Reklama

Společné bydlení - já studentka - on plně vydělávající muž

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Smoulinkacz
Povídálka 17 příspěvků 03.05.18 22:39
Ja studenkta ov vydelava

H

Příspěvek upraven 05.05.18 v 05:51

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Reakce:

Lucie_Sx
Závislačka 2987 příspěvků 03.05.18 22:44

Chce ti to platit? Chce. Tak to ber. Až budete mít děti, tak se zase hodně omezíš ty ve prospěch společných dětí.

tumpach
Kelišová 5850 příspěvků 03.05.18 22:46

No, nezlob se, snad tě má podporovat, co říkáš, naslouchat, chlap, který si pošramotí ego, že mu řekneš, že nevíš a nase. e se, není chlap vhodný pro život :think:, samozřejmě slyším to, jen z tvé strany, ne z jeho strany, každý si to poupraví, jak se mu to hodí :think: :)

Smoulinkacz
Povídálka 17 příspěvků 03.05.18 22:46
@Lucie_Sx píše:
Chce ti to platit? Chce. Tak to ber. Až budete mít děti, tak se zase hodně omezíš ty ve prospěch společných dětí.

No jako uprimne i do budoucna dostaneme jednou o mnoho vic od mych rodicu ty jeho maji jenom byt ale nasi toho vlastni podstatne vice ale zatim bych se asi citila blbe no :(

ProfZav
Ukecaná baba ;) 1640 příspěvků 03.05.18 22:48

Ze zakona ma otec k tobe vyzivovaci povinnost i kdyz budes bydlet s pritelem. Takze by ti mel dal prispivat. Pokud by odmitl, pak se da soudit. Ale nevim, nakolik se chces soudit s otcem o alimenty. Nicmene bych se k priteli nastehovala, az budes vydelavat, svuj dil do domacnosti prispejes i ty.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 03.05.18 22:50

Já studovala, manžel (zprvu přítel, v průběhu studia jsme se vzali) pracoval. Chtěli jsme byt spolu, já peníze neměla, řekl mi, že to nejsou jeho, ale naše společné peníze a že se o mě chce postarat. Napřed jsem si něco vydělala na brigádách, ale casem jsem přestala chodit i tam (neměli jsme žádný společný čas, míjeli jsme se), kromě části prvního ročníku VŠ mě vlastně živil celou VŠ.
Prosím anonym - vztah, finance…
 B.

Smoulinkacz
Povídálka 17 příspěvků 03.05.18 22:54
@Anonymní píše:
Já studovala, manžel (zprvu přítel, v průběhu studia jsme se vzali) pracoval. Chtěli jsme byt spolu, já peníze neměla, řekl mi, že to nejsou jeho, ale naše společné peníze a že se o mě chce postarat. Napřed jsem si něco vydělala na brigádách, ale casem jsem přestala chodit i tam (neměli jsme žádný společný čas, míjeli jsme se), kromě části prvního ročníku VŠ mě vlastně živil celou VŠ.
Prosím anonym - vztah, finance…
B.

Toho se prave bojim ze se nebudeme vidat a kdyz tak budem oba unaveny.. :( :think:

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 03.05.18 23:07

@Smoulinkacz Navrhovala bych si sednout a vše si vyjasnit, otevřeně probrat. Že nechceš, aby tě musel živit, ale že se může stát, že rodiče ti za takových okolností dal pomáhat nebudou a ty nevíš jestli zvládneš při škole ještě pracovat, bojíš se, že na sebe budete mít málo času…

Myslím si, že je hezké, když se chlap chce o “svou dámu” fakticky postarat. Byla jsem si tedy hodně jistá, že je to ten pravý. Kdybych si nebyla jistá, jestli s nim chci být, tak bych se živit nenechala.
 B.

Smoulinkacz
Povídálka 17 příspěvků 03.05.18 23:10
@Anonymní píše:
@Smoulinkacz Navrhovala bych si sednout a vše si vyjasnit, otevřeně probrat. Že nechceš, aby tě musel živit, ale že se může stát, že rodiče ti za takových okolností dal pomáhat nebudou a ty nevíš jestli zvládneš při škole ještě pracovat, bojíš se, že na sebe budete mít málo času…Myslím si, že je hezké, když se chlap chce o “svou dámu” fakticky postarat. Byla jsem si tedy hodně jistá, že je to ten pravý. Kdybych si nebyla jistá, jestli s nim chci být, tak bych se živit nenechala.
B.

Sednout si planuju spis s rodicema co oni na to rikaji.. pak je tu taky moznost dat si kombinovane studium a jit pracovat..

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 03.05.18 23:16

@Smoulinkacz jasně, to je druhá možnost :) u nás úplně neproběhla, ani jeden si nejsme s rodiči blízcí, nemáme na ně spoleh, takže jsme od začátku spoléhali hlavně na sebe, tak mě (trochu legračně) možnost promluvit si a rodiči ani nenapadla :mrgreen: každopádně držím palce, ať to dopadne k tvé spokojenosti :kytka:

Tecumseh
Zasloužilá kecalka 729 příspěvků 03.05.18 23:16
...

Jestli panáček vydělává a chce to platit, tak ber. Moc dobře ví, že když studuješ, tak že jsi švorc. Za svoje peníze zase bude mít **** kdy se mu zachce a to má taky svou cenu.

edit admin: nevhodný výraz

Uživatel je onlinevejilka
Závislačka 4379 příspěvků 04.05.18 00:18

Na jak dlouho máš tu VŠ? Upřímně, bude ti to svým způsobem časem blbé. Já tenkrát byla cca 3 měsíce bez práce, bydlela jsem ještě s ex. A trapné mi to bylo. Nikam jsem nechodila, byla stále doma. Stejně jsem měla nějaké našetřené peníze, které jsem do společného bydlení dala. Jemu to nevadilo, spíš byl špatný z toho, že jsem pak práci našla :mrgreen: Jelikož přišel, já byla doma, uklizeno, navařeno, obstaraný zvířectvo, měl prostě pohodičku. Být tebou, tak bychj školu dělala dálkově, jako to dělá spousta lidí. A našla si práci. Bude ti to určitě nepříjemné. Na alimenty sice nárok máš, ale, pokud budou dělat rodiče problémy, nechtěla bych se s nimi soudit :nevim: Zkusila bych se jich na tohle zeptat. Každopádně určitě by bylo pro tebe lepší soustředit se na školu. Nebudeš mít toho málo, do toho nemocný pes… Třeba to s rodiči nebude tak horké a podpoří tě, když řekneš, že ti přítel pomůže se psem. Otázka ale je, kolik ti budou přispívat dále. :think:

Ju21na
Stálice 74 příspěvků 1 inzerát 04.05.18 05:02

Nejlepší je číst text po studentovi VŠ, který nepoužívá interpunkční znaménka… :,(

AlenaSu
Kecalka 361 příspěvků 04.05.18 05:32

Když studuješ VŠ, jsi už zřejmě dost stará na to, uživit se sama. Nechápu, proč by ti měli rodiče přispívat na bydlení s přítelem. 8o prejdi na kombinované studium a začni pracovat. Studium taková tragédie není. Pár úkolů během semestru a biflování na zkoušky zvladnes i při zaměstnání (ostatně jako téměř každý student)
Bylo by mi zkrátka, hloupé nechat se živit rodiči, když jim dám bydlením s přítelem jasně najevo, že se chci osamostatnit. A od chlapa by mi to taky vadilo. mám v tomhle ráda nezávislost. :kytka:

Barbucha3
Ukecaná baba ;) 1183 příspěvků 04.05.18 06:17

Ahoj, momentálně to takhle mám. Po maturitě jsme se sestěhovali, přítel vydělává, já studuju a chodím na brigády. Máme psa a kočku. Mamka mi teda přispívá na školu. První věc je, že nás to s přítelem hodně stmelilo, ale peněz nebylo nikdy úplně moc, prostě jsem fakt musela na tu brigádu chodit, tím jsem občas flákala školu, ale za dva týdny mám státnice a zvládla jsem to. Po státnicích konečně nastupuji do práce a už se moc těším až přispěju rovným dílem (možná i větším) do domácnosti, my máme teda penize od začátku společné, ale já nijak neutrácím. Je to náročné, ale já nelituji, teď to bude zase úplně jiný život. :mavam:

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Nespinká? Vyzkoušejte rady ostatních maminek

Někdo má doma malého spáče, jiní rodiče bojují o každou minutu spánku. Pro... číst dále >

Rekonstrukce bytu: Na co si dát pozor?

Kupujete byt a potřebuje opravit? Anebo už nejste tolik spokojení s vlastním... číst dále >

Články z Expres.cz

Gottovi volali, že letos Slavíka nedostane. Důvod? Rakovina a Ortel

Karel Gott a Lucie Bílá tuhle zprávu jenom těžko rozdýchají. Pořadatel ankety... číst dále >

Sledujte a učte se! Peštová je výjimkou Instagramu: Bez filtrů a příkras boduje

Instagram je místo, kde lidé ukazují zkreslenou realitu a málokdy odhalí... číst dále >

Články z Ona Dnes

Šestadvacetiletá žena vážila jen sedmnáct kilo, dávali jí rok života

Kristina Karyaginová (26) z Ruska byla na pokraji smrti. Vážila jako čtyřleté... číst dále >

Máma neví, že mě baví zabíjení, řekla dvanáctiletá dcera ve Výměně manželek

Mia žije s přítelem a dvěma dětmi v Kladně. I když je jí teprve 25 let, o... číst dále >

Reklama