Splacení kontokorentu u České spořitelny

5
16.5.16 18:27

Splacení kontokorentu u České spořitelny

Hezké odpoledne, všimla jsem si, že takovým věcem zde celkem rozumíte, tak se jdu zeptat sem. Mám studentský účet u České spořitelny a před rokem v březnu jsem si u něj zřídila kontokorent. Četla jsem podmínky, ale nejsem si jistá, zda tomu rozumím správně. Každý měsíc se mi odečítají úroky, ale je tam uvedené, že kontokorent musí být splacen za 1 rok od začátku čerpání nebo dříve. Mně tam různě chodí peníze, takže třeba když mi přišla v létě výplata z brigády, tak jsem se dostala do plusu. Zajímalo by mě, zda se tedy ten jeden rok počítá vždy od toho dne, kdy jsem byla na účtě v plusu? Tedy řekněme, že kontokorent jsem si založila loni v březnu (5 000 Kč) a v srpnu mi tam přišlo 10 000 Kč. Počítá se to potom tedy od srpna?

Děkuji za odpověď :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

71968
16.5.16 18:36

@Zimonka Jo, počítá se to od doby, co jsi byla v plusu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
970
16.5.16 19:03

Jj, od toho co jsi byla v plusu běží nový rok na vyrovnání :-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5
16.5.16 19:09

Tak to se mi fakt ulevilo. Už to tady studuju asi dvě hodiny, jestli jsem něco nepodělala, protože mi dneska volali z banky, ale neslyšela jsem to a pak mi přišla sms, že se mi nemůžou dovolat, ať jim zavolám na to a to číslo…no ale nikdo už to nebral. Tak jsem měla strach, jestli nemám nějaký průšvih, ale žádná upomínka nebo tak mi nepřišla, takže mi to zase bylo divné…nevím, proč mi volají, děsí mě to, ale tohle by tedy snad mělo být OK. Děkuji :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5987
16.5.16 19:33

Ono „založit“ si kontokorent je jedna věc, druhá je ho čerpat. Tím, že se dostanete do plusu, tak vrátíte půjčené peníze a můžete znova čerpat.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3480
17.5.16 22:15

Ten rok se počítá od každého nového čerpání. Takže dejme tomu, když sis v březnu založila kontokorent a vyčerpala 5000, v červnu ti tam přišlo 10000, v srpnu jsi začala čerpat opět kontokorent, tak od toho srpna, kdy jsi čerpala, se ti počítá rok.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3480
17.5.16 22:16
@Zimonka píše:
Tak to se mi fakt ulevilo. Už to tady studuju asi dvě hodiny, jestli jsem něco nepodělala, protože mi dneska volali z banky, ale neslyšela jsem to a pak mi přišla sms, že se mi nemůžou dovolat, ať jim zavolám na to a to číslo…no ale nikdo už to nebral. Tak jsem měla strach, jestli nemám nějaký průšvih, ale žádná upomínka nebo tak mi nepřišla, takže mi to zase bylo divné…nevím, proč mi volají, děsí mě to, ale tohle by tedy snad mělo být OK. Děkuji :kytka:

No a nedostala ses třeba do nepovoleného debetu? Kvůli úrokům, poplatkům nebo nezaúčtované platbě kartou?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
71968
18.5.16 00:27
@Salvaje píše:
No a nedostala ses třeba do nepovoleného debetu? Kvůli úrokům, poplatkům nebo nezaúčtované platbě kartou?

Nebo to může být kvůli úplné krávovině… třeba mě volali, protože jsem se v internetbankingu uklikla a klikla na nabídku půjčky, tak volali, zda bych o ni měla zájem.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3480
18.5.16 09:18

@j.a.n.i1 To je taky fakt :mrgreen: Nicméně, i tak bych tam radši zavolala ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama