Společně bydlení a zadní vratka

Anonymní
16.6.20 21:14

Společně bydlení a zadní vratka

Ahoj holky, jdu se vypovídat a pro radu. S přítelem jsme spolu rok, mně je 30 jemu 35. Po roce už bych chtěla společně bydlení, ale přítel se k tomu nějak neměl a je hodně nerozhodný. Já bydlela v pronájmu a on má vlastní byt, kde bydlí sám. Ještě musí dodělat kuchyň atd a právě na to se stále vymlouva. Jenže mně nyní konci smlouva a bohužel už mi ji na bytě neprodlouzi. Paní potřebuje byt pro děti. Tak jsem si říkala, že je to ideální příležitost konečně začít bydlet s přítelem. Ale ten se k tomu stále moc nemá. Že by si chtěl ještě vyzkoušet bydlení na zkoušku atd. Ale po roce co chce pořád zkoušet? Teď mi řekl, že bych mohla vzít jiný podnájem, který by mi klidně platil a zkusili bychom spolu být co nejčastěji a pak třeba po 4 měsících až dozaridime kuchyň tak se můžu k němu přestěhovat. Jenže mne se nechce stále čekat a stěhovat se sem tam. Navíc mi to nepřijde fér se s někým domluvit na podnájmu a po chvíli se hned stěhovat jinam. A jsou to zbytečne vyhozené další peníze. Co si o tom mám myslet? Má smysl dal čekat a zkoušet to nebo se na to rovnou vykašlat? Čekala bych mnohem nadsenejsi reakci a ne takovou vlažnou odpověď. Přijde mi, že přítel o to společně bydlení ani moc nestojí. Ještě s nikým nebydlel. A já nechci stále ve 30 čekat jak se Teda rozhodně a kdy už konečně spolu budeme bydlet. Říká mi, že mě miluje a chová se ke mně hezky, ale k nějakými většímu závazků se stále nemá.

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

466
16.6.20 21:17

No jo, hadam, ze ma vice rozdelanych zenskych. :mrgreen: Ono to pak jde spatne provozovat, kdyz bydlite spolu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
59670
16.6.20 21:19

Proč ho do toho nutis? Já byhc taky nebyla nadšená, že se mi chceš nakvartyrovat do bytu.. Jinak smlouva na pronájem se dává klidně na půl rok.. Proč ne? :think:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13992
16.6.20 21:21

Nechce.
Teď uz vim, že chlap ti takhle říká, že nemá zájem.
Chce mít svůj klid, doma mu nikdo nejeci a nic po něm nechce.
Ono je to prostě jednoduché

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3990
16.6.20 21:23

Kdyby vam bylo o 10 let min, tak by mi to prislo jako vcelku ok. Řekl nějakej objektivní důvod, proč nechce společně bydlení? Nutit ho nemůžeš. Kdyby narovinu řekl, že mu přijde brzo stěhovat se k sobě po roce vztahu (nebo nejaly jiny duvod), tak ok, to bych pochopila a souhlasila. Ale ty blbiny, co vymýšlí okolo, to mi přijde spíš jako výmluvy. Najdi si svuj podnajem a dal se schazejte, uvidis, co z toho vyplyne. Ale jemu bych řekla, ať se jasně vyjádří. A aby v 35 ještě s nikým nebydlel…buď je něco špatně nebo je hodně samotarskej. Tak jako tak to asi nezměníš.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
426
16.6.20 21:23

Jo, bohužel se mu to asi moc nepozdává… tak se na něj vyprdni a najdi si něco jinýho. By mě neba se doprošovat..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
33
16.6.20 21:25

Vem si nekde jinde podnajem, kterej proste do 3 mesicu vypovis. Ani pro pronajimatele to neni zadny problem. Hlavne ho proboha do niceho nenut. Zatim nechce, tak to respektuj.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
16.6.20 21:26

@martina.se
Tak po roce vztahu ve 35 už by snad měl vědět jestli chce společný vztah a bydlení nebo ne. A ne tady to neurčité že se uvidí a já abych se furt stěhovala sem a tam jak blbec. Navíc jsou to zbytečné vyhozené peníze za další pronájem, když mi řekl, že stejně chce být spolu co nejvíc. Přijde mi, že si jen nechává otevřený zadní vrátka.

• Nahlásit
  • Citovat
4247
16.6.20 21:26

Taky si myslím, že nechce, buď už je v tomhle věku zvyklé být sám a dělat si věci po svým, což by najednou znamenalo, že musí dělat kompromisy a brát ohledy na tebe. Nebo ten vztah nebere tak vážně. A nebo se boji, že by to najednou bylo moc vážný. Nevím, já třeba u ex začala bydlet po 3 měsících, ale i předtím sem tam bývala pečená vařená. :think:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
16.6.20 21:31

@chaela
Rekl mi jen, že se toho boji. Asi kvůli tomu, že s nikým ještě nebydlel. Nevím. Zakl.

• Nahlásit
  • Citovat
59670
16.6.20 21:32
@Anonymní píše:
@martina.se
Tak po roce vztahu ve 35 už by snad měl vědět jestli chce společný vztah a bydlení nebo ne. A ne tady to neurčité že se uvidí a já abych se furt stěhovala sem a tam jak blbec. Navíc jsou to zbytečné vyhozené peníze za další pronájem, když mi řekl, že stejně chce být spolu co nejvíc. Přijde mi, že si jen nechává otevřený zadní vrátka.

Upřímně? Jak si v tomhle věku člověk žije sám, těžko si zvyká na to, že se bude muset přizpůsobit jinému.. Ziju sama 3 roky, tedy s deckama a taky nejasam, když tu mám chlapa dyl jak víkend :rofl: prostě mám ráda svůj klid.. Když ti to nesedí, kašli na to a najdi si jiného :think:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1537

Mě taky přijde, že ta kuchyně je jen výmluva. Podle mě se za 4 měsíce nic nezmění. Nechce se mu prostě do toho, to je celý.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
18229

Kdyby vam obema byl o deset let min, tak bych to vbec neresila.

Ale v 30 a 35 letech po roce chozeni?

Bude to znit hnusne, ale zas tak moc te nezere nebo nejsi jedina, s kterou „chodi“…

Pokud je podnajem pekny a za skusnou cenu, tak bych ho vzala, ale s timhle panem bych do budoucna nepocitala a poohledla se jinde…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4285
16.6.20 21:35

V jeho věku bych čekala, že bude krapet rozhodnější. Na druhou stranu zmiňuješ, že ještě s nikým nebydlel, tak se toho možná bojí, má rád svůj klid, má dvoje rituály, zlozvyky atd.

Taky je klidně možné, že si ještě není jistý vaším vztahem, a tvoje případné odstěhování je pro něj zbytečná komplikace. No a pak je tu samozřejmě možnost, kterou zmiňuje Sandokanos, že.

Ať je to jak chce, najdi si nový podnájem. Vaše společné bydlení teď pro něj není na pořadu dne, a někde bydlet prostě musíš. Kdybys na něj teď tlačila, on se podvolil a nevyšlo vám to, tak se stěhování stejně nevyhneš.

Pokud ti za to stojí, dej mu ještě chvíli čas a uvidíš, kam se budete ubírat. Půl rok uteče jako voda a budeš jasně vědět na čem jsi, pokud ne dřív…

Příspěvek upraven 16.06.20 v 21:39

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
18229
16.6.20 21:35
@Anonymní píše:
@chaela
Rekl mi jen, že se toho boji. Asi kvůli tomu, že s nikým ještě nebydlel. Nevím. Zakl.

V 35 letech? Neni vadnej? :pocitac: dost pruhledna vymluva nebo ma nejaky problem :zed: kdy jako hodla se sestehovat? Ve 40 letech a mimino si poridit v 45 tesne pred andropauzou? 8o :roll:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama