Splácíme hypotéku a naspořeno nemáme.

5.5.17 15:19

Splácíme hypotéku a naspořeno nemáme.

Ahoj holky je tu někdo kdo splácí hypotéku a našetřeno nemá? Prostě proto že není z čeho šetřit. Četla jsem kousek diskuse na téma kolik mají lidé našetřeno a tak mě napadla diskuse s opačným tématem. Jen tak pro odlehčení že jste na tom někdo stejně.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

5.5.17 15:37

Naprosto stejne. jedeme od vyplaty k vyplate. A kdyz se nam nahodou povede par korun usetrit, tak vzdycky prijde nejake velke placeni, nebo se neco podela.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11204
5.5.17 15:45

Já rezervy mám a nešla bych do hypotéky, kdybych věděla, že budu žít z ruky do huby :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Saatine
5.5.17 15:47
@kristynava píše:
Naprosto stejne. jedeme od vyplaty k vyplate. A kdyz se nam nahodou povede par korun usetrit, tak vzdycky prijde nejake velke placeni, nebo se neco podela.

Tomu říkám pravidelné mimořádné výdaje :D A rovnou počítám s nějakou částkou.

• Citovat
  • Upravit
19539
5.5.17 16:05

Nikdy bych nešla do hypotéky s vědomím, že po zaplacení potřebných výdajů budu muset počítat každou korunu a před výplatou bych byla na nule. V dnešní době by měl mít každý rezervu pro nenadálé výdaje, nebo ztrátu zaměstnání. Jsme už v důchodu, takže příjmy nic moc a přesto každý měsíčně spoříme 1000kč. Jsem už taková, musím mít jistotu, že mě nepřekvapí pokažený spotřebič, nebo doplatky za energie.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9842

@vačinka18 No tak pokud byste meli nasporeny miliony, jako nekteri v te diskusi, tak byste si nemuseli brat hypoteku, ze jo? Podle te diskuse ziji v Cesku sami zamozni lide :mrgreen: jenze realita je jina :nevim:
To, ze nemate nasporeno, bych nevidela jako problem. Pokud radne splacite hypoteku a neumirate hlady :roll:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
33969

Tak do toho bych já osobně nešla

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9842
5.5.17 16:07

@arada. Tak s tim do te druhe diskuse ani nechodte, protoze pani, ktera ji zakladala, psala, ze mesicne usetri „jen“ 10 tisic, a je tam za socku 8o

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11321
5.5.17 16:10

A nemáte našetřeno vůbec nic? ani třeba 20 tisíc? zkusila bych našetřit aspoň toto, aby bylo na rozbytou pračku, nějáký doplatek nebo něco… jinak se neboj, taky pujdem do hypoteky, rezervu mít budem, ale určtitě ne víc jak 50 tisíc (což jak jsem se dozvěděla zde na emiminu rezerva není)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5.5.17 16:15

Třeba já zase nechápu jak někdo napíše do hypotéky bych nešla. Co znám tak to říkají právě ti co bydlí celý život u rodičů a nebo nemovitost dostanou. Jinak nevím jako kde bydlet a nemít hypotéku. Beru to tak že lepší splácet 30 roků než platit nájem.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
33969
5.5.17 16:31

@vačinka18 u rodičů nebydlíme od 18let a jak byt tak dům jsme si postavili z toho co jsme si našetřili a vydělali..já jak manžel to máme opačně..dlužit někde a bydlet v něčem co nám neříká pane tak nespíme. To samé platí o rezervách..kdysi se nám stalo, že manžel měl pracovní úraz a sociálka mu peníze vyplatila skoro až za 5 měsíců..nemít rezervy jaké máme tak jsme na ulici takže žít bez rezerv z výplaty do výplaty je pro mě něco nepřijatelného, protože vím, že se stát může cokoliv a doufat, že se nic nestane to je už úplně jiná kapitola ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
57061
5.5.17 16:31
@vačinka18 píše:
Ahoj holky je tu někdo kdo splácí hypotéku a našetřeno nemá? Prostě proto že není z čeho šetřit. Četla jsem kousek diskuse na téma kolik mají lidé našetřeno a tak mě napadla diskuse s opačným tématem. Jen tak pro odlehčení že jste na tom někdo stejně.

tohle mi přijde šílené. co uděláte ve chvíli, kdy příjem vypadne? Máme našetřeno a to dost na to, abysme přežili rok :think: šetřila jsem i v době, kdy jsem měla fakt holou řiťku :think:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
33969
5.5.17 16:32
@martina.se píše:
tohle mi přijde šílené. co uděláte ve chvíli, kdy příjem vypadne? Máme našetřeno a to dost na to, abysme přežili rok :think: šetřila jsem i v době, kdy jsem měla fakt holou řiťku :think:

přesně..taky to nechápu ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
19539
5.5.17 16:32

@vačinka18 Máme svůj dům, za své, nebyl zadarmo. Každopádně je dobré šetřit hned po škole, aby bylo aspoň něco do začátku. Stojím si za tím, žejít do hypotéky bez úspor je cesta do pekel.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5940
5.5.17 16:33

Poměrně často nastává, že klient chce LTV 100% (i víc), ale přitom nějaké vlastní peníze má. Jen je nechce použít na koupi nemovitosti, ale na reko, nebo na vybavení. Vy máte HYPO a každý měsíc vám zbyde nula, nebo max. pár stovek? Jestli je to tak a nemáte v rámci rodiny jednoduchou možnost si případně půjčit 50.000,–, tak jste ve velikém riziku a po pravdě jste do toho neměli jít, resp. poradce vám to měl lépe propočítat. Co se stane, když vám odejde lednička? Nebo třeba 1 měsíc nemocneské?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama