Společné bydlení s partnerem

Anonymní
10.3.20 09:08

Společné bydlení s partnerem

Dobrý den, řeším takové dilema. S partnerem spolu chodíme cca půl roku. On bydlí ve svém bytě cca 30 km od mého bydliště (bydlím s rodiči), dojíždění mi za ním vůbec nevadí, stejně jezdím tak jako tak do práce a od příštího měsíce měním práci, kterou budu mít od něho blíž. Občas něco o společném bydlení nadhodí, ale vlastně se mě nikdy nezeptal, jestli se k němu chci nastěhovat. Tak mám takové dilema, jestli počkat na to, až se on vyjádří nebo si s ním o tom sama promluvit. Nechci vypadat, že se k někomu tlačím domů, ale taky nechci ve svých skoro 30 letech (přítel má přes 30) chodit s někým x let bez společného bydlení, abych pak zjistila, že mi soužití s ním nevyhovuje. Taky si vybavuje byt a já bych se ráda na tom i finančně podílela, ale opět nechci se vnucovat, když s ní nebydlím. Nevím, jestli tomu dát čas ještě nebo o se o tom začít víc bavit. Taky jsem dokonce uvažovala, že si pořídím vlastní bydlení, abych mu pak mohla nabídnout, ať se přestěhuje ke mě. Ale to si myslím, že mě s tím pošle do háje s argumentem, že on přece byt má, tak co vymýšlím… Děkuji moc za rady a vlastní zkušenosti :).

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

8514
10.3.20 09:12

A proč se spolu prostě nedomluvíte? Dokud spolu nebudete žít, tak těžko poznáte, jestli vám to bude klapat. Tak mu navrhni, že by ses k němu nastěhovala, a uvidíš co on na to :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
10950
10.3.20 09:15

Mě přijde zvláštní uvažování „čekám, až mě požádá, ať se k němu nastěhuji“.. :think: Já bych mu normálně řekla, že bych ráda udělala další krok a začala společně žít, a jestli tedy budete hledat společný nájemní byt, nebo to vyřešíte jinak? Přijde mi lepší, když pár začíná ve společném nanovo, než že se jeden stěhuje ke druhému..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
14316
10.3.20 09:19

Hele budeš muset asi trochu přitvrdit. Není to tak dávno, co jsem se rozvedl a chtěl si chvilku užívat singl bydlení, ale naštěstí partnerka mi nedala příliš prostoru a jednoduše se zeptala, kdy si má objednat stěhováky a přivézt ke mě věci :mrgreen: Kdyby to nechala na mě, tak by mi to asi docela trvalo. Takže normálně přitlač, zeptej se kdy se máš nastěhovat, že chceš prostě bydlet s ním a že na to už máte věk :palec:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
10.3.20 09:24

Pokud vztah funguje dobře, tyhlety „vážné kroky“ postupně přicházejí na povrch samy a není to o tom, kdo to dřív řekne, ale obě strany o tom uvažují přirozeně (beru v potaz teď bezdětný vztah). Pokud už to párkrát zmínil a ty jsi na to nereagovala, tak se nediv, že to nerozvíjí.

Jo a nevím, co je na tom divného zeptat se chlapa, jak to vidí s budoucností. Mám maličko pocit, že máš co dohánět ve vzájemné komunikaci, naprav to, budeš to potřebovat.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6253
10.3.20 09:36
@Anonymní píše:
Dobrý den, řeším takové dilema. S partnerem spolu chodíme cca půl roku. On bydlí ve svém bytě cca 30 km od mého bydliště (bydlím s rodiči), dojíždění mi za ním vůbec nevadí, stejně jezdím tak jako tak do práce a od příštího měsíce měním práci, kterou budu mít od něho blíž. Občas něco o společném bydlení nadhodí, ale vlastně se mě nikdy nezeptal, jestli se k němu chci nastěhovat. Tak mám takové dilema, jestli počkat na to, až se on vyjádří nebo si s ním o tom sama promluvit. Nechci vypadat, že se k někomu tlačím domů, ale taky nechci ve svých skoro 30 letech (přítel má přes 30) chodit s někým x let bez společného bydlení, abych pak zjistila, že mi soužití s ním nevyhovuje. Taky si vybavuje byt a já bych se ráda na tom i finančně podílela, ale opět nechci se vnucovat, když s ní nebydlím. Nevím, jestli tomu dát čas ještě nebo o se o tom začít víc bavit. Taky jsem dokonce uvažovala, že si pořídím vlastní bydlení, abych mu pak mohla nabídnout, ať se přestěhuje ke mě. Ale to si myslím, že mě s tím pošle do háje s argumentem, že on přece byt má, tak co vymýšlím… Děkuji moc za rady a vlastní zkušenosti :).

Půl roku mě osobně přijde jako krátká doba na to začít spolu žít.. Ale to je můj názor, osobně bych ještě počkala a čekala i jestli časem i on nadhodi téma… Po roce bych klidně to téma nadhodila, po 6 měsících je to uspěchané

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
10.3.20 09:37

Ty dojíždíš za ním, tak ty máš větší rozhodovací právo se spolubydlením

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
10.3.20 09:38

Prosím tě, uteč - jste v líbánkách a už potřebuješ mediátora v podobě epipi? Co budeš dělat, až budete spolu opravdu bydlet? Budeš se sem chodit radit, jak vyřešit zvednutý prkýnko na záchodě, protože to nezvládnete sami? :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
10950
10.3.20 09:39
@Evžen.hrobař.žen píše:
Prosím tě, uteč - jste v líbánkách a už potřebuješ mediátora v podobě epipi? Co budeš dělat, až budete spolu opravdu bydlet? Budeš se sem chodit radit, jak vyřešit zvednutý prkýnko na záchodě, protože to nezvládnete sami? :)
Čoveče ty jsi dneska nějak v ráži, co příspěvek to perla :mrgreen:
  • Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
10.3.20 09:42
@unuděná píše: Čoveče ty jsi dneska nějak v ráži, co příspěvek to perla :mrgreen:

Vždycky ze mě padají perly - akorát mě trochu mrzí účelnost, když vidím, komu je házím tady… :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
a12
41396
10.3.20 09:42

Tak jestli mu to nechceš říct přímo, tak kdyz bydlíš s rodičema, tak zkus nadhodit, ze uvažujes, ze by sis sehnala byt(což i uvažujes) třeba nekde blíž k němu k práci.. A třeba sám nabídne jestli nechceš jit k němu, ale moc bych s tim nepočítala, je to chlap :mrgreen: a těm se asi musí říct všechno přímo :lol:
Ale i tak na to můžeš jít přes shánění bytu, ze bys chtěla být blíž, vidět se častěji a ze by sis teda chtěla sehnat nějaký byt a doplnit to otázkou: nebo co bys říkal na společné bydlení? :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
10.3.20 09:45

@Evžen.hrobař.žen já nevím, proč z toho společnýho bydlení děláš takový životní zlom. Pokud vztah funguje a nejde o dva narušený jedince, tak je to o to víc sblíží a ten vztah utuží…mají na sebe navzájem i zvlášť víc času.

@Andy27 tohle lze aplikovat ve dvaceti. Pokud je člověku třicet a chce něco budovat, tak by mělo společné sestěhování přijít do roka a půl rok mi přijde tak akorát vhodná doba o tom začít uvažovat…taky se k sobě nestěhují hned. Ale nikdy nikoho nepoznáš tak dobře, jako když ho máš doma, a zároveň s někým chodit do zblbnutí a pak se divit, že to nevyšlo, to taky může být ztráta času.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
10.3.20 09:46
@a12 píše:
Tak jestli mu to nechceš říct přímo, tak kdyz bydlíš s rodičema, tak zkus nadhodit, ze uvažujes, ze by sis sehnala byt(což i uvažujes) třeba nekde blíž k němu k práci.. A třeba sám nabídne jestli nechceš jit k němu, ale moc bych s tim nepočítala, je to chlap :mrgreen: a těm se asi musí říct všechno přímo :lol:
Ale i tak na to můžeš jít přes shánění bytu, ze bys chtěla být blíž, vidět se častěji a ze by sis teda chtěla sehnat nějaký byt a doplnit to otázkou: nebo co bys říkal na společné bydlení? :lol:

Jestli patří do komunity, která kupuje byty jak housky na krámě, ať si klidně jeden pořídí, ale jestli se hodlá zadlužit do konce života, radši bych ještě počkal a držel si pro dva lidi jenom jeden byt.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6047
10.3.20 09:49
@Evžen.hrobař.žen píše:
Vždycky ze mě padají perly - akorát mě trochu mrzí účelnost, když vidím, komu je házím tady… :)

Jsou dvě možnosti. Buďto to myslíš jako vtip a jen to trochu přeháníš, a nebo jsi idiot.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
10.3.20 09:51
@Tarjei píše:
Jsou dvě možnosti. Buďto to myslíš jako vtip a jen to trochu přeháníš, a nebo jsi idiot.

A co třetí možnost? Že mám pravdu? ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama