Společné bydlení, přítel a jeho rodiče - trable na ntou

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 14.11.18 11:29
Společné bydlení, přítel a jeho rodiče - trable na ntou

Ahojda ve spolek..
Radši anonymně, děkuji za pochopení.

Řeším sama v sobě takovej problém a ráda bych znala názor někoho nestranného.
Předem se omlouvám za dlouhý článek :)).

S přítelem jsme spolu cca rok a půl. Já 23 on 35.Věkový rozdíl je, ale myslím, že nám to celkem klape. Máme se rádi a jsme spolu rádi. Nicméně on bydlí v domě u rodičů, kde ovšem nemá svojí bytovou jednotku, ale pouze jeden pokoj a o koupelnu, kuchyň a obývák se „dělí“ s rodiči. Já bydlím v baráčku (2+1) s mamkou a jejím přítelem, kde jsou ještě ke všemu podmínky pro bydlení trošku blbý..
Takže spolu jsme tak, že já za ním jezdím – většinou spíme u něho. A tady začíná být celkem problém, protože mě to věčný cestování přestává bavit. Bydlíme od sebe sice asi pět kilometrů, ale každodenní balení věci a tak.. Proste taková ztráta pohodlí.
Před nějakým časem jsem přišla s tím, že bychom spolu mohli začít bydlet, protože už nám přeci jen není 15, a jestliže spolu chceme plánovat budoucnost, jinak to ani nepůjde. Na otázky se mi dostalo odpovědi, že jestli s ním chci bydlet, mám se nastěhovat k němu a jeho rodičům, že proč by měl cpát prachy do cizího majetku – což jsem od začátku totálně odsuzovala – takhle to udělala jeho ex a dodnes nechápu. Na češ jsme se zhádali, že neexistuje, abych tam šla bydlet. (Obývali bychom spodní část domu, rodiče bydlí nahoře a to jen půl roku v roce, protože přes teplejší období bydlí na chalupě.) Čím víc jsem nad tím přemýšlela, tím víc jsem si začala říkat, že to není zas tak špatnej nápad, ale že se budou muset určit nějaký pravidla a i on bude tedy muset udělat nějaký kompromis. Nechala jsem to vychladnout a po nějaký době jsem s tím o tom hodila řeč. Že jsem se tedy smířila s tím, že z baráku nepůjde, tak tedy že jsem ochotná se tam nastěhovat s tím, že se to musí předělat, a udělat koupelna jen pro nás dva a časem i nějakou příčku, abychom z toho udělali samostatnou bytovou jednotku. (Přišlo i téma děti a společná budoucnost – oba spolu chceme být – „na furt“ - a děti spolu taky chceme, někdy.) Se vším souhlasil a já chvíli žila v domnění, že to bude ok. Pak přišla otázka na to, na koho je dům napsanej – komu vlastně patří? Jeho mamince – k tomu bych ráda podotkla, že mě od začátku neměla ráda, hodně jsme spolu „soupeřily“, ale v poledních měsících je to celkem O. K. a nějak jsme si na sebe začaly zvykat.)
Takže mám já cpát peníze do baráku, ze kterýho mě může kdykoli někdo vyhodit a já zůstanu s igelitkou v ruce vykopnutá před barákem? - Nikde není psáno, že si mě přítel jednou vezme.. Že..
Nicméně. Nemůžu se zbavit pocitu, že když někdo někoho miluje a chce s ním být „do smrti“, že by měl asi dělat všechno proto, aby s tou druhou osobou byl co nejvíc a sám v tom společném bydlení měl iniciativu.. Kdežto jedinej, kdo tu iniciativu má, jsem já. Domluvili jsme se, že si všichni promluvíme o tom, že bychom chtěli bydlet spolu, v jejich baráku a tak.. Ale uběhly dva měsíce a furt se nic neděje..
Jestli jste to někdo dočetl až sem, tak děkuji a ráda bych si přečetla jakýkoliv názor na danou věc. Ať už je to společné bydlení s rodiči, nebo společné bydlení s přítelem…
Přeji všem hezký den :)

Stránka:  1 2 3 4 5 Další »
Reakce:
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 14.11.18 11:40

Nikdy bych do společného bydlení s rodiči jak mými, tak manžela, nešla. Ani, kdyby byl barák udělaný na 2 bytové jednotky. Proč si myslíš, že by rodiče měli dělat nějaké kompromisy nebo dodržovat pravidla, je to přece jejich bydlení. Být vámi, vyzkouším si společné bydlení v nějakém nájmu. Že přítel nemá ve 35 letech své bydlení je docela síla.

luccifera
Ukecaná baba ;) 1203 příspěvků 14.11.18 11:40

Spolecne bydleni je velmi rozhodujici, kam vztah povede, ale doporucuji jit na cisto do noveho/ciziho… vsude jinde bych se citila jako vetrelec

Serpentini
Zasloužilá kecalka 898 příspěvků 14.11.18 11:41

Společné bydlení s rodiči - ne, ne a ne. Kor jestli s maminkou nemáte úplně perfektní vztah. Pročti si tu pár diskuzí. A i kdybyste ten perfektní vztah měli, tak pořád budeš limitována tím, že žiješ v jejich a primárně bude vše záviset na nich, nebudeš si moct přivrtat bez souhlasu pomalu ani poličku.

Nowuka2
Ukecaná baba ;) 2345 příspěvků 14.11.18 11:43

Přítel mi dle popisu přijde že to má dost na háku a ať se staráš sama. A bydlení s rodiči, na to je snad všeříkající toto: 8o :roll: :zed:

Nikdy. Fakt nikdy. Ani s mýma, ani s jeho.

Keyllah
Echt Kelišová 9758 příspěvků 14.11.18 11:43
@Anonymní píše:
Ahojda ve spolek..
Radši anonymně, děkuji za pochopení.

Řeším sama v sobě takovej problém a ráda bych znala názor někoho nestranného.
Předem se omlouvám za dlouhý článek :)).

S přítelem jsme spolu cca rok a půl. Já 23 on 35.Věkový rozdíl je, ale myslím, že nám to celkem klape. Máme se rádi a jsme spolu rádi. Nicméně on bydlí v domě u rodičů, kde ovšem nemá svojí bytovou jednotku, ale pouze jeden pokoj a o koupelnu, kuchyň a obývák se „dělí“ s rodiči. Já bydlím v baráčku (2+1) s mamkou a jejím přítelem, kde jsou ještě ke všemu podmínky pro bydlení trošku blbý..
Takže spolu jsme tak, že já za ním jezdím – většinou spíme u něho. A tady začíná být celkem problém, protože mě to věčný cestování přestává bavit. Bydlíme od sebe sice asi pět kilometrů, ale každodenní balení věci a tak.. Proste taková ztráta pohodlí.
Před nějakým časem jsem přišla s tím, že bychom spolu mohli začít bydlet, protože už nám přeci jen není 15, a jestliže spolu chceme plánovat budoucnost, jinak to ani nepůjde. Na otázky se mi dostalo odpovědi, že jestli s ním chci bydlet, mám se nastěhovat k němu a jeho rodičům, že proč by měl cpát prachy do cizího majetku – což jsem od začátku totálně odsuzovala – takhle to udělala jeho ex a dodnes nechápu. Na češ jsme se zhádali, že neexistuje, abych tam šla bydlet. (Obývali bychom spodní část domu, rodiče bydlí nahoře a to jen půl roku v roce, protože přes teplejší období bydlí na chalupě.) Čím víc jsem nad tím přemýšlela, tím víc jsem si začala říkat, že to není zas tak špatnej nápad, ale že se budou muset určit nějaký pravidla a i on bude tedy muset udělat nějaký kompromis. Nechala jsem to vychladnout a po nějaký době jsem s tím o tom hodila řeč. Že jsem se tedy smířila s tím, že z baráku nepůjde, tak tedy že jsem ochotná se tam nastěhovat s tím, že se to musí předělat, a udělat koupelna jen pro nás dva a časem i nějakou příčku, abychom z toho udělali samostatnou bytovou jednotku. (Přišlo i téma děti a společná budoucnost – oba spolu chceme být – „na furt“ - a děti spolu taky chceme, někdy.) Se vším souhlasil a já chvíli žila v domnění, že to bude ok. Pak přišla otázka na to, na koho je dům napsanej – komu vlastně patří? Jeho mamince – k tomu bych ráda podotkla, že mě od začátku neměla ráda, hodně jsme spolu „soupeřily“, ale v poledních měsících je to celkem O. K. a nějak jsme si na sebe začaly zvykat.)
Takže mám já cpát peníze do baráku, ze kterýho mě může kdykoli někdo vyhodit a já zůstanu s igelitkou v ruce vykopnutá před barákem? - Nikde není psáno, že si mě přítel jednou vezme.. Že..
Nicméně. Nemůžu se zbavit pocitu, že když někdo někoho miluje a chce s ním být „do smrti“, že by měl asi dělat všechno proto, aby s tou druhou osobou byl co nejvíc a sám v tom společném bydlení měl iniciativu.. Kdežto jedinej, kdo tu iniciativu má, jsem já. Domluvili jsme se, že si všichni promluvíme o tom, že bychom chtěli bydlet spolu, v jejich baráku a tak.. Ale uběhly dva měsíce a furt se nic neděje..
Jestli jste to někdo dočetl až sem, tak děkuji a ráda bych si přečetla jakýkoliv názor na danou věc. Ať už je to společné bydlení s rodiči, nebo společné bydlení s přítelem…
Přeji všem hezký den :)

v žádném případě. Nedělalo by to do budoucna dobrotu a ještě horší by to bylo, až by přišli děti. Nikdy by jsi nebyla ve svém, nacpala by jsi peníze do cizího a pak co? když se pohádáte, oni budou vždy na jeho straně a ty odejdeš s igelitkou? Jsi připravena se celý svůj život podřizovat jim? vychovávat děti, tak jak chtějí oni? Když se zeptáš těch, co bydlí takto s rodiči, tak většina z nich by to už nikdy neudělala, ale nemůžou odejít, protože do toho nacpali plno peněz.....nep­řistupuj na to

Oplatečka
Ukecaná baba ;) 1213 příspěvků 14.11.18 11:45

Ne, v žádném případě bych do toho nešla..chlapec je pěkný vyčůránek a pochybovala bych jestli to s tou společnou budoucností bude z jeho strany tak žhavé když se tak hezky drží ,,u maminky"..Proč by měl investovat do cizího? Však když si pořídíte vlastní bydlení tak bude vaše a ne cizí..Navíc je mu úplně šumák jestli spolu bydlíte nebo ne..Takže tvé pochyby jsou správné..Nezaleží mu na tom jestli s polu budete bydlet a odmítá do toho investovat nejen peníze ale ani úsilí.

lachtanice86
Kelišová 6653 příspěvků 14.11.18 11:46

V 35 ma máma hotel a měnit to nechce. Ne, společné bydlení nikdy. Zažila jsem jeden měsíc, po dobu rekonsteukce a málem jsme se rozvedli.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 14.11.18 11:46

Zakladatelko precti si ruzne diskuze spolecneho bydleni s rodici…nikdy to nedela dobrotu a kdyz uz jste jednou byly ,,na noze" tak co bude potom co tam budete bydlet.za me ,,SEBEVRAZDA"­.docela me sokuje pritel 35.let a bydli jeste s rodici :nevim: jdete nekam bydlet do bytu a zkuste si spolecne souziti.

luckaa85
Ukecaná baba ;) 1276 příspěvků 14.11.18 11:48

Utikej od přítele i společného bydlení s rodiči, dokud nemáte deti. Pak už bude jen hůř, přítel koukám to řešit nechce , podle mě je to mamanek, ne chlap do života. Šla bych dal, ještě k tomu ve tvém věku.

migmina
Kecalka 135 příspěvků 14.11.18 11:54

V zadnem pripade,moje zkusenost.nikdy na to nepristupuj.najdete si svoje vsak by to bylo vase a ne cizi.budes tam vrazet penize a v pripade rozchodu odejdes opravdu s igelitkou.pokud by si partner trval na bydleni s rodici,tak bych se poohledla po jinem chlapovi.Za me ne ne ne ne

Ou
Kelišová 5428 příspěvků 14.11.18 11:54

Nestěhuj se k němu. Nechce společné bydlení, ale když na něj tlačíš, tak holt vymyslel tuhle variantu.

Rozhodně potkáš někoho, kdo s tebou nebude zacházet jak s kusem hadru.

A hlavně s ním neotěhotni. Mimísek ho nezmění a situaci nevyřeší. Jedině to celé zhorší.

Jo a než se k někomu nastěhuješ, tak se především nejdřív nauč žít sama na svou zodpovědnost. Opravdu to velmi pomůže. A vlastně i ono spolubydlení s někým, kdo není tvůj milostný partner dost pomáhá spolužití s někým, na kom ti hodně záleží.

Platit nájem není vyhazování peněz, ale ne zas až tak velká cena za to, že člověk dospěje, naučí se věci, které prostě u rodičů nejdou a v soužití s partnerem se mu pak díky tomu bude lépe komunikovat o těch tisících otravných maličkostech, které vztah umí neuvěřitelně otrávit.

arinecka
Kelišová 5216 příspěvků 14.11.18 11:57

Ne ani omylem bych do toho nešla, v tomhle věku bych od něj čekala že bude samostaný a ne že bude bydlet s rodiči. Kdyby tam měl samostatnou bytovou jednotku, tak bych to ještě pochopila ale takhle? Takže budˇspolečné bydlení někde jen vy dva a nebo nic. Píšeš že dům patří jeho matce, no i kdyby si tě vzal tak ti to nezaručuje že neskončíš na ulici s tou igelitkou :nevim: Jestli není ochotný vyměnit mama hotel za život s tebou, tak to není ten pravý.

Procházející
Zasloužilá kecalka 858 příspěvků 14.11.18 11:57

Na svůj věk jsi hodně vyzrálá, praktická a logicky přemýšlíš. Že je to špatně, to už víš. Já bych jen připsala. Jedna věc je s někým randit a u někoho přespávat, a druhá věc, je s tím milovaným řešit problémy. Tohle není chlap do nepohody, on nechce investovat do vztahu ani vaši budoucnosti. Když nechce do nájmu, at si vezme hypotéku. On má u rodičů pokojíček a vyhovuje mu to, nemusí vůbec nic řešit, proč by něco měnil, chce at se přizpůsobíš ty. Já to vidím na rozchod, bych mu řekla, že přemýšlím o rozchodu, at se začne chovat jako chlap nebo jdu. Vím, že je to moc těžký. Ale je mu 35let, co celou dobu dělá, když má u rodičů jen pokojíček? Já si myslím, že tohle je i důvod toho, proč byl nezadaný a bezdětný, každá od něj utekla. :srdce: :kytka:

Micaella22
Zasloužilá kecalka 531 příspěvků 14.11.18 12:02

Takze tam on ve 35 ma jeden krcalek a o zbytek mistnosti se delite, mate spolecne. Je dost starej na to aby mel nasetreno a k tomu dobry plat, ze si mohl uz daavno vzit hypoteku. Podle me lepsi jit do najmu, nez tohle. Kazdy normalni clovek by tam s partnerem davno nebydlel. Je to jen zaprcnutej mamanek, s nim nikdy nic poradnyho mit nebudes… kasli na to. Az budete mit dite tak kde bude mit pokoj? A vy obyvak? Tchyne ti bude do vseho remcat a on jen bude mlcet… budes nestastna

Stránka:  1 2 3 4 5 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Diskuze s tatínkem Janem: O hraní i péči o nemocné dítě

Pojďte si popovídat do diskuze na eMiminu s tatínkem, který po narození... číst dále >

Vánoční úklid: Hlavně zůstat v klidu

Vánoce a úklid. Každý rok je to pořád dokola. Víte, že to musíte udělat, ale... číst dále >

Články z Expres.cz

Čerešňákové to teď sekne, Martinová jen září, zato z Viewegha je „knedlík“

Zrychlená doba adventnímu rozjímání, které v českých zemích bývalo kdysi... číst dále >

Daniel Nekonečný vedle pobledlé Vignerové už nevypadá jak z toho světa

Kromě finalistů Muže roku 2018 se na křest kalendáře vydal celý zástup hvězd,... číst dále >

Články z Ona Dnes

Na plastiku jsem šla kvůli šikaně, říká kdysi obézní žena

Annie McManisová (25) z Nového Zélandu od mala zažívala kvůli obezitě šikanu.... číst dále >

Proměna Gábiny, která je opět single. Změnila účes i šatník

Před nedávnem se rozešla s přítelem, přesto Gábina nechce truchlit. Do nového... číst dále >