Špiněni v těhotenství - co by to mohlo být?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Petruna21
Echt Kelišová 9795 příspěvků 09.12.17 15:24
Špiněni v těhotenství co by to mohlo být ?

Ahojky maminky :mavam:

Mám na vás takový dotaz jsem těhotná 6 tt a dnes když jsem byla na záchodě tak jsem se utřela a měla sem na papíru světle hnědý vytok (omlouvám se za přirovnání) co by to mohlo být? Sem ze všeho hned vyplasena je to první tehu.. je to normální? Moc vám děkuji a omlouvám se :kytka:

Stránka:  1 2 3 Další »

Reklama

Reakce:

Keltka
Kecalka 469 příspěvků 09.12.17 15:26
jeď k MUDr.!!!

Ahoj, nechci tě děsit, může to být jen prasklá žilka nebo hematom. Na druhou stranu to může být (a ve většině případů je), počínající potrat (špatně se vyvíjející těhotenství). Jakékoli krvácení je znak toho, že něco asi není úplně tak, jak by mělo být, mazej na pohotovost, aby ti dali Utrogestan nebo nějaké jiné léky, případně injekci na udržení těhotenství. Snad bude vše v pořádku-oni to zkontrolují ultrazvukem, případně ti něco dají.

Fima
Nadpozemská drbna 29154 příspěvků 15 inzerátů 09.12.17 15:33

Nemusí to znamenat nic, stejně jako to může být začátek konce. Tohle ti ted nikdo neřekne. Já u posledního těhotenství prošpinila celý první trimestr, příčina nezjištěna. Hematom žádný, prostě zřejmě praskla vždy nějaká cévka nebo byly překrvené sliznice. V těhotenství se to stává poměrně často. Někteří lékaři dávají Utrogestan a Ascorutin, ale je to spíš placebo. Pokud se to udržet nemá, neudrží se to. Důležité je, že to není čerstvá krev.

lalaláček
Ukecaná baba ;) 1078 příspěvků 09.12.17 15:36

Pokud to není čerství krev, asi bych se neplašila, asi ti praskla nějaká cévka. Ale při kontrole to doktorovi určitě řekni.

Petruna21
Echt Kelišová 9795 příspěvků 09.12.17 15:41

A zatím to bylo pouze jednou a červená krev to opravdu nebyla bylo to světle hnědé.. na kontrolu jdu v pátek :roll:

lentilka248
Kelišová 6413 příspěvků 1 inzerát 09.12.17 15:41

Doporučuji kontrolu u Dr.. Nyní ve 3.tehotenstvi jsem v 7tt měla jednorázově čerstvou krev, v 10-11tt jsem krvacela - splnila taky, Vždy kontrola, příčina nenalezena, jsem ve 28tt..v prvním trimestru jsem brala utrogestan, ale spíš kvůli anamneze, krvácení bylo i přes něj.. Píšu jen pro uklidnění, že to nemusí hned znamenat konec těhotenství..

Tichošlápek
Echt Kelišová 9175 příspěvků 09.12.17 15:50

Šla bych také k dr. U mne spineni znamenalo konec, ale dokud je to jen hnědé a nesili, tak to není zlé - nejspíše jen cevka. Ale stejne bych pro klid šla na kontrolu uz v pondělí

Silvie15
Kecalka 393 příspěvků 09.12.17 15:51

Měla jsem to podobně. Zjistili mi hematom a nechali si mě na pár dní v nemocnici na pozorování. Dr říkala že pokud to není čistě červená krev jako menstruační tak to není žádný velký problém.

P4ja
Závislačka 4942 příspěvků 09.12.17 15:54

Já bych šla k Mudr. už v pondělí. Nikdy nevíš.

Hoa Mai
Kelišová 5468 příspěvků 13 inzerátů 09.12.17 15:58

@Petruna21 Může to být i pseudomenstruace. Zkus si spočítat, jestli bys to teď někdy neměla dostat, kdybys nebyla těhotná. Já jsem to měla u všech těhotenství, první a druhá menstruace po otěhotnění proběhla jako slabé, světlě růžové nebo světle hnědé špinění.
Jinak pro uklidnění, ona občas ani kopa čerstvé krve nemusí nutně znamenat konec. Já jsem minulý týden, ve 13tt. z ničeho nic začala silně krvácet čerstvou krví, na pohotovost jsem jela s tím, že je to v pytli. Naštěstí to sláblo až do úplného zastavení. Na pohotovosti mi řekli, že se nejspíš placenta, která se v tomto týdnu tvoří a přichytává se k děložní stěně, „kousla“ větší cévu a ta začala krvácet. Naštěstí to nebylo tak moc, aby to způsobilo potrat, takže jsem si 2 dny poležela v nemocnici, teď ležím doma, čekám, až se hematom vstřebá a těhotenství pokračuje.

Heivka
Závislačka 2899 příspěvků 09.12.17 15:59

U mě to byl v 7tt začátek konce, jela jsem na pohotovost a na UTZ viděli jenom dutinku odpovídající 4-5tt a odlučující se sliznici. Jasnou krví jsem začala krvácet až po několika nech, pokud je možnost, jela bych na pohotovost, aby jste věděla jak na tom jste. Nejistota je pro mé celkem ubíjející.

neria55
Zasloužilá kecalka 661 příspěvků 09.12.17 16:05

@Petruna21 v prvním těhu přesně jak popisujes, 6tt, po utření na wc světle hnědá krev na papíře. Šla jsem k Dr. Ten mi sdělil že je to zamlklé těhotenství :( a tímto se projevuje počínající potrat. Musela jsem na revizi, samo to nakonec nechtělo odejít ani po týdnu…na uzv byl jen prázdný váček, a HCG klesalo…

Samozřejmě někdo špiní celý první trimestr a je v pořádku. To přeji i tobě!

Po 4 měsících jsem znovu těhotná, nyní již 25tt. A v 8tt krvácení, ale čerstvou krvi, byl to hematom. Klidový režim a léky si sním poradily ;)

Držím vám moc a moc palce, ať to dobře dopadne!! :kytka:

Uživatel je onlineiwa83
Kelišová 5896 příspěvků 09.12.17 16:08

Mela jsem to stejne jako @Heivka. Volala jsem na pohotovost, rekli at radeji dojdu. Byl to zacatek konce. Samotny potrat se spustil tyden po tomhle lehkem spineni. Ja bych nevydrzela cekat ani do pondeli, jela bych hned…

kecka123
Kecalka 327 příspěvků 09.12.17 16:26

Ahojky, já jsem ted 9+5tt, kolem 7-8 týdne jsem začala hodně špinit(hnědě) i přes 8 tablet utrogestanu. Jsem po IVF, po domluvě s lékařem na tel. jsem jela na kontrolu o něco dříve, nic nenašel a v 6+0 už bylo srdíčko, tak jsem se uklidněná vrátila domů. Dva dny klid, potom krev a plná vložka, okamžitě pohotovost a diagnóza asi prasklá cévka a malý hematomek, mimi bylo ok, takže mě pustili domu, skoro týden klid, pak opět krev, ale mnohem méně, tak jsem to zaspala a ráno už jen hnědé špinění. Prý je to časté obzvlášť u maminek po IVF. Pro gynekology je „krvácení“ až stav, kdy máte plnou vložku a krev „teče“ utření na WC nehledě na barvu je prý jen špinění. Nicméně za kontrolu nikdy nic nedáte, takže lepší 3× zajet na pohotovost než jednou něco promeškat. Já špiním pořád, sice méně a hnědě, ale pustit se to nechce :roll: :think: Držím palečky ať je to u vás všech jen nějaká cévka nebo hematomek co se vstřebá :kytka:

řehulka 7
Zasloužilá kecalka 814 příspěvků 09.12.17 16:31

Já jsem v těhotenství první tři měsíce krvácela třikrát jasně červenou krví a nikdy nic nezjistili. Teď mi tu běhá dvouleťačka ;)

Stránka:  1 2 3 Další »

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Aby bylo mateřství jen samá radost!

Objevila jste dvě čárky na těhotenském testu poprvé nebo kolem vás už běhá... číst dále >

Do plavek s eMimino.cz: Tipy na zdravé recepty přímo od výherkyň

Jaká zdravá jídla vedou v domácnostech výherkyň naší soutěže o hubnutí pod... číst dále >

Články z Expres.cz

Wow! Takhle sexy Petru Kvitovou asi neznáte: Trumfla i slavné topmodelky!

Úspěšná tenistka Petra Kvitová (28) je ve skvělé formě. Aktuálně to dokazuje... číst dále >

Pomeje zavolal do redakce Expresu kvůli milenci své ženy. Co vám chce říct?

Jak jsme vás jako první informovali, Andrea Pomeje již není sama. Po jejím... číst dále >

Články z Ona Dnes

Módní bible Vogue přichází do Česka, titulní stránka patří Olze Havlové

Poprvé v historii se magazín Vogue objevuje v československé verzi. První... číst dále >

Zdravý jídelníček: stačí tři porce, důležitá je pravidelnost a složení

Český národ stále tloustne, každý druhý člověk u nás trpí nadváhou. Na vině... číst dále >

Reklama