Společné náklady při střídavé péči,

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 18.01.19 09:20
Společné náklady při střídavé péči, "spravedlivé" alimenty

Dobrý den, prosím o radu, názor. Dítě 9 let, příjem otce 200 tis., příjem matky 22 tis. měsíčně. Rozdělení střídavé péče v poměru 60 % matka, 40 % otce. Jaká je „spravedlivá“ výše výživného pro dítě? Kdo hradí společné náklady (stravné, kroužky, družina, tábor, rovnátka, atd…)? Děkuji.

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 Další »
Reakce:
BaMaK
Závislačka 2968 příspěvků 34 inzerátů 18.01.19 09:29

V tom žádná spravedlnost není a nemůže být. Jste manželé. Pokud ano nemela by dětem ani vám klesnout životní úroveň. Me přijde spravedlivé, abyste tyto věci platili napůl, případne vy 40%, otec 60%. ale chápu, že s vaším platem by to pro vás bylo nereálné. Takže buď se domluvte s otcem, že vy na takové věci prostě peníze nemáte a ať tohle platí on- měl by mít zájem, aby jeho děti v oblasti koníčku nemusely šetřit. Nebo to nechte na soudu- na tom nejspíš vyděláte.

hodinarka
Kecalka 386 příspěvků 18.01.19 09:35

Každý platí své náklady. Kroužky po dohodě nebo ten, kdo chce, aby tam dítě chodilo. Výživné se stanoví oběma cca 12% z čistého platu.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 18.01.19 09:44

Mám kamaráda, který na tom byl při rozvodu podobně - on vydělával mnohonásobně víc, střídavou péči měli také rozdělenou 40:60 otec-matka. Domluvili se na tom, že alimenty neplatil žádné, ale platil výrazné dlouhodobé spoření dítěti a platil veškeré pravidelné poplatky týkající se školy (stravné ve škole, kroužky, lyžáky a školy v přírodě), veškeré platby týkající se zdraví (léky, vitamíny, rovnátka), sportovní potřeby, a pravidelně bral syna tak 3× ročně na nákupy oblečení a bot podle potřeby.
Jeho exmanželka se na tomto rovnou chtěla dohodnout, že v žádném případě nechce čelit dohadům, jak si za jeho peníze žije dál, takže by jí víc vyhovovalo, kdyby ty věci kupoval nebo proplácel oproti paragonům, ale nedával jí měsíčně žádnou hypotetickou částku. Co tak vím, tak ona byla spokojená, protože on samozřejmě ročně zaplatil za to všechno desítky tisíc kč (a další desítky tisíc dítěti naspořil), ale přitom bylo zřejmé, že to do koruny šlo do toho dítěte. A on byl taky spokojený, a co vím, tak jeden rok např. kupoval synovi výbavu na lyže, a jako překvapení koupil komplet nové vybavení i exmanželce, dal jim to k Vánocům včetně voucheru na pobyt na horách, takže vztahy měli asi opravdu velmi dobré.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 18.01.19 09:44

@BaMaK děkuji, za odpověď. Jsme rozvedení. Soudně schválená dohoda o péči i výši výživného. Otec se ale roky odmítá podílet na jakýchkoliv dalších nákladech, tzn. že hradím vše od obuvi,zimního oblečení, přes náklady spojené se školou, zdravotní péči až po kroužky. Proto uvažuji o zvýšení výživného. Dohoda nebude možná. Soud bude opět ošklivý boj. Proto mě zajímá názor. Otec má samozřejmě pocit, že platí přílis. Já, že platí a podílí se málo.

BaMaK
Závislačka 2968 příspěvků 34 inzerátů 18.01.19 09:51
@Anonymní píše:
@BaMaK děkuji, za odpověď. Jsme rozvedení. Soudně schválená dohoda o péči i výši výživného. Otec se ale roky odmítá podílet na jakýchkoliv dalších nákladech, tzn. že hradím vše od obuvi,zimního oblečení, přes náklady spojené se školou, zdravotní péči až po kroužky. Proto uvažuji o zvýšení výživného. Dohoda nebude možná. Soud bude opět ošklivý boj. Proto mě zajímá názor. Otec má samozřejmě pocit, že platí přílis. Já, že platí a podílí se málo.

Ani z této odpovědi se nedá poznat na které strane je pravda… Pokud vám posílá 5 tisíc chápu, že je to málo na všechny výdaje. Pokud posílá 30 pak si myslím, že je to dost. Taky záleží jaký máte standard. Jestli koupíte boty za 2 tisíce, nebo za 5. Jestli dítě chodí do sokola za 200kc na půl roku, nebo do hokeje kde platíte 10 tisíc..... Může jet na tábor za 5 tisíc, nebo za 20 k moři, nebo do zahraničí na jazykový… Pokud se nedomluvite, budete se muset soudit.

terinka4444
Hvězda diskuse 69359 příspěvků 18.01.19 09:54
@Anonymní píše:
@BaMaK děkuji, za odpověď. Jsme rozvedení. Soudně schválená dohoda o péči i výši výživného. Otec se ale roky odmítá podílet na jakýchkoliv dalších nákladech, tzn. že hradím vše od obuvi,zimního oblečení, přes náklady spojené se školou, zdravotní péči až po kroužky. Proto uvažuji o zvýšení výživného. Dohoda nebude možná. Soud bude opět ošklivý boj. Proto mě zajímá názor. Otec má samozřejmě pocit, že platí přílis. Já, že platí a podílí se málo.

Nech si to navýšit, za to nic nedáš. Pokud se vůbec nepodílí, jakože má, tak holt soudně. Pokud máte dítě ve střídavé péči, byž 60 na 40, nedávej mu s sebou kufr s věcma, ať si to tatínek nakoupí sám. Ikdyž nejjednodušší je prostě soud. Na devítileté dítě je tabulkově plus minus 12% z platu. Ty jemu, on tobě. Takže si to dokážeš spočítat, kolik by tak asi na to dítě měl platit. Dítě má nárok na jeho životní úroveň. Takže boj neboj, požádej soudně o zvýšení. Pokud se mu nezměnili platové podmínky, tak snížit mu to nesníží. Asi nenapíšeš, kolik ti platí, že?

BaMaK
Závislačka 2968 příspěvků 34 inzerátů 18.01.19 09:56
@Anonymní píše:
Mám kamaráda, který na tom byl při rozvodu podobně - on vydělával mnohonásobně víc, střídavou péči měli také rozdělenou 40:60 otec-matka. Domluvili se na tom, že alimenty neplatil žádné, ale platil výrazné dlouhodobé spoření dítěti a platil veškeré pravidelné poplatky týkající se školy (stravné ve škole, kroužky, lyžáky a školy v přírodě), veškeré platby týkající se zdraví (léky, vitamíny, rovnátka), sportovní potřeby, a pravidelně bral syna tak 3× ročně na nákupy oblečení a bot podle potřeby.
Jeho exmanželka se na tomto rovnou chtěla dohodnout, že v žádném případě nechce čelit dohadům, jak si za jeho peníze žije dál, takže by jí víc vyhovovalo, kdyby ty věci kupoval nebo proplácel oproti paragonům, ale nedával jí měsíčně žádnou hypotetickou částku. Co tak vím, tak ona byla spokojená, protože on samozřejmě ročně zaplatil za to všechno desítky tisíc kč (a další desítky tisíc dítěti naspořil), ale přitom bylo zřejmé, že to do koruny šlo do toho dítěte. A on byl taky spokojený, a co vím, tak jeden rok např. kupoval synovi výbavu na lyže, a jako překvapení koupil komplet nové vybavení i exmanželce, dal jim to k Vánocům včetně voucheru na pobyt na horách, takže vztahy měli asi opravdu velmi dobré.

Super řešení. Myslím si, že o tohle jde většině rozvedených chlapů. Co si budeme povídat většinou vůbec netuší jak jsou věci pro děti drahé, jak částo se musí nakupovat nové… A opravdu jim jde hlavně o to, aby si za jejich peníz exmanzelka neuzivala na úkor děti.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 18.01.19 10:06

@terinka4444 děkuji za reakci. Při mém odchodu se společné domácnosti ve 3 letech dítěte zněla dohoda 15 tis. měsíčně. V 5 letech dítěte začal otec samovolně posílat 12 tis. Při následném rozvodu chtěl částku snížit, já zvýšit. Dohodli jsme se na 12 tis a střídavé péči. Kdy já jsem se domnívala, že v době, kdy má dítě v péči ponese náklady on, ne já. Domluva není možná.

BaMaK
Závislačka 2968 příspěvků 34 inzerátů 18.01.19 10:10
@Anonymní píše:
Dobrý den, prosím o radu, názor. Dítě 9 let, příjem otce 200 tis., příjem matky 22 tis. měsíčně. Rozdělení střídavé péče v poměru 60 % matka, 40 % otce. Jaká je „spravedlivá“ výše výživného pro dítě? Kdo hradí společné náklady (stravné, kroužky, družina, tábor, rovnátka, atd…)? Děkuji.

Myslím, že ti právník během 5-ti minutové konzultace řekne jestli máš šanci na zvýšení. Jak píše @terinka4444 jsou na to tabulky. Počítají se z čistého platu a určitě se budou krátit podle poměru společně péče.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 18.01.19 10:15

@BaMaK Ano, to samozřejmě vím. Zajímal mě objektivní názor nestranných lidí. Soudit se nechci, chci klid pro syna. Už tak špatné vztahy se opět vyhrotí a odnese to nejvíc dítě.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 18.01.19 10:16
@Anonymní píše:

Máme péči podobně. Příjem otce cca 150 tis, já okolo 35 tis. Platí mi 10 tis. na dítě a já z toho platim všechno, kromě přímých nákladů u něj. Takže z jeho alimentů platím celé kroužky, platby do školy, pomůcky, oblečení k sobě i k němu, sportovní vybavení. Zbytek spořim a děti to od nás dostanou až bude potřeba.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 18.01.19 10:19
@Anonymní píše:

Jak jsem psala, máme to taky tak, že z nich platím všechno já a přijde mi to v pohodě. Alimenty na to bohatě stačí. Kolik dostáváš?

BaMaK
Závislačka 2968 příspěvků 34 inzerátů 18.01.19 10:26
@Anonymní píše:
@BaMaK Ano, to samozřejmě vím. Zajímal mě objektivní názor nestranných lidí. Soudit se nechci, chci klid pro syna. Už tak špatné vztahy se opět vyhrotí a odnese to nejvíc dítě.

To máš pravdu. Odnese to vždycky dítě. Ale jak můžeme dát objektivní názor, když nevíme kolik dostávas? Chápu, že každý nemůže vydělávat statisíce, ale tvůj plat je opravdu malý. Proč? Nemůžeš si najít lépe placenou práci? Nebo nechceš? Jak ti má někdo objektivně odpovědět bez objektivních informací.

Příspěvek upraven 18.01.19 v 10:27

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 18.01.19 10:26
@Anonymní píše:
Jak jsem psala, máme to taky tak, že z nich platím všechno já a přijde mi to v pohodě. Alimenty na to bohatě stačí. Kolik dostáváš?
Děkuji za názor, viz výše, 12 tis.
Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Tělocvik děti nebaví a pohybová gramotnost klesá. V čem je problém?

Studie Mezinárodní zdravotnické organizace potvrdila, že za posledních 13 let... číst dále >

Články z Expres.cz

Koukalová myslí na návrat po vzoru Jágra. Nesaháš mu po kotníky, soptí fanoušci!

Do května se rozhodnu! To, o čem se už dlouho ve světě sportu mluví, se možná... číst dále >

Odeberte jí děti, zní hlasy na poslední Výměnu! Co se dělo pak? Potrat a stěhování do ciziny

Česko má za sebou jednu z nejskandálnějších Výměn manželek. Diváci nestačili... číst dále >

Články z Ona Dnes

Sedm tipů, jak vyřešit manželské neshody

Pokud spolu lidé umějí komunikovat, nemusí rozpory končit házením talířů nebo... číst dále >

Příběh Šárky: Máma na mě přepsala byt, švagrová je vzteky bez sebe

S bráchou jsme vyrůstali jen s mámou. Otec nás opustil asi rok po bratrově... číst dále >