Společné bydlení - po jak dlouhé době do toho jít?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 11.04.19 16:47
Společné bydlení - po jak dlouhé době do toho jít?

Ahoj, mám na vás dotaz. S přítelem jsme spolu víc jak půl roku, vzah na dálku, klape nám to, milujem se, čas spolu si užíváme na 100%, ale jde o to, ze toho času, co můžeme trávit spolu není tolik, prave kvůli vzalenosti. Jsme spolu od patku do neděle, přes týden si piseme, volame, ale proste chtěli bychom spolu byt víc. Proto sám přišel s nabídkou spolecnyho bydlení. Já půjdu na VŠ a měla bych to s dojizdenim tak nějak nastejno, jako z domova, o to mi vůbec nejde. Spis mi jde o to, ze doma na mě koukají, jak kdybych byla padla na hlavu. Prý moc chvatáme, je to brzo. Jsem dospěla, vím co chci, ale přece jenom mě jejich názor celkem znejistuje. Myslíte, ze bychom měli počkat? Po jaké době jste se spolu sestehovali vy? Prave když jsme to minuly týden resili, já mu rekla, ze nevím, i když bych moc chtěla, porad ve mě hloda to, co mi naši furt cpou do hlavy. Má velký byt a dokonce se ho už nějaký kolega v práci ptal, jestli by neměl volný pokoj, ze shání bydlení, proto se potřebuji rozhodnout co nejdřív.

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 Další »
Reakce:
Lexter
Zasloužilá kecalka 969 příspěvků 3 inzeráty 11.04.19 16:48

Přesně po 11 měsících, 20 dnech, 5 hodinách, 28 minutách a 13 sekundách. To je ideální čas. Cokoli jiného je mimo diskusi. Hezky poslouchej své okolí. Dyť si dospělá a nemáš si co kecat do vlastního života.

Tarjei
Závislačka 4588 příspěvků 11.04.19 16:50
Kriss Tina
Echt Kelišová 9422 příspěvků 11.04.19 16:50

My to řešili asi po půl roce, ale tam byla situace trochu jiná. Přítel tou dobou dělal v Německu a do ČR za mnou jezdil jenom na vikendy, kdy byl u mě a kdyz pak začínal pracovat u nás tak přišlo na řadu i hledání bydlení, tak sme si rovnou našli větší společný byt. Dělej jak se na to cítíš, kdyby to neklaplo odstěhovat se můžeš vždycky. Za mě je to zas fajn zkušenost do života, navíc toho člověka mnohem líp poznáš.

lucielorenc
Kecalka 499 příspěvků 11 inzerátů 11.04.19 16:54

Společným bydlením se daleko více poznáte, nebála bych se toho. My jsme do toho šli po 3 měsících :mrgreen:

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 11.04.19 16:57
@Lexter píše:
Přesně po 11 měsících, 20 dnech, 5 hodinách, 28 minutách a 13 sekundách. To je ideální čas. Cokoli jiného je mimo diskusi. Hezky poslouchej své okolí. Dyť si dospělá a nemáš si co kecat do vlastního života.

Prave to mě na tom štve. Jsem dospěla a vím, ze s nim chci bydlet. Nemám růžové brýle a vím, co všechno to obnáší. Jako co se týká penez, platí směšný nájem, jelikož je to služební byt, takže by mě to vyšlo i levněji než byt na koleji. Tak nechápu, co jim na tom tak vadí. Mají ho radi, o to taky nejde. Já si je nechci naštvat nebo tak něco.

Jahru
Ukecaná baba ;) 1519 příspěvků 11.04.19 16:58

Po necelých 3 měsících vztahu jsem se z kolejí přestěhovala k (tehdy) příteli do studentského bytu. Po roce jsme se pak osamostatnili. Po půlroce vztahu mi to přijde akorát a od okolí bych si do života moc kecat nenechala :mrgreen: Odstěhovat se můžeš vždycky.

Lexter
Zasloužilá kecalka 969 příspěvků 3 inzeráty 11.04.19 16:59
@Anonymní píše:
Prave to mě na tom štve. Jsem dospěla a vím, ze s nim chci bydlet. Nemám růžové brýle a vím, co všechno to obnáší. Jako co se týká penez, platí směšný nájem, jelikož je to služební byt, takže by mě to vyšlo i levněji než byt na koleji. Tak nechápu, co jim na tom tak vadí. Mají ho radi, o to taky nejde. Já si je nechci naštvat nebo tak něco.

Buď trochu víc sobecká a i trochu víc dospělá. Ještě trošku.

zudina
Ukecaná baba ;) 2419 příspěvků 11.04.19 17:00
@Anonymní píše:
Prave to mě na tom štve. Jsem dospěla a vím, ze s nim chci bydlet. Nemám růžové brýle a vím, co všechno to obnáší. Jako co se týká penez, platí směšný nájem, jelikož je to služební byt, takže by mě to vyšlo i levněji než byt na koleji. Tak nechápu, co jim na tom tak vadí. Mají ho radi, o to taky nejde. Já si je nechci naštvat nebo tak něco.

Tak je nenastvavej a jdi bydlet na kolej.

mroe
Neúnavná pisatelka 15402 příspěvků 11.04.19 17:06

Ja rodice chapu, pravdepodobne jsi dospela, ale asi ne zrovna moc dlouho, ze? Na VS jeste nejsi, asi se boji, abys nezmenila priority. Kdo te zivi? Kam bys sla bydlet, kdybyste se rozesli? Mne by v tvem veku prisla kolej jako vhodnejsi a vlastne i jistejsi reseni.

Karleon
Kelišová 5569 příspěvků 11.04.19 17:07

Já to měla podobně jako ty, dali jsme se dohromady o prázdninách před čtvrťákem a rok jsme se vídali od pátku do pondělí. Po roce jsem odmaturovala a nastoupila na VŠ a začali jsme spolu žít a už jsme spolu 14 let.

mroe
Neúnavná pisatelka 15402 příspěvků 11.04.19 17:07
@Jahru píše:
Po necelých 3 měsících vztahu jsem se z kolejí přestěhovala k (tehdy) příteli do studentského bytu. Po roce jsme se pak osamostatnili. Po půlroce vztahu mi to přijde akorát a od okolí bych si do života moc kecat nenechala :mrgreen: Odstěhovat se můžeš vždycky.

To sice muze, ale kam? Jestli ji rodice plati ubytovani a naklady na skolu, bude muset poslouchat i jejich nazor, i kdyz se citi dospela( ale asi jeste neni, pokud si sama na zivot nevydela).

Janli
Echt Kelišová 8154 příspěvků 11.04.19 17:10

Já tedy nejsem zastáncem stěhování od rodičů k partnerovi. Chybí mezitím důležitá životní etapa - žiju sám, spoléhám se sám na sebe a učím se samostatnosti.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 11.04.19 17:11
@mroe píše:
Ja rodice chapu, pravdepodobne jsi dospela, ale asi ne zrovna moc dlouho, ze? Na VS jeste nejsi, asi se boji, abys nezmenila priority. Kdo te zivi? Kam bys sla bydlet, kdybyste se rozesli? Mne by v tvem veku prisla kolej jako vhodnejsi a vlastne i jistejsi reseni.

Je mi 19, na VS budu nastupovat. Jako Jo, chápu je, ale pro mě je priorita dodělat školu. Jsem na gymplu, bez vejsky nejsem prakticky nic. Živí mě naši, kdyby se stalo, šla bych bydlet asi zpátky k nim. Upřímně kolej je pro mě krajní řešení. Nedovedu si to predstavit. Nesnesla bych byt na pokoji byť s jedním cizím clovekem.

Tichošlápek
Extra třída :D 13565 příspěvků 11.04.19 17:12

@Janli s tímhle souhlasím.

Šla bych aspoň v prváku na kolej a pak až se případně stěhovala k sobě. Navíc je tam sranda :mrgreen:

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 Další »
Váš příspěvek
Reklama