Spolecenske hry pro male deti

1382
15.6.15 13:45

Spolecenske hry pro male deti

Ahoj, rozhoduju se mezi hrami Priserky ze skrine a Kureci olympiada a nevim, kterou vybrat. Zdaji se mi zalozene na podobnem principu. Jake mate zkusenosti?
A pak jeste Ty kravo - mate?
A od kolika let zvladly vase deti hrat zakladni Carcassonne? A Deti z Carcassonne? Asi je zbytecne mit doma obe verze, ze?
Jo a syn bude mit 3 roky. Dobble a Tik tak bum je v planu casem taky - od kolika let jste hrali?
Diky za zkusenosti :D

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

8569
15.6.15 13:52

Ahojda, hry hrajeme se starsi dcerou cca od 3-4 let a nejoblibenejsi jsou u nas Cink junior, tu uz zacina pobirat i mladsi 2,5 leta ;) Pak mame krome klasickeho pexesa, domina a kvarteta jeste Moje prvni obrazky od Albi - dcera dostala ke 4.narozkam a fakt nejoblibenejsi hra. Dale mame Dobble kids a par deskovych na principu Clovece, ale to ji bavi jak kdy.
Deti z Carcassone jsme hrali u kamaradu a je to od klasicke verze uplne jine, zvladaji deti cca od 4-5 let, ale extra nas nikoho nezaujalo. Klasickou verzi jeste nehraje ani nase 5,5 leta.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4545
15.6.15 13:55

@Carmen6 dobble hraje syn cca od 4,5 let. Děti z Carcassone máme taky, hraje s nadšením, ale nějak zapomíná taktizovat a uzavírat primárně cestu se svojí barvou, prostě uzavírá co mu přijde pod ruku.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2336
15.6.15 14:05

@Carmen6 nemáme žádnou z uvedených, my hrajeme s dvouletákem takové karetní hry typu Najdeš mě! nebo povolání a mění se hlava tělo nohy, nebo frčí kostky a skládání magnetických zvířátek. Jinak u ničeho moc dlouho nevydrží takže to nechce nic co má nějaká zásadní pravidla hry :lol:

Ty příšerky vypadají hezky :palec:

Jinak se starším jsme hráli od šesti let už skoro všechno, oblíbené je Dixit, Dostihy a sázky, Pictureka, Kvarteto a Ubongo :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4206
15.6.15 15:07

Ahoj, u nás měly krom zmiňovaných her úspěch Actity Děti, Pestrý šašek (to je tedy hra z 80.let), Rozhýbej svůj jazýček, Quack quack, Krtečkovy příběhy, karetní verze Chodí pešek okolo, Černý Petr, Berušky a puzzle. Mám doma téměř 3-leťáka a 4,5-leťáka. Nehrajem vše často a podle pravidel, ale chytají se oba, hlavně musejí mít náladu ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2735
15.6.15 18:47

Děti z carcassone hraje dcera od 4 let v 5 letech zvládla i klasickou základní hru Carcassone. zminované hry neznám, u nás se hrajeod 4 let cink. cink junior, zámecké schody, duch, smart hry od mindoku, člověče, domino. ve 3 letech dcera skládala puzzle, hrála pexeso, domino, dětskou verzi člověče možná by zvládla i padající opičky

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Aty9
4.9.15 14:31

Ahoj, já bych naopak potřebovala poradit nějaké hry na ven. O víkendu přijede kámoška a potřebovaly bychom zabavit děti :mrgreen: :mrgreen: Nevíte o něčem?

• Nahlásit
  • Citovat
4206
8.9.15 09:22

@Aty9 zhruba před 2 lety jsem koupila v Lidlu takové házecí kroužky- byly to stojánky s šaškem a k tomu barevné kroužky z provazů na házení- v různých obměnách jsem to viděla i v hračkářstvích (plast). Můžete házet céčka :mrgreen:, v písku cvrnkat kuličky, křídy na chodník,… Nevím, jak staré děti máte, co třeba pétanque nebo kroket, líný tenis (dělají i různé dětské verze- barevné pálky s látkou a k tomu hadrový míček), létající talíř, obruče na točení kolem pasu, samozřejmě míče, skákací guma…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4455
27.2.17 08:39

Dobré ránko :-)

Chtěla bych si doma vyrobit hru DOBBLE. Mám návod, ale absolutně mu nerozumím :-)

V návodu je - připravte si 30ks různých obrázků po 6ti shodných kusech… kolik tedy čeho? Když např. budu mít 30 různých pohádkových postaviček?

Chápu tedy správně, že vždy jen na dvou kartičkách je stejný obrázek? Jak to tedy vytvořit? :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
56513
27.2.17 08:46

Potřebuješ šest cipísků, šest Emanuelů, šestRákosníčků… tedy 6*30 obrázků

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4045
27.2.17 10:01

@Salorka No my jí hráli u kamarádů a co si pamatuju, bylo na každé kartičce vždy několik malých obrázků a dávalo se to na sebe, právě podle shodných obrázků. Podívej se na google, tam jsou fotky… :mavam:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4455
27.2.17 12:13

@Saffiraa Koukala jsem, ale moc to nechápu :nevim:

Budu mít 30 placek - k tomu 30 postaviček (z toho každou 6×)

Když na jedné placce bude třeba - manka, cipísek, rákosníček, racochejl, amálka a křemílek - co bude na další a další?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
27.2.17 13:09

@Salorka Mám už dlouho uložené toto - http://www.i-creative.cz/…usob-dobble/. Na konci stránky je „Čtenářka Terezka S. nám poskytla… " a když kliknete na "stáhnout“ zde, tak se vám otevře xls soubor a tam je pomocí čísel vyznačeno, co na které kartičce mají být za obrázky. Tak snad pomůže toto… :-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4455
27.2.17 13:27

@lucinenecka Super, podle toho jsem to pochopila :-D

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
20.9.18 22:38

Zdravím

momentálně si dělám kurz a máme za úkol vymyslet jednu hru pro děti, cca pro 5-6 dětí
Sháním, kde čerpat: videa, kniha, apod. Mám pár tipů (Mach a Šebestová, kdy Šebestová je nemocná, nebo něco se šátkem, či téma ovoce a zelenina, ale nedaří se mi do toho dát / zakomponovat vše didaktickou, pohybovou s tvořivou část :(
V té jedné hře musí být část didaktická, pohybová a též tvořivá :think: ( to vše té jedné hře)
Hru dětem předvedeme a budeme popisovat s (s imaginárními dětmi)

Chtěla bych opravdu jednoduchou krátkou pěknou hru, nebo dvě hry, ale nějak nemám nápady.
Prosím, poraďte něco vhodného poučného, aby tam bylo vše. Budu velice moc vděčná, případně video, kde čerpat, kniha, kde jsou
přímo tyto konkrétní hry atd..

Mohu zaslat osnovu dle které to máme udelat,
Velice moc děkuji za jakoukoliv radu!!
Pěkný den!!

edit adminem - email v diskuzi

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie