Společné j. manželů - dům na hypotéku před svatbou jen na manžela

Anonymní
24.1.20 13:20

Společné j.manželů - dům na hypoteku před svatbou jen na manžela

Dobrý den,
prosím o radu. Jsem s manželem již 4. rokem. Žijeme spolu od začátku ve společné domácnosti ( i když první rok byl v pronajmu, psanem jen na me, tudiz asi tezko dokazatelne…). Po roce spolecneho bydleni v pronajmu jsme sli do hypoteky, resp. manzel vzal hypoteku na dum, ktery spolecne splacime a stale jeste rekonstruujeme. Navic jsem si vzala stavebni sporeni na uhrazeni casti vydaju na rekonstrukci. Svatbu jsme meli az pred par mesici - tzn. dum nepatri do spolecneho jmeni manzelu. Veskery material a pracovniky jsme ale platili bud spolecne nebo moji rodice ( kteri bydli v tomto dvougeneracnim dome s nami). Za par mesicu se nam narodi miminko a ja si vic a vic uvedomuji, ze me a rodicum tady vlastne nepatri vubec nic, byt jsme do toho dali jiz vic nez milion Kc. Sice mame s manzelem hezky vztah, ale clovek prece jen nikdy nevi co muze zivot prinest za situace a v pripade rozvodu nemam v podstate vubec nic, jen dluhy. Kdyz na to tema s manzelem chci mluvit, vzdy to konci velkou hadkou. Rika, ze nechape, jak tak muzu premyslet, ze z nej delam stvuru a ze pripadne prepsani na me neni mozne, jelikoz on splaci hypoteku, takze barak vlastne nepatri jemu ale bance. A ze barak jsem chtela ja ne on ( on chtel koupit jen byt, nakonec mi chtel udelat radost, tak jsme sli do baraku) ze ho nemel ani kupovat a kdyby to slo, tak s radosti prepise hypoteku na me, kdyz jsem tak majetnicka a chci barak vlastnit. Ze ho nejake majetky nezajimaji, ma ted akorat dluhy a jeste je spatny. Muzete mi prosim poradit, jak tuto situaci resit? Je nejake levne s rychle reseni? Napadlo me pripsani majitele na katastru nemovitosti nebo darovaci smlouva? Potrebujeme k tomu odhad nemovitosti? Nemam vubec zkusenosti v tomhle smeru. :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

15042
24.1.20 13:23
@Anonymní píše:
Dobrý den,
prosím o radu. Jsem s manželem již 4. rokem. Žijeme spolu od začátku ve společné domácnosti ( i když první rok byl v pronajmu, psanem jen na me, tudiz asi tezko dokazatelne…). Po roce spolecneho bydleni v pronajmu jsme sli do hypoteky, resp. manzel vzal hypoteku na dum, ktery spolecne splacime a stale jeste rekonstruujeme. Navic jsem si vzala stavebni sporeni na uhrazeni casti vydaju na rekonstrukci. Svatbu jsme meli az pred par mesici - tzn. dum nepatri do spolecneho jmeni manzelu. Veskery material a pracovniky jsme ale platili bud spolecne nebo moji rodice ( kteri bydli v tomto dvougeneracnim dome s nami). Za par mesicu se nam narodi miminko a ja si vic a vic uvedomuji, ze me a rodicum tady vlastne nepatri vubec nic, byt jsme do toho dali jiz vic nez milion Kc. Sice mame s manzelem hezky vztah, ale clovek prece jen nikdy nevi co muze zivot prinest za situace a v pripade rozvodu nemam v podstate vubec nic, jen dluhy. Kdyz na to tema s manzelem chci mluvit, vzdy to konci velkou hadkou. Rika, ze nechape, jak tak muzu premyslet, ze z nej delam stvuru a ze pripadne prepsani na me neni mozne, jelikoz on splaci hypoteku, takze barak vlastne nepatri jemu ale bance. A ze barak jsem chtela ja ne on ( on chtel koupit jen byt, nakonec mi chtel udelat radost, tak jsme sli do baraku) ze ho nemel ani kupovat a kdyby to slo, tak s radosti prepise hypoteku na me, kdyz jsem tak majetnicka a chci barak vlastnit. Ze ho nejake majetky nezajimaji, ma ted akorat dluhy a jeste je spatny. Muzete mi prosim poradit, jak tuto situaci resit? Je nejake levne s rychle reseni? Napadlo me pripsani majitele na katastru nemovitosti nebo darovaci smlouva? Potrebujeme k tomu odhad nemovitosti? Nemam vubec zkusenosti v tomhle smeru. :nevim:

takže hypo i barák je psáno na manžela?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11668
24.1.20 13:23

No já bych třeba nechala sepsat u notáře, že si do domu dala vlastní peníze a že třeba při rozvodu ti ty peníze patří a musí ti je vyplatit. Poradila bych se s právníkem.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
24.1.20 13:24

@Keyllah ano :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
210
24.1.20 13:24

Tohle jsi měla řešit při vyřizování hypotéky. Prakticky máš holou řiť… a chlap už teď prská, protože se chceš „pojistit“.
Pokud nemají rodiče žádné faktury či cokoliv k Vašim splátkám, jsi v háji :( do doby, než se barák splatí.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
18
24.1.20 13:25

@Monchichik to jsem navrhovala tak do toho nechtel jit, ze to radeji bude makat a splati nasim vse co do toho dali, nez se upisovat k dalsim dluhum, o ktere nestal :roll:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2882
24.1.20 13:26

Pokud je to v zastave, tak to urcite nemuze darovat apod.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
24.1.20 13:27

@Cenarius je to klasicka hypoteka… tudiz dum bude v zastave celych 25 let?

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
24.1.20 13:29

U nás je to dost podobně. Hypotéka na přítele (tehdy jsme ještě nepracoval), vybavení jsem z velké části platila já a pak auto, které jsi platili na půl a ted ho ještě doplácí já, ale je taky na něj. Svatba bude až za půl roku :) taky máme krásný vztah, ale vždy je dobře mít zadní vrátka. V mém případě se spoléhám na to, že vše platit přes účet a na fakturaci (hlavně za kuchyňskou linku, spotřebiče a gauč) je moje jméno. Takže v případě rozchodu si to vše odvezu a strcim nevím kam :D nebo mi to zaplatí.

• Nahlásit
  • Citovat
770
24.1.20 13:29
@Cenarius píše:
Pokud je to v zastave, tak to urcite nemuze darovat apod.

Ale může, se souhlasem banky. Na přepis do SJM mu banka určitě souhlas dá.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2061
24.1.20 13:30
@An05 píše:
@Monchichik to jsem navrhovala tak do toho nechtel jit, ze to radeji bude makat a splati nasim vse co do toho dali, nez se upisovat k dalsim dluhum, o ktere nestal :roll:

A rodiče mají nějaké doklady, že do toho vložili poměrně dost peněz?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
15042
24.1.20 13:30
@Cenarius píše:
Pokud je to v zastave, tak to urcite nemuze darovat apod.

a rozšířit sjm a ji připsat k hypo při refinancu?  :think:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
24.1.20 13:32
@Anonymní píše:
U nás je to dost podobně. Hypotéka na přítele (tehdy jsme ještě nepracoval), vybavení jsem z velké části platila já a pak auto, které jsi platili na půl a ted ho ještě doplácí já, ale je taky na něj. Svatba bude až za půl roku :) taky máme krásný vztah, ale vždy je dobře mít zadní vrátka. V mém případě se spoléhám na to, že vše platit přes účet a na fakturaci (hlavně za kuchyňskou linku, spotřebiče a gauč) je moje jméno. Takže v případě rozchodu si to vše odvezu a strcim nevím kam :D nebo mi to zaplatí.
no jo, taky jsem trvala na tom, at je na stavebku napsano, ze je to na rekonstrukci konkretniho domu, jinak z faktur neco je na me a neco se kupovalo tak narychlo, nebo sel manzel takze to nebylo na me. Clovek to tak nechtel hrotit, pak se citi jako nejaka vypocitava mrcha, ktera mysli jen na prachy… ale ted lituju, no… :roll:
  • Nahlásit
  • Citovat
2882
24.1.20 13:33
@kačka39 píše:
Ale může, se souhlasem banky. Na přepis do SJM mu banka určitě souhlas dá.

To jo. Ale bez toho to udelat nemuze. Tak jsem to myslel, ze on sam to udelat nemuze.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11668
24.1.20 13:34

@An05 to není, že se upíše k dluhu, to je o tom, že tys tam ty peníze vložila a protože je dům jen jeho a v případě rozvodu nemáš nárok na nic, tak chceš zpět peníze, které si do toho dala. A co je to za kecy, že nestál o peníze od rodičů? Tak si mohl vzít hypotéku na celou částku…frajer…nenechala bych to tak, protože si do toho dala svoje peníze a mohl abys odejít bez koruny…a nebo může bokem splácet ještě rodičům a tobě co jste do toho vložili…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama