Společná dovolená rodin s dětmi

1
24.4.21 14:16

společná dovolená rodin s dětmi

Loni jsme byli na dovolené jako parta spřátelených rodin s dětmi a bylo to super. Letos to nevyšlo, jinou partu nemáme a já jsem doma navrhla, že bychom mohli jet s rodinami, které neznáme – třeba bychom našli nové kamarády.
Do nějaké chalupy, kde by každá rodina měla vlastní apartmán s kuchyňkou, mohli bychom společně chodit na výlety a večer posedět na zahradě. Kdybychom si nesedli, tak bychom fungovali odděleně – jako v penzionu, kde je víc rodin a nebaví se spolu.
Reakce mého muže byla, že „je to divné“.
Zajímalo by mě, jaký názor převládá. Jeli byste na takovou dovolenou, nebo „je to divné“?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
21928
24.4.21 14:22

@Sylva21 to je asi o nastavení člověka,
já bych na takovou dovolenou nejela, nejsem takový extrovert, abych se chtěla družit s cizími lidmi,
ale určitě jsou lidi, které by to zaujalo - akorát to musí chtít i tvůj manžel i ty, pokud se mu to nepozdává, tak bych takovou dovolenou neplánovala

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2414
24.4.21 14:22

Já jo, ale nevím, zda by ostatním rodinam nevadil náš pejsek.. O

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
25470
24.4.21 14:24

Jako.. nevím. Asi ne.
My jsme se loni přidali k takové partě, která spolu jezdí každý rok. Jenže jsme příbuzní jedné z těch rodin, takže to byl styčný bod. Za ten týden jsem si sotva zapamatovala pár jmen, občas s někým pokecala víc, večer jsme si povídali a popíjeli v klubovně. Děcka měly pořád co dělat, naše přijali mezi sebe. Letos jedeme zas.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
31387
24.4.21 14:28
@Sylva21 píše:
Loni jsme byli na dovolené jako parta spřátelených rodin s dětmi a bylo to super. Letos to nevyšlo, jinou partu nemáme a já jsem doma navrhla, že bychom mohli jet s rodinami, které neznáme – třeba bychom našli nové kamarády.
Do nějaké chalupy, kde by každá rodina měla vlastní apartmán s kuchyňkou, mohli bychom společně chodit na výlety a večer posedět na zahradě. Kdybychom si nesedli, tak bychom fungovali odděleně – jako v penzionu, kde je víc rodin a nebaví se spolu.
Reakce mého muže byla, že „je to divné“.
Zajímalo by mě, jaký názor převládá. Jeli byste na takovou dovolenou, nebo „je to divné“?

Není to divné, je to prostě tak, že někomu to vyhovuje, jinému ne. I když s cizími to možná lehce divné je. :lol:

My jsme jako děti takhle po Česku (tehdy Československu :P ) jezdily a bylo to fajn. Rodiče měli svou partu, různě se tam ty děti hlídaly navzájem atd.

Pro mne by to nebylo, já si na dovolené chci spíš od lidí odpočinout :lol: A pro mého muže už vůbec, na to je moc velký introvert.

Mně vyhovuje občas jet na dovču s rodinou (rodiče, rodina sestry), ale v partě ne.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9594
24.4.21 14:39

Já musím říct, že v mladším věku mám s tímto zkušenost. Za mě to není úplně praktické.
Nehodlám se programově extra přizpůsobovat, proto jsem na lidi, se kterými jedu, dost vybíravá, abychom měli podobné představy o náplni dovolené.
Ono se hezky řekne, když si nesedneme, jenže ve chvíli, kdy zjistíte, že si nesednete, už si nejste cizí a to dusno už tam je.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
31387
24.4.21 14:42
@Sany80s píše:
Já musím říct, že v mladším věku mám s tímto zkušenost. Za mě to není úplně praktické.
Nehodlám se programově extra přizpůsobovat, proto jsem na lidi, se kterými jedu, dost vybíravá, abychom měli podobné představy o náplni dovolené.
Ono se hezky řekne, když si nesedneme, jenže ve chvíli, kdy zjistíte, že si nesednete, už si nejste cizí a to dusno už tam je.

Navíc, se může stát, že jedna strana má pocit, že si „sedli“ moc hezky a bude vás celou dovolenou pronásledovat. 8o

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Ou
16403
24.4.21 14:45

To že je něco divné neznamená, že to nemá smysl udělat. Hodnocení „je to divné“ neznamená „ne, nikdy, zakazuji ti to.“ Spíš - „nevím, mám tam nějak obavy, vyslechni mě a zkus mě přesvědčit.“

A příadně s těma rodinama co se ještě neznáte jeďte na nějaký červnový výlet.

popřípadě se nabízí nejrůznější tábory a pobyty pro rodiny s dětmi. Takže zjevně je dostatek lidí co takhle někam pojedou a divné jim to nepřipadá.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9729
24.4.21 14:54

Já bych nejela na dovolenou s dalšíma rodinama. dovolenou chci trávit se svým manželem a dětmi. Nechci se přizpůsobovat dalším lidem.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10764
24.4.21 15:20
@karkarka píše:
Já bych nejela na dovolenou s dalšíma rodinama. dovolenou chci trávit se svým manželem a dětmi. Nechci se přizpůsobovat dalším lidem.

My to jednou udělali, asi po 3 dnech jsme zjistlili, ze to byla chyba a už 20let jezdíme sami.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
25470
24.4.21 15:24
@karkarka píše:
Já bych nejela na dovolenou s dalšíma rodinama. dovolenou chci trávit se svým manželem a dětmi. Nechci se přizpůsobovat dalším lidem.

My jsme takhle jeli vloni poprvé. Pro děti to bylo super. My jsme si taky udělali pár chvil o samotě, protože měl kdo pohlídat. Program většinou vymyslel někdo z ostatních, nám přišla GPS a jelo se. Bylo to super. Ale dva dny jsme se společného programu neúčastnili, byli jsme jen v místě a okolí, po vlastní ose. Letos to plánuju stejně. Částečně s ostatními, částečně sami. Mně zvlášť poslední rok společnost lidí chybí. A taky je to příležitost strávit týden se švagrovou a její rodinou.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
31255
24.4.21 15:47

Asi by mi to poprvé divné bylo, ale kdyby se sešli lidi s podobně starými dětmi, mohlo by to být fajn. Naposledy jsme o dovolené nechali hrát si spolu děti, s rodiči jsme se nedružili. Jen jsme si povídali na společné zahradě, než jsme zahnali hady do postele.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
75
27.4.21 19:01

Divne mi to neprijde, ale nejela bych. My jsme s manzelem oba introverti, na dovolene si chci odpocnout a z tohohle bych byla nervozni. Na jednu dovolenou jedeme s kamarady a na druhou sami. Manzel navic hodne pracuje, neni na home officu, takze jsme radi, ze se uzijeme, nepotrebuju nutne dalsi lidi.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat