Spojování slov - kdy? Je toto spojování?

173
24.8.21 13:33

Spojování slov - kdy? Je toto spojování?

Zdravím,
opět mám dotaz :) Nemám sice z této otázky úplně těžkou hlavu, ale zajímá mě, jak to je. Naše malá má 19 měsíců a dozvěděla jsem se, že prý už by měla „spojovat slova“… naše malá sice něco „spojuje“, ale dá se to tak brát? Uvedu příklady: říká např. „Hata Koukej“ (aneb hačí koukej :D ), což znamená, že si chce sednout do židličky a koukat jak vařím. Nebo „bum babn“ (aneb bum bagr :D ), což znamená, že bagr, se kterým nedaleko pracují, dělá hluk. Dnes řekla „babi koukej“, tak to už snad spojování je, ne? Jinak toho moc nepospojuje, nebo mi to asi nepřijde, ale slovní zásobu má podle mě velkou a každým dnem přibývají nová slova, tak podle mě je to ok, nebo? :oops:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
499
24.8.21 13:35

Je to spojování a je to OK :-)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
173
24.8.21 13:38

@Masina Moc děkuji :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3763
24.8.21 14:35

Tyjo, supr 8o muj chlapec nema žadnou slovni zasobu :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
173
24.8.21 14:43

@FlorenceF Jenkins Dcera mojí kamarádky toho taky moc nenapovídá a přitom je ok :) podle mě se hodně dětí rozpovídá až třeba ve školce, kdy vidí stejně staré děti mluvit a napodobují je…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
35
24.8.21 14:50

Naše holcicka, tez 19 mesicu zatim take nespojuje, slovní zasobu ma velikou a když ji reknu: rekni xx, tak v 99 pripadech vse zopakuje.. Parádně " říká" surikata 🤣 ale ma jeste větší pasivni zásobu, v knizkach rozpozna a ukaze opravdu hodně věcí.. Ale dala si a tim docela na cas, dlouho mi to ukazovat nechtela, i když obrázek znala.

No a dnes? 🤣 🤣 Hledám pastelku a rikam, kde je ta pastelka? Ona ji nasla a rekla : tady je :srdce: tak to me dostala

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3763
24.8.21 15:24
@LaVoisin píše:
@FlorenceF Jenkins Dcera mojí kamarádky toho taky moc nenapovídá a přitom je ok :) podle mě se hodně dětí rozpovídá až třeba ve školce, kdy vidí stejně staré děti mluvit a napodobují je…

No, ja jsem v klidu. Sama jsem pry zacala jakz takz mluvit ve 2,5, synkuv starsi bracha az ve 3,5 a je uplne v pohode. Proste, az bude potrebovat, tak si rekne, no :roll:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
49
24.8.21 16:10

Naše 21 měsíční celej den mele tou svojí čínštinou. Plyšákům vypráví pohádky, povídá si když něco stavi, ale opravdových slov řekne asi 20. Rozhodně nespojuje a opakuje po mě jen když se jí chce. Jsem zvědavá, kdy se rozmluvi.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
80
26.8.21 16:16

@tutulka123 Presne moji kluci (dvojcata) 22 mesicu, a taky asi 20 slov, jinak houkaj a nebo rikaj hmmm, eeee. Pritom jim ctu, povidame si…Holčička kamaradky má 20 mes. a uz rika Mamii jeste bonbon, jeste houpi. No jsem z toho pak smutna, ze moji kluci ne..Ale jinak jsou sikovni na jine veci.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
49
26.8.21 21:23

@Blueangel111 jojo tady platí pravidlo neporovnavat s ostatními, i když je to sakra těžký.. jednou se to naučej :hug:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat