Společné peníze na rodičáku

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 15.05.19 20:22
Společne peníze na rodicaku

Holky, jak řešíte peníze na mateřské/řidičáku? Když vlastně mi přijde nevím kolik tisíc, zaplatím z toho nájem za nás oba, z výplaty mi ještě zbylo ale teď už mi asi nic zabývat nebude. Jak to řešíte? To vám jako dává chlap,, kapesny,,, nebo si mu vždy řekněte kdyz potřebujete? Mě to asi přijde ponižující tyjo, nevím jak to řešit. Díky za info.

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 Další »
Reakce:
milovnicejablek
Kecalka 250 příspěvků 15.05.19 20:24

Máme od mých 18co jsme spolu začali bydlet společne peníze a účet, takže toto nechápu.

pannda
Kelišová 6897 příspěvků 32 inzerátů 15.05.19 20:24

Musíte si sednout a vypsat si společné náklady…rozdělit to tak, aby eticky vyšlo každému na osobní ppotřeby…třeba

vjerunqa
Závislačka 3387 příspěvků 15.05.19 20:27

Nájem ať platí chlap? Například.

Kriss Tina
Extra třída :D 10163 příspěvků 15.05.19 20:28

Máme společný účet, tam pride rodičák a chlapovo výplata. Já posílám platby co se prostě musí zaplatit každej měsíc (bydlení, auto, telefony, internet, školka atak), a pak si každej berem co potřebujem, velky nákupy děláme společně a pak nehrajem na tohle je moje a tohle tvoje…

Ewiczka
Kecalka 443 příspěvků 15.05.19 20:28

U nás většinu výdajů platil partner, plus mi ještě posílal peníze.

Verurizeckova
Ukecaná baba ;) 1611 příspěvků 15.05.19 20:29

Tak mate spolecne dítě a spolecne výdaje, jestli dítě chtěl taky, tak musí počítat s tím, ze když nechodis do práce, tak musí dávat peníze :nevim: manžel mi posila měsíčně docela dost a když mám větší výdaje, tak mu řeknu a peníze mi dá. Mám na starosti syna, jídlo, drogerii, auto a naftu… takže se 7 tis bych neměla šanci

romik0013
Ukecaná baba ;) 1783 příspěvků 15.05.19 20:29

Uz kdyz sem byla na nemocenske tehotna, vzal si manzel na starost cely najem, abych si neco usetrila, spolecny sme meli penize na jidlo a pak kdyz sem po materske nastoupila na rodicak, plati uz i jidlo…ja mam.na starost jenom sebe a malou, na coz musim vyuzivat i usetrene penize, jelikoz 8000 mi opravdu nestaci :zed:

Heivka
Závislačka 3947 příspěvků 15.05.19 20:30

Jsme rodina, veškeré příjmy i výdaje jsou společné, velké výdaje konzultujeme a případně na ně předem lehce našetříme. Abychom měli přehled vedeme si hodně podrobný rozpočet a tak víme kolik nás co stojí a kolik si můžeme dovolit utratit za „osobní potěšení“ (u manžela to je vyražení s kamarády, u mě potřeby na tvoření nebo nové noty).

LilyJane
Povídálka 41 příspěvků 15.05.19 20:30

My to zatím probírali tak, že nájem nebudu platit - a bude to táhnout manžel, přispěju do společné peněženky na výdaje domácnosti a zbytek zůstane pro mé potřeby. Švagrová si se švagrem zavedli společný účet - chodí tam peníze od nich obou a čerpají z něj taky oba dva. No a kámoška je zase domluvená tak, že chlap táhne výdaje domácnosti a ona z rodičáku kupuje všechno pro mimino a věci pro sebe.
Záleží jak se domluvíte, ale je třeba to pořešit spolu hlavně dopředu, ať pak nevznikají hádky typu „jsem myslela, že“.

Anna85
Zasloužilá kecalka 564 příspěvků 15.05.19 20:31

My mame od zacatku spolecneho bydleni spolecne finance. Ani jsme se o tom nebavili, u nas to bylo automaticky, protoze tento vzorec jsme znali oba z domova.

Paola21
Závislačka 4057 příspěvků 15.05.19 20:32

Nejsem teda na rodičáku, ale my máme společný účet, kam chodí oba naše platy a z toho hospodaříme. Když je třeba tak z něj vyberu já nebo manžel. O peníze si neříkám, taky by mi to přišlo dost potupné.

pralinka2727
Závislačka 3271 příspěvků 15.05.19 20:33

Říkat si o kapesné? Žijeme spolu, dítě a domácnost je nás obou, příjmy a výdaje taktéž, bez ohledu na to, kolik kdo zrovna vydělává. Nechápu tyhle nevyjasněné vztahy a moje a tvoje peníze ve společné domácnosti.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 15.05.19 20:34

U nás vždycky nájem a veškeré poplatky platil manžel, od chvíle kdy jsme spolu začli žít až doteď - tj. už to chudák sám táhne 23 let :oops:

Kaileee
Ukecaná baba ;) 1304 příspěvků 15.05.19 20:36

My jsme rodina, máme společnou kasu

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 Další »
Váš příspěvek
Reklama