Společné bydlení, ale on nechce

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
Anonymní
17.6.22 20:56

Společné bydlení, ale on nechce

Po jak dlouhé době jste s partnerem/partnerkou začali bydlet?
Jsem s přítelem půl roku a travime spolu společné víkendy jednou za 14 dní (kvůli práci), už jsme spolu byli i tyden vkuse, a musím rict, že když jsme spolu, tak nám to klape mnohem lépe, než když jsme od sebe a dopisujeme si. Problém je v tom, že on si chce za cca 3 roky koupit byt, na který si šetří peníze, tudíž proste nechce do pronajmu, Vzdyt bychom šli se vším napůl :nevim:.. takhle když bude šetřit, tak vlastně ani nenasetri, protože to bude dražší a dražší a hypoteku si brat Nechce. Navíc jeho rodiče by nesouhlasili s tím, aby sel do pronajmu když si šetří (dá vždy na rady rodičů)
Chci s nim prostě trávit více čase, ale nejde to kvůli naši práci..
mám plno kamarádů/známých co šli spolu bydlet třeba i po měsíci vztahu a ten vztah jim funguje lépe. Já proste verim tomu, ze kdybychom bydleli spolu, tak je nám oběma dobre.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
648
17.6.22 21:28

Po roce vztahu jsme šli bydlet společně do nájmu, ale to jsme byli ještě oba na výšce. Nicméně nezačínala bych si nic s mamánkem ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
232
17.6.22 21:49
@Anonymní píše:
Jsem s přítelem půl roku a travime spolu společné víkendy jednou za 14 dní (kvůli práci), už jsme spolu byli i tyden vkuse, a musím rict, že když jsme spolu, tak nám to klape mnohem lépe, než když jsme od sebe a dopisujeme si. Problém je v tom, že on si chce za cca 3 roky koupit byt, na který si šetří peníze, tudíž proste nechce do pronajmu, Vzdyt bychom šli se vším napůl :nevim:.. takhle když bude šetřit, tak vlastně ani nenasetri, protože to bude dražší a dražší a hypoteku si brat Nechce. Navíc jeho rodiče by nesouhlasili s tím, aby sel do pronajmu když si šetří (dá vždy na rady rodičů)
mám plno kamarádů/známých co šli spolu bydlet třeba i po měsíci vztahu a ten vztah jim funguje lépe. Já proste verim tomu, ze kdybychom bydleli spolu, tak je nám oběma dobre.

Pritel si taky setril a do podnajmu nechtel. Nicmene my se videli naprosto kazdy den a ja prespavala u nej (tenkrat u jeho rodicu) tak 4× do tydne. Byt opravdu po cca 5 letech koupil, ale bez hypoteky to fakt neslo. Takze ja v tom, ze setri na byt a kvuli tomu nechce do podnajmu, nic spatnyho nevidim, otazka je, jestli to tak skutecne dopadne. Nam tenkrat bylo 20, nevim, kolik je vam… my tenkrat proste nespechali a setrili…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
26397
17.6.22 21:52
@Anonymní píše:
mám plno kamarádů/známých co šli spolu bydlet třeba i po měsíci vztahu a ten vztah jim funguje lépe. Já proste verim tomu, ze kdybychom bydleli spolu, tak je nám oběma dobre.

Já bych asi nechtěla být s někým, kdo poslouchá rodiče. Na druhou stranu ho chápu, že nechce utrácet za nájem, když má možnost bydlet zadarmiko u rodičů.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
13390
17.6.22 21:53
@Anonymní píše:

Mamánek a do toho bych nešla, i kdyby se mnou bydlet chtěl. To šetření je diskutabilní a dost možná jen výmluva. Nepíšeš, kolik vám je.

S exmanželem jsme se sestěhovali po 1,5 měsíci a stejně se projevil až po narození 2. dítěte. S expřítelem po půl roce a byli jsme spolu 6 let. Asi ani ted ve vělu 45+ bych moc neotálela… chtěla bych partnera poznat co nejdřív.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
13390
17.6.22 21:54
@lleennttiillkkaa píše:
Já bych asi nechtěla být s někým, kdo poslouchá rodiče. Na druhou stranu ho chápu, že nechce utrácet za nájem, když má možnost bydlet zadarmiko u rodičů.

Od určitého věku to nechápu, tak 25+

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
232
17.6.22 22:13

Asi záleží kolik vám je. My jsme spolu začali bydlet po třech letech, bylo mi v té době čerstvě 20 :nevim: Ale že si do toho nechá krcat od rodičů by mi asi vadilo. :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1687
17.6.22 22:53

My šli taky celkem brzy. Po měsíci chození ale bylo to moc fajn. Byli jsme u mě v podnájmu a já si zatím dávala rekonstruovat byt, pak jsme tam šli už spolu

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4980
17.6.22 23:01
@lleennttiillkkaa píše:

Tak otázka jestli poslouchá rodiče, nebo si jen bere jejich rady k srdci, popřípadě, jestli má prostě jen stejný názor jako rodiče, já jako student 20 jsem se s přítelem po půlroce taky sestěhovat nechtěla…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2665
17.6.22 23:11
@welovefashion píše:
Tak otázka jestli poslouchá rodiče, nebo si jen bere jejich rady k srdci, popřípadě, jestli má prostě jen stejný názor jako rodiče, já jako student 20 jsem se s přítelem po půlroce taky sestěhovat nechtěla…

Přesně tak, navíc rady rodičů jsou rozumné. Nechápu, proč všichni mluví o mamánkovi, to je něco jiného. Taky to dost možná používá jako zástěrku, protože se zakladatelkou prostě po půl roce bydlet nechce. :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9786
17.6.22 23:11

No a má propočítané, za jak dlouho na ten byt našetří? A další harmonogram? První dovolená v Jugoslávii, povýšení v práci, auto, první dítě a druhá dovolená? :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
13390
17.6.22 23:16
@Lil Kitkatt píše:
Přesně tak, navíc rady rodičů jsou rozumné. Nechápu, proč všichni mluví o mamánkovi, to je něco jiného. Taky to dost možná používá jako zástěrku, protože se zakladatelkou prostě po půl roce bydlet nechce. :nevim:

Zakladatelka píše, že rodiče by nesouhlasili a že on dá VZDY na jejich rady. To moc o samostatné jednotce nevypovídá

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
27502
17.6.22 23:31
@Kockazvysocan píše:
Zakladatelka píše, že rodiče by nesouhlasili a že on dá VZDY na jejich rady. To moc o samostatné jednotce nevypovídá

A ty nebudeš dávat dětem rady? Nebudeš se pokoušet korigovat jejich šílený nápady? Budeš považovat svoje dítě za mamánka, když dá na tvoji radu, která vychází z tvých životních zkušeností a není zatížená hormonama a stojícím pinďou?
Oni spolu momentálně strávili nějakých 60 společných dnů, to mi na sestěhování přijde sakra málo. Taky bych dítě v jeho nadšení brzdila.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
20714
18.6.22 00:48

Nejak nechapu, proc bydlet spolu byste mohli, sle vidat se casteji ne…?
V cem je presne problem?
Jako jednou za 14 je desny.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1833
18.6.22 02:57

K manželovi jsem se stěhovala po roce vztahu, po dalším roce jsme se brali.

Ono je to těžké, bez společného bydlení se nemáte šanci dobře poznat. Na druhou stranu, při dnešních cenách nájmů si opravdu člověk na vlastní bydlení neušetří (pokud nemá hodně nadstandardní příjmy). Píšeš, že hypotéku nechce, ale i kdyby jí chtěl, musel by si ušetřit na základ hypotéky, což je pár set tisíc.

Nepíšeš, kolik vám je. Řekla bych, že pod 30?
Já svým způsobem přítele chápu a neoznačila bych ho za mamánka. Chce si našetřit na vlastní bydlení (otázkou je, jak moc je to v jeho případě bez hypotéky reálné - ale může být, např. s podporou rodiny). Ovšem to, že bude ještě pár let bydlet u rodičů, asi není slučitelné s dlouhodobým vážným vztahem. Jedním z řešení by časem mohlo být, že by ses přestěhovala k němu a jeho rodičům :nevim:
A ano, museli by s tím samozřejmě jeho rodiče souhlasit a ano, ne každý by chtěl bydlet u potenciální tchýně s tchánem (mě nevyjímaje :lol: ). Znám ale dva takové případy, kde to fungovalo - kdysi u nás bydlela bráchova přítelkyně a všichni jsme s tím byli v pohodě (brácha si mezitím našetřil na byt, který si z části bral na hypotéku). A můj manžel za mlada bydlel s první manželkou (tehdy ještě přítelkyní) u její mámy - ona sama jim to nabídla, platili jí energie atd. a zároveň manžel šetřil na byt, který za pár let koupil.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat