Společné bydlení-rizikovy faktor?

470
14.5.20 19:54

Společné bydlení-rizikovy faktor?

Ahojky, nemůžu se rozhodnout…Chtěla bych aby děti šly do školy, ale bydlíme v domě s tchýní, která má nemoci jako astma, cukrovka a vysoký tlak a s tchánem, tomu je 65.Jak se bere společná domácnost? Společný máme vchod, zahradu a předsíň, kde se obouváme…mamka moje je po transplantaci… Ale ta bydlí jinde. Nevim, zda můžu podepsat to čestné prohlášení :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
24395
14.5.20 20:01

Ja myslim ze ano. Adresu mate stejnou, prostory taky.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
470
14.5.20 20:03

@wildcherry pouze tu předsíň, jinak jsme v patře nahoře a oni dole.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1253
14.5.20 20:05

Myslím, že se v tom nikdo vrtat nebude… Za mě rizikové společné bydlení znamená sdílenou koupelnu/pokoj s rizikovou osobou.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
24395
14.5.20 20:09
@lussinka píše:
@wildcherry pouze tu předsíň, jinak jsme v patře nahoře a oni dole.

Kdyz to prevedu na sebe a sve rodice, ja bych to podepsala. Zrovna dnes jsem mluvila s mamkou a podle jejiho pristupu, strachu, mysleni a jejich zdravotnihi stavu bych nemohla volit jinak. A vy mate spolecne bydleni, nebude to lez, jestli mas strach z tohoto.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
24395
14.5.20 20:14

@lussinka Pokud i tak vahas, zeptala bych se sama sebe, jestli bys dokazala zit s tim, ze to dostanou. Neprokaze se sice, jestli to bylo od ditete ve skole nebo z obchodu napriklad, ale ten cervik v hlave…Jak rikam, po tom co jsem dnes opet mluvila s mamkou a mam z toho smisene pocity, bych to podepsala, nez pak resila, ze se to obrati proti tobe.My bydlime jen ve stejnym meste a presto jsem si vyposlechla, ze bylo nevhodny vzit dcerku do Dracku, ze to nikdo nedela a ohrozuju je tim, protoze se chteji pristi tyden sejit na zahrade v rouskach, rukavicich a dezinfekci.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
11127
14.5.20 20:44
@wildcherry píše:
Kdyz to prevedu na sebe a sve rodice, ja bych to podepsala. Zrovna dnes jsem mluvila s mamkou a podle jejiho pristupu, strachu, mysleni a jejich zdravotnihi stavu bych nemohla volit jinak. A vy mate spolecne bydleni, nebude to lez, jestli mas strach z tohoto.

Ale to by pak nemohl do školy nikdo, kdo bydlí ve stejném paneláku s rizikovou osobou. Zakladatelka má taky jen společnou chodbu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7604
14.5.20 20:57

Dala bych je do školy. Rodiče/tchanovci nechodí nakupovat?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
24395
14.5.20 21:00
@ivašot. píše:
Ale to by pak nemohl do školy nikdo, kdo bydlí ve stejném paneláku s rizikovou osobou. Zakladatelka má taky jen společnou chodbu.

To mas recht :think:…Ale pak je to opravdu na tom posouzeni kazdeho, jak to citi. Preci jen v panelaku nejsou vseci pribuzni. Otazka, jestli se deti stykaji s prarodici.Fakt rikam jen nazor na zaklade nasich a to jeste z jejich uvazovani. Ktery teda respektuji, me vlastne neovlivnuje, max mi zkommplikuje hlidani a jim kontakt s vnuckama.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
470
14.5.20 21:06

@wildcherry s dědou se potkávají na zahradě jinak nijak extra se nepotkávají. Kdybych to brala podle dětí, tak starší by chtěla a i potřebovala do školy jít a mladší s tou je učení relativně v pohodě a do školy se jí nechce, je dost introvert. Jenže chodili spolu ráno do školy a teď mají režim, že každá třída má být před školou v jiný čas. A já pracuji od 6h a tatínek od 7h a družina ranní nebude. Ach jo. Mladší sama do školy ještě nechodí.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
343
14.5.20 21:06

Ty ale přece nepodepisuješ, že s nikým rizikovým nesdílíš domácnost. Podepíšeš pouze to, že jsi seznámena svymezením osob s rizikovými faktory a s doporučením, abys zvážila tyto rizikové faktory při rozhodování. Tedy alespoň takto to máme my ve škole a na kroužcích. Rozhodnutí je pouze na nás.

Edit: Tedy teď píšu pouze o tom podpisu. Jak se rozhodnout, jestli děti v tvé situaci poslat nebo ne, netuším :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
470
14.5.20 21:13

@eMíša já právě měla zato, že jo, že podelosu, že nebydlíme s ním rizikovým. Jsem z toho všeho jelen. Chtěla bych vypnout a neřešit :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
24395
14.5.20 21:14
@lussinka píše:
@wildcherry s dědou se potkávají na zahradě jinak nijak extra se nepotkávají. Kdybych to brala podle dětí, tak starší by chtěla a i potřebovala do školy jít a mladší s tou je učení relativně v pohodě a do školy se jí nechce, je dost introvert. Jenže chodili spolu ráno do školy a teď mají režim, že každá třída má být před školou v jiný čas. A já pracuji od 6h a tatínek od 7h a družina ranní nebude. Ach jo. Mladší sama do školy ještě nechodí.

Rada bych ti poradila, ale to je vazne jen na vas :kytka:.Prarodice na to maji jaky nazor? A na koronu vseobecne? Jak znova (pardon za to :mrgreen: ) opakuji, ja byt na tvem miste a byt to moje rodice, tak z duvodu co jsem psala vyse, bych nedala. Nicmene moje mladsi nahlasena je, ze pokud bude vylosovana, tak jde a nasi si holky brat asi teda nebudou (co jsem tak nejak pochopila).

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
343
14.5.20 21:20

My podepisujeme přesně toto, kopíruji:

1. Prohlašuji, že se u výše uvedeného dítěte/žáka/studenta/účastníka vzdělávání neprojevují a vposledních dvou týdnech neprojevily příznaky virového infekčního onemocnění (např. horečka, kašel, dušnost, náhlá ztráta chuti a čichu apod.).
2. Prohlašuji, že jsem byl seznámen s vymezením osob s rizikovými faktory a s doporučením, abych zvážil tyto rizikové faktory při rozhodování o účasti na vzdělávacích aktivitách.

Pak je tam uveden seznam těch rizikových. A máme to tak i na všech kroužcích - teda zatím se nám rozjely 2. U rizikových skupin vždy jen prohlašuji, že jsem se seznámila. Nikdo mi to nezakazuje ani nic nenařizuje. Je to pouze na našem uvážení.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
24395
14.5.20 21:21
@lussinka píše:
@eMíša já právě měla zato, že jo, že podelosu, že nebydlíme s ním rizikovým. Jsem z toho všeho jelen. Chtěla bych vypnout a neřešit :lol:

Kamoska zas mela jiny prohlaseni, ze souhlasi, ze dite dobrovolne pousti svym podpisem i pokud se v rodine vyskytuje nekdo rizikovy, na vlastni triko. Nevidela jsem ten papir, tak nevim presnou formulaci, ale fakt to nekolikrat opakovala, pac se mi to zdalo divny. Prase aby se v tom vyznalo :mrgreen:…Nastesti u nas vim, to je hlavni.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat