Splněný sen aneb dokonalá hospodyňka

Anonymní
6.10.20 07:49

Splněný sen aneb dokonalá hospodyňka

Zdravím Vás děvčata, poslední dobou prožívám takovou malou osobní krizi a chtěla bych znát Váš názor. Jsem s přítelem ve vztanu už necelých 8 let. Na jednu stranu mi to přijde dlouho a na druhou vůbec ne. Bydlíme spolu přibližně 7 let, nejdříve u rodičů a teď 2 roky spolu v domku, co jsme si pořídili. Zažili jsme spolu několik těžkých situací a párkrát jsme si prošli krizí, ale nakonec jsme to ustáli. Jsem silný introvert s velmi malým sebevědomím a navíc často trpím úzkostí. Nepotřebuji kolem sebe tedy spousty lidí a samota mi nevadí, ale pouze v té míře, když vím, že se večer přítel vrátí. Vždycky jsem snila, že budu pracovat z domu. Budu mít krásný a upravený dům se zahradou, milujícího muže, hodné děti a takto budeme žít šťastně až do smrti. Budu dokonalá žena, matka, přítelkyně i hospodyňka. Musím říct, že jsem měla a mám to štěstí, že se mi můj sen začal pomalu plnit. Krásný dům se zahradou se pomaličku rýsuje dle našich představ, prozatím jsem v domácnosti a do budoucnosti bych chtěla začít podnikat z domu. Můj přítel mě v tom plně podporuje a já mu za to jsem neskutečně vděčná. Dokonce dospěl i do stavu, kdy by se mnou chtěl mít ditě a já sice s malým strach a lehkou pochybností, zda to zvládnu souhlasila a tak tomu už nějakou dobu necháváme volný průběh. Bohužel poslední dobou mi připadá, že se něco změnilo. Nedokážu přesně říct, co to je, ale něco je trošičku jinak. Přítel chodí do práce, předělává dům a ještě má poměrně časově náročný koníček, kterým si i přivydělává, takže stále neví, kam dřív má skočit a času nemá nazbyt. Často jsem sama a občas se cítím i trošku osamělá. Občas se spolu hádáme kvůli maličkostem. Většinou se snažím ustoupit a hádky nevyvolávat, ale on občas vyjede, například i kvůli nepovedenému obědu, na který se neskutečně ksiftil a když jsem mu řekla, že to jíst nemusí, vybouchnul. Hádkám se snažím vyhýbat, od naší poslední velké krize (cca před necelými 3 roky), kdy mě málem opustil, jsem ztratila takovou tu pomyslnou jistotu a pokaždé se bojím, aby nenastal konec. Miluju ho celým srdcem, ale poslední dobou už není tak pozorný jako býval. Dříve mi nosil květiny, dárky, občas i básničky, psal mi zamilovaný sms a nebo jsme šli na jídlo. V intimní oblasti občas cítím lehkou rutinu a její četnost mi připadá, že se snížila. Často říká, že nemá čas či je unavený, což chápu, že toho má moc, ale bojím se, aby to nebyly jen výmluvy. Romantika nám poněkud vymizela. Intimní chvilky nám většinou začínají větou pojď š*****. Když jsem se zeptala, zda se něco děje, řekl mi, že ne. Prý je vše v pořádku a když jsem se zeptala, proč je to tedy jinak, řekl, že neví. Zkoušela jsem mu to naznačit, ze srandy si ho dobírat, chválit ho, oceňovat i mu naplno to říct (třeba, že bych chtěla kytku, kterou stačí jen utrhnout na zahradě), ale nic. Nevím zda je to jen pominutí počáteční zamilovanosti či něco víc. Bojím se, že mě bere jako samozřejmost. Chci s ním dítě, ale zároveň se i bojím, abych na to pak nebyla sama. Štve mě a taky neskutečně bolí, že na mě vůbec nežárlí. V létě na jednom mejdanu na dovolené měl jeden chlápek celkem menechavý ruce. Řekla jsem to příteloj a chtěla jít domu, ale on nic a ještě tam chtěl chvilku zůstat. Nikdy bych ho nepodvedla, ale mrzí mě, že vůbec nežárlí. V tu chvíli mi přišlo, že mu jsem tak trochu jedno. Vždyť se říká, že kdo nemiluje nežárlí. Vždycky říká, že mě miluje, jen se bojím, aby pak náš vztah nebyl jak se říká přechozený. Občas také zjišťuji, že mi lže. Prosím poraďte, co mám dělat? Myslíte, že se něco děje či jsem jen paranoidní? Co si o tom myslíte? Děkuji

Příspěvek upraven 06.10.20 v 18:20

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
1819
6.10.20 07:55

Jo, vadi mu stereotyp a mysli si, ze s tebou uz to bude porad stejne. Asi se zacal bat, ze to takhle a jeste vic stereotypni bude uz navzdy.
Je divne, ze se citis osamela, kdyz jsi introvert.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4668
6.10.20 07:58

On má práci, brigádu, doma dostane od žensky co je v „domácnosti“ hnusnej oběd, a má ti být ještě vděčný? :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
23436
6.10.20 07:59

