Společné spaní - jak to děláte?

1070
1.3.21 10:18

Společné spaní- jak to děláte?

Dnes jsem zkusila společné spaní s desetitýdenní dcerou a musím říct