Špinění při antikoncepci - je to normální?

8.11.19 21:16

Špinění při antikoncepci - je to normální?

Dobrý večer ženy,

Je mi 19 let, jsem tu nová a nezkušená. Zatím dítě s přítelem neplánujeme, rádi bychom dodělali vysoké školy. :D Samozřejmě se chceme nějak chránit a to je taky důvod proč jsem tady. Nemám úplně s kým se o tom pobavit, protože moje mamka není úplně zastánce hormonální antikoncepce. Samozřejmě se mi snaží vždycky pomoci, ale jelikož nemá s tím dostatek zkušeností a kamarádek se na toto téma nechci moc bavit, tak jsem tady a budu doufat, že mi poradíte, ačkoliv se to může zdát jako úplná pitomost. :zed:

No, abych to uvedla na pravou míru. S přítelem jsme přesně rok, je úžasný, spát jsme spolu začali až po půl / 3/4 roku vztahu, hezky počkal, protože mi se do toho nikdy moc nechtělo, a jelikož jsem si právě procházela konečnou fázi mononukleózy, tak jsme jako ochranu používali kondomy a vždycky to proběhlo bezpečně, samozřejmě až do teď. Po kompletním vyléčení z mononukleózy jsem si zašla na gyndu pro HA, protože jednak na ty kondomy úplně nejsem a s přítelem chceme být chráněni více. Mám prášky MAITALON, začala jsem je brát od této neděle (3.11.), kdy mi začala menstruace a od té doby je to nějaké divné. První den to bylo strašně silný, druhý den takové normální a od třetího dne až do teď je to takové silnější špinění. Ve středu jsem si třeba už myslela, že to zmizelo úplně, ale nestalo se tak. Špinění se zas vrátilo. :roll: Mám jednu dobrou kamarádku, se kterou se sice často nevidím, ale jako jediná má s HA zkušenost, tak jsem ji kontaktovala, jestli je mít menses při HA 2-3 dny normální. Odpověděla, že ano. Ale pak mi přišlo to špinění a nevím jestli je to normální nebo bych s tím měla něco dělat. :nevim: Jsem si vědoma toho, že při antikoncepci si tělo prochází změnami a třeba je to v pohodě, ale prostě to potřebuji od někoho slyšet, abych se uklidnila. :lol: Nikdy jsem to nebrala, takže nevím co a jak, budu moc ráda za vaše reakce, popřípadě vaše úplně první zkušenosti s antikoncepcí. Chtěla jsem psát nebo volat na gyndu, ale rozhodla jsem se, že mi možná poradíte tady.

Ještě bych chtěla poradit s jednou věcí. Momentálně se léčím na zlatého stafylokoka a byli mi nasazeny antibiotika, které jsou ovšem vůči antikoncepci šetrné. Ale začalo mě to „tam dole“ svědit a mám strach, že to jsou kvasinky, které jsou způsobeny užíváním právě ATB. Myslíte si, že je to tímhle, a nebo třeba za to může to špinění, že to prostě svědí? Popřípadě, jak na ty kvasinky? Co brát, aby to pominulo. Měla jsem to i před půl rokem a to jsem brala bylinkové vložky a vaginální tablety, ale ty se mi úplně při tom špinění teď brát nechce. Nějaké další tipy, jak se toho zbavit?

Děkuji za veškeré rady a přeji hezký večer, moc děkuji!

Anet

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

8969
8.11.19 21:19

Při nasazení HA je špinění poměrně obvyklé. To svědění budou spíš ty kvasinky.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8.11.19 21:23

@ivašot. Dobře, děkuji za uklidnění. Ještě co se týče toho špinění? Bývá to u HA neustále takové intenzivní a časté? Já jen, aby to nějak nebylo nepříjemné mě a příteli. Snad mě chápete. Děkuji opět za odpověď.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
734
8.11.19 21:24

Špinení může při HA být, ale pro jistotu bych zkusila těhotenský test.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8.11.19 21:26

@josslyn.n To mě nestrašte. Myslím, že jsme natolik zodpovědní, že by se tohle stát zrovna nemělo.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8969
8.11.19 21:26
@annieaa píše:
@ivašot. Dobře, děkuji za uklidnění. Ještě co se týče toho špinění? Bývá to u HA neustále takové intenzivní a časté? Já jen, aby to nějak nebylo nepříjemné mě a příteli. Snad mě chápete. Děkuji opět za odpověď.

Pokud by špinění bylo časté, tak je to důvod ke změně antikoncepce.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8.11.19 21:27

@ivašot. Dobře, děkuji za odpověď.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
10321
8.11.19 21:41

@annieaa já jsem při nasazení HA měla 3 měsíce šílené krvácení, trvalo to vždy 14 dnů a fakt velká síla, volala jsem na gyndu a dr mi řekla, že je to normální, že si to sedne. Prostě, že ty 3 měsíce to může zlobit, takže nepropadej panice, pravděpodobně se to zlepší.
To svědění je horší, určitě jsou to kvasinky, poraď se v lékárně, co by ti doporučili při špinění používat nebo zavolej dr, co si máš koupit nebo jestli máš přijít

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8.11.19 21:51

@stinga děkuji! :mavam: s těmi kvasinkami jsem počítala no.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9.11.19 01:16

Ze začátku braní HA se to dít může, pokud bys to přetrvávalo dlouho, tak ji změn.. Jinak svědění budou určitě kvasinky..kup si Clotrimazol zaváděcí tabletky a mast.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama