bude dost podstatný.

Levixka
Zasloužilá kecalka 559 příspěvků 12.10.18 15:36

@Filisa Ahojky, přesně jak píše paní předemnou, vetšinou to bývá nedostatečnou funkci žl. tělíska a řeší se to dávkami gestagenu v druhé fázi cyklu. Proverou nebo Utrogestanem. Mám totéž. Ale pokud kojite tak vam lékař nemůže nic dát. Jinak je tu i hodně příběhu kdy holky otěhotněli i tak, i přes špinění. Buďte trpělivá. Lékařka jistě ví co říká :) držím palce!

Filisa
Povídálka 16 příspěvků 12.10.18 18:35

@Janli @Levixka Děkuju vám, už je to týden, co jsem tedy na radu doktorky přestala kojit, tak uvidíme, co se bude dít. Už jsem z toho docela fakt smutná, že ani nemrknu a už je další měsíc za mnou a z toho skoro dva týdny já stravim s vložkou a ani nestihnu doufat, že se možná už zadařilo.
Navíc, jak jsem psala, když předtím jsem takovéhle problémy neměla a otěhotněla jsem hned.

Levixka
Zasloužilá kecalka 559 příspěvků 12.10.18 22:38

@Filisa Nemějte strach. Opravdu to může být rozhozenyma hormonama :) Mě na to přišli až po ZT v 11tt, nekdy je tělo jen poblaznene. Jistě vaše lékařka ví, co dělá. Věřte ji :) Určitě se Vam podaří i podruhé :)

Filisa
Povídálka 16 příspěvků 19.10.18 12:44

Zdravím vás, co jste mi radily, chtěla jsem vam jen napsat, že mi dnes vyšel pozitivní těhotenský test :) Jak jsem začala špinit týden před ms, tak postupně to přestalo a ms nepřišla. Tenhle měsíc bylo to špinění asi jiné povahy než ty předchozí :) Tak snad to bude mít dobrý konec. Mějte se a ať se vám daří ;)

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Diskuze s tatínkem Janem: O hraní i péči o nemocné dítě

Pojďte si popovídat do diskuze na eMiminu s tatínkem, který po narození... číst dále >

Vánoční úklid: Hlavně zůstat v klidu

Vánoce a úklid. Každý rok je to pořád dokola. Víte, že to musíte udělat, ale... číst dále >

Články z Expres.cz

Šlofík dne: Pašeračka Tereza si u soudu zdřímla. „Je nemocná,“ řekl nám zdroj

Pravidelné návštěvy soudu ji pěkně zmáhají. Během posledního soudního líčení... číst dále >

Čestmír Řanda ukázal novou milenku. Je to mladší kopie Pletánkové!

Vrátila se Tina Pletánková k Čestmíru Řandovi? To napadlo všechny, kdo se... číst dále >

Články z Ona Dnes

Na plastiku jsem šla kvůli šikaně, říká kdysi obézní žena

Annie McManisová (25) z Nového Zélandu od mala zažívala kvůli obezitě šikanu.... číst dále >

Pracny, košíčky a další skvělé cukroví, které pečeme v redakci

Také letos vám přinášíme osvědčené recepty na vánoční cukroví, které se peče... číst dále >