Prostě jste spadli do stereotypu, když chlapi (ale i ženský) mají pocit, že mají „svý jistý“, přestanou si toho vážit.
Chce to trochu změnu, nic dramatického, aby z toho nebyl celoživotní kotrmelec. A naučit se mít ráda sama za sebe, né jen přes lásku někoho jiného. Dělat si věci po svém, klidně začít třeba studovat nebo se začít věnovat koníčku, kterej tě vždycky zajímal, ale bála ses nebo si na to neměla čas.
I se udělat trošku vzácnější pro toho chlapa, dělat věci s ním, ale i bez něj, i kdyby jen proto, abyste si měli o čem povídat (a aby třeba i on občas zapřemýšlel nad tím, jestli je ti dobrým partnerem, abys mu třeba neodešla za někým jiným. Neříkám ho hned podněcovat v nějaké žárlivosti, ale upřímně, pokud nevytáhneš paty z baráku, tak se bát nemusí…)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
31562
6.10.20 08:01

Podle mě by Ti to zatím neřekl, ale jsi pro něj koule u nohy. Ženská v domácnosti bez péče o děti nebo seniora a bez práce :mrgreen: :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3317
6.10.20 08:01

Mě z tvého příspěvku nejvíc jde do oči strach. Strach ze všeho, ze te opustí, ze je špatně to a tamto. V první rade bych zapracovala na svém sebevědomí a jistotě, protože když neuvidí doma jen tu putku domácí, věřím ze se to muže zlepšit.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2532
6.10.20 08:03

Krásný dům se zahradou se pomaličku rýsuje dle našich představ, prozatím jsem v domácnosti a do budoucnosti bych chtěla začít podnikat z domu. - Takže jsi nezaměstnaná? 8o A chceš, aby kolem tebe chlap, který maká a ve volném čase dře na baráku, poskakoval, nosil ti kytičky a psal básničky. Víš co mi přijde? Že máš prd co na práci a tak vymýšlíš kraviny.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
18418
6.10.20 08:04

Hele někdy ty vztahy po letech prostě trochu vyšumí. Vadí ti to? Začni se změnou u sebe. Připrav dobrou véču, vymysli výlet, překvap ho v posteli,… Přijde mi, že sedíš a čekáš, až tě zase udělá šťastnou, ale takhle to nefunguje. Ono musí být taky hrozný vědět, že ten druhý visí jen na tobě a víš, že ho pokaždé najdeš doma na stejném místě a nic jiného už tě v podstatě nečeká.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3730
6.10.20 08:05

Nic ve zlém, ale obávám se, že ho nudíš.
Vždyť žiješ jak důchodkyně, jsi na něm očividně závislá a navíc si pořád dyndáš nějaké projevy náklonosti.
Na rovinu, mně by to taky nebavilo. On ten partner, a lhostejno, jestli je to muž nebo žena, nesmí dopustit, aby se stal samozřejmým a jistým. Sama se zeptej, proč by měl žárlit a na koho? Na jednoho otrapu z večírku, o němž mu sama řekneš a dokonce ho uvedeš jako důvod, proč chceš z večírku předčasně vypadnout? Na takové žárlí jen patologičtí žárlivci. :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
859
6.10.20 08:05

Každý vztah dříve nebo pozdeji západně do nějaké rutiny, z toho si nic nedělej. Mate aspon někdy nejakou chvilku pro sebe? Ze si vypijete kafco, zajdete na večeři nebo tak? To je důležité. Píšeš, že toho má dost, tak je to i tím, ale nemyslím si, ze by byl nespokojený. Někde jsem četla, ze chlapi když jsou ve vztahu spokojeni, tak najedou na nějaký takový setrvačník. No a podle toho to pak vypadá :lol: hlavní podle me je, abyste se vylozene nějak nemijeli a měli si stále co říct a měli i chvilky, kdy si to říct můžete.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1221
6.10.20 08:08

Jo, pusobi to na me tak, ze vas vztah je za zenitem. Myslim, ze treba dite melo prijit driv. Vliv na to ma dle meho i to, ze jsi asi porad zalezla doma a cekas, ze zabavu ti bzde obstaravat pritel svou pritomnosti. Tohle chlapy nebavi, ale ani zenska nechce zavislaka. Ses ba nem zavisla a to je zabijak vzruseni a jakesi te chemie, ktera mezi vami asi nekdy byla. Nezarli, protoze vi, ze ty mu fakt neuteces. Mela by sis bajit nejake smysluplne traveni volneho casu mimo domov, aby te to neubijelo. Nesmis se soustredit jen na domacnost a doma cekat na pritele.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
387
6.10.20 08:09

Váš vztah už ale přechozený je.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1819
6.10.20 08:10

Souhlas s nekterymi. - Zacni pracovat a menit sebe, ne pritele. Najdi si svoje zajmy, starej se o sebe, mej vlastni kamarady.

Nebo si nabouchej 2-3 deti.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
22383
6.10.20 08:11

Jsi zajatec svých představ, navíc se upínáš jen na přítele (a ten možná začal mít pocit, že jsi taková koule na noze).
A ano, po tolika letech vztahu prostě jde vztah do nějaké rutinny, zamilovanost dávno opadla a kvalita vztahu či to, zda druhému na nás záleží se opravdu už neměří tím, kolikrát za rok přinese kytku.
Možná bych doporučovala přečíst si knihu Pět jazyků lásky.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1399
6.10.20 08:16

Me se zda, ze chces mit vse dokonale a mas prehnane naroky na projevy lasky po 8 letech. To s tou dokonalou zenou, matkou a hospodynkou mi prijde uplne desive. Jdi pracovat. Treba jen na pul uvazek, jestli penize nepotrebujete. Budete si mit o cem povidat. Budete mit taky trochu svuj zivot. Uvidite vse realneji. Taky ten vlastni konicek by byl fajn.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama