Společné peníze druh a družka

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 26.03.19 08:00
Společné peníze druh a družka

Dobrý den, chci se Vás prosím zeptat, kdo dává kolik peněz do společného, když nejste svoji a máte dítě? My máme totiž jeden společný účet a navíc každý máme ještě jeden svůj účet. Pritelovi chodí výplata na jeho účet, mě chodí na. můj účet a z těch našich soukromých účtů máme posílat každý určitou částku, ze které ae bude platit jídlo, domácnost, prostě vše. Chci se Vás zeptat, myslíte si, že je spravedlivé, aby dával každý například 50 procent ze své výplaty co dostává (máme hodne rozdílné platy, navíc teď jsem na mateřské) anebo má dávat každý například 10 000 měsíčně (to pak jemu zbyde ale spousta peněz a mě nic). Co je podle vás spravedlivé? Vzdělání máme stejné, ale on měl to štěstí že se mu podařilo získat lepší pracovní místo a ja jsem teď na mateřské, proto máme příjmy hodně rozdílné.

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Další »
Reakce:
Lexter
Zasloužilá kecalka 965 příspěvků 3 inzeráty 26.03.19 08:01

Spravedlivé je to co si domluvíte podle svých možností a odsouhlasíte si to. Konec příběhu.

Další pacient!

Ms.Ragdoll
Závislačka 2885 příspěvků 26.03.19 08:02

A pred planovanim rodiny jste se nebavili o tom, jak to bude az se tvuj prijem snizi? Rekla jsi mu to, co pises sem?

elen-ka
Extra třída :D 13343 příspěvků 16 inzerátů 26.03.19 08:04

Já bych šla do procentního vyjádření zasílané částky. A určitě bych nechtěla posílat vše, chtěla bych si něco šetřit.

AlphaOmega
Ukecaná baba ;) 1862 příspěvků 26.03.19 08:05

Jste rodina nebo ne? :nevim:

Buď jste a nic jako „moje“ peníze není nebo nejste a dohodněte si výši alimentů.

zoidberg
Extra třída :D 12741 příspěvků 26.03.19 08:06

Věčný problém Solidarita vs. Zásluhovost. Žádné vzorce neexistují, pouze Vaše dohoda.

terien
Extra třída :D 10706 příspěvků 26.03.19 08:06

Spravedlivá jsou procenta, to je logické. Nicméně řešíš to fakt brzy :roll: hlavně se musíte domluvit tak, aby vám to oběma vyhovovalo.

Lexter
Zasloužilá kecalka 965 příspěvků 3 inzeráty 26.03.19 08:06
@AlphaOmega píše: Buď jste a nic jako „moje“ peníze není nebo nejste a dohodněte si výši alimentů.

Nesmysl, vždy je něco jako moje peníze. Všichni potřebují nějakou tu kačku i pro sebe a čistě své věci. Baby třeba na šminky, chlapy třeba na pivo. Jestli jsou na stejném nebo jiném účtu už je fuk.

terien
Extra třída :D 10706 příspěvků 26.03.19 08:08
@AlphaOmega píše:
Jste rodina nebo ne? :nevim:Buď jste a nic jako „moje“ peníze není nebo nejste a dohodněte si výši alimentů.

Proč by nebylo? Já mám svoje peníze i v manželství.

Aduš8
Závislačka 4127 příspěvků 26.03.19 08:14

Spravedlivé je rozdělení na procenta, ale v době, kdy je žena na rodičovské, by se měl muž zapojit víc. Buď dávat víc peněz, nebo hlídat dítě, aby žena mohla peníze vydělat.

Žirafa 69
Neúnavná pisatelka 17753 příspěvků 26.03.19 08:19
@elen-ka píše:
Já bych šla do procentního vyjádření zasílané částky. A určitě bych nechtěla posílat vše, chtěla bych si něco šetřit.

Přesně tak. Pokud mají rozdílné platy (a to ve velké většině ano),tak na procenta. Což všem teď,kdy je na rodičáku,je ještě něco úplně jiného.

Ovšem o tom už jste,zakladatelko, měli mluvit před sestěhováním,natož když je dítko na světě.

AlphaOmega
Ukecaná baba ;) 1862 příspěvků 26.03.19 08:19

@Lexter @terien "Vždy je něco jako "moje peníze"".

De iure není. De facto jaký si to kdo udělá, takový to má. :nevim: Ale nabízí se analogie: když mám „naše“ peníze a „moje“ peníze, proč bych nemohl mít „náš“ sex a „můj“ sex (někde jinde).

Lexter
Zasloužilá kecalka 965 příspěvků 3 inzeráty 26.03.19 08:21
@AlphaOmega píše: Ale nabízí se analogie: když mám „naše“ peníze a „moje“ peníze, proč bych nemohl mít „náš“ sex a „můj“ sex (někde jinde).

Protože porovnáváš neporovnatelné a pravděpodobně za každou potřebou mít něco jen pro sebe vidíš nevěru. S takovým extrémem na mě nechoď.

Lainaire8
Závislačka 2833 příspěvků 26.03.19 08:24

Koukám že si nemůžu stěžovat :roll: sice máme každý svůj účet, ale vše platí/hradí/zajišťuje chlap. Od bydlení, přes nákupy, až po dovolenou. Kor když jsem na rodičáku 8o ten mám „pro sebe“. To asi ale většina chlapů nezkousne, jen ti s velkým CH :kytka:

Kriss Tina
Echt Kelišová 9499 příspěvků 26.03.19 08:25

Nejsme svoji (zatím), já mám dítě z předchozího vztahu, teď nastupuji na mateřskou s naším společným. Máme jeden společný účet kam chodí moje výplata (mateřská, alimenty) i výplata přítele. A z toho se prostě platí co je třeba a pak si oba berem co potřebujem, nehraje se na žádné tvoje moje. Mít každý svůj účet a pak ještě jeden společný kam bych přeposlala půlku peněz mi přijde trochu na hlavu :think: ale to je na vás jak si to nastavíte a jak vám to bude vyhovovat tady ti každý napíše jak to má, někomu to bude připadat super někomu nahlavu…

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Další »
Váš příspěvek
Reklama