Společné j. manželů - dům na hypotéku před svatbou jen na manžela

Napsat příspěvek
13595
24.1.20 14:16

@Tomkins nemáš pravdu. Pokud nemají zúžené SJM, tak po svatbě se druhý z manželů stává automaticky spoludlužníkem.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1336
24.1.20 14:17

Nemusí to být nutně vychcanost. Jestli on není manžel trochu frustrovaný z toho, že má na krku větší dluh, než jaký původně chtěl, a podvědomě tě z toho neviní. Někteří lidé snášejí milionové dluhy dost blbě.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9807
24.1.20 14:25
@MrsNorris píše:
Nemusí to být nutně vychcanost. Jestli on není manžel trochu frustrovaný z toho, že má na krku větší dluh, než jaký původně chtěl, a podvědomě tě z toho neviní. Někteří lidé snášejí milionové dluhy dost blbě.

To sice blbě snášet může, ale nemusí si upisovat dluh, stačí když na manželku převede polovinu domu, když ho komplet celá financovali společně ještě i z peněz rodičů. Řvát na ni a hádat se a nepřepsat to na ni, ani neuznat část peněz, co vložili její rodiče, to je prostě hnus a vychcanost. Ať je frustrovaný jakkoliv.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1927
24.1.20 14:29
@neila píše:
@Tomkins nemáš pravdu. Pokud nemají zúžené SJM, tak po svatbě se druhý z manželů stává automaticky spoludlužníkem.

Díky za upozornění. Samozřejmě máš pravdu ty, opravil jsem to.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
24.1.20 15:52
@Anonymní píše:
@uživatel2 to prave bjdeme resit v lete, mame fixaci sice na 5 let ale pry se to da redit uz ted, tak to chce nejak poresit, nez se zvysi uroky… Takze bych ted mela chtit byt soucast hypoteky? I kdyz nastupuji na materskou a splacim to stavebko?

To abys byla soucasti hypoteční smlouvy bude chtít nejspíš banka. Jinak samozřejmě je lepší být vlastník a ne dlužník :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12381
24.1.20 16:28
@Anonymní píše:
@jkra no, uprimne si musim priznat, ze se v tomhle ohledu chova proste zvlastne, takze i kdyz vztah funguje, vzdy kdyz jednou za pul roku otevru tohle tema, konci to hadkou. On se proste sekne, zacne litovat, ze do baraku sel, ze se upsal bance a ted se musi drit atd. Nevim, jestli ho tam dostanu uz ted. Navic za chvili rodim, takze se fakt hadat uz moc nechci. Ale dekuji za radu.

A kdyby nešel do baráku bydlel by kde? Měl byt? Rozhodně bych to neotevírala každý půl rok, prostě jednou a dobrat se konce. Tak barák prodat a jít do bytu…a z prodeje domu bych si vzala to, co jsem do něj vložila…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
333
24.1.20 16:40
@Anonymní píše:
@jkra to zni rozumne, no. Ja mu to pred mesicem takhle taky rekla, ze se narodi dite s nechci se porad citit tak napul doma a byt v nejistote. To mi rekl, ze se uz to prece vyresilo tim malym - ze automaticky bude dedic, takze kdyby se s nim neco stalo, tak majetel prejde na maleho - tim padem na me :roll: :cert:

Ale až umře, tak ten barák můžou dědit na poloviny, čtvrtiny jeho další děti, které si může udělat s jinými ženami.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
333
24.1.20 16:42
@Šáruší píše:
takže vychcanej jak mraky. Víš na čem jsi, nemá ani tolik slušnosti, aby ti podepsal, kolik jsi do toho vložila vlastních peněz. Už váš, že jsi byla blbá. Se společným majetkem, který je napsán výlučně na něj, se rozluč, ten se férově chovat nehodlá. O dluhy nestál, ale cizí milion si klidě na svůj výlučný barák vzal.

Také to tak citím. Lépe bych to nevyjádřila.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13595
24.1.20 21:39
@FraDeu píše:
Ale až umře, tak ten barák můžou dědit na poloviny, čtvrtiny jeho další děti, které si může udělat s jinými ženami.

to není tak úplně pravda a bylo by dobré zakladatelku nezavádět. Podle zákona by v případě úmrtí dědila ona jako manželka stejným dílem jako jeho děti. Takže když budou mít jedno dítě (a žádné jiné nikde jinde), tak by v případě jeho úmrtí měla nárok na dědictví ona a také dítě, oba stejně. Ale to se jde do extrémů. Tady jde o to, že kdyby se s ní rozvedl, tak má nárok jen na polovinu zaplacené hypotéky ode dne sňatku. Na baráku utře. Leda by měla ona nebo rodiče účtenky od toho, co pořídili do domu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3301
24.1.20 21:44
@neila píše:
to není tak úplně pravda a bylo by dobré zakladatelku nezavádět. Podle zákona by v případě úmrtí dědila ona jako manželka stejným dílem jako jeho děti. Takže když budou mít jedno dítě (a žádné jiné nikde jinde), tak by v případě jeho úmrtí měla nárok na dědictví ona a také dítě, oba stejně. Ale to se jde do extrémů. Tady jde o to, že kdyby se s ní rozvedl, tak má nárok jen na polovinu zaplacené hypotéky ode dne sňatku. Na baráku utře. Leda by měla ona nebo rodiče účtenky od toho, co pořídili do domu.

Mě přijde nejhorší, že v případě rozchodu budou na ulici i jeji rodiče.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13595
24.1.20 21:52
@Uslava píše:
Mě přijde nejhorší, že v případě rozchodu budou na ulici i jeji rodiče.

Tak ono to zas tak jednoduché není, to by bylo na dlouhou pranici. Každopádně bych chtěla mít tyto věci ošetřené, protože i když spolu vychází a vše je sluncem zalité, tak za 5 let může být všechno jinak. Navíc si myslím, že to bude mezi nimi viset a nebude to dělat dobrou vodu. S manželem si je nutno sednout a dát to do pořádku.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
25.1.20 22:31

My jsme úplně stejnou situaci řešili před nedávnem s manželem. Ještě za svobodna jsme koupili byt (oba jsme vložili peníze), ale byt byl psaný pouze na tenkrát ještě přítele (kvůli pitome radě notářky) a hypotéka byla psana taky na přítele. Po cca roce jsme se vzali a začali situaci řešit. Zeptali jsme se v bance, jestli jim bude vadit, když manžel převede 1/2 bytu na mě - a bylo jim to jedno, ani nám nedali žádné potvrzení. Vytvořili jsme si darovací smlouvu, vytvořili návrh na vklad na katastr - podali oboje na katastr (toto za vás může udělat i právník) a za cca 1 měsíc bylo vše hotovo. Teď mám já 1/2 bytu a manžel druhou polovinu.

• Nahlásit
  • Citovat
791
27.1.20 19:16

Pokud časem odejdes, tak neodejdes s holou pr.deli. Dotoho domu jsi za svůj život něco investovala, lze dohledat nějaké placení z účtu. Soud k tomu přihlíží, to se neboj. Podobne téma řeší teď Sousedka, nci ji nepatří ale chlap ji za ty roky bydlení musí dát peníze. Dotoho domu kupovala např nábytek apod..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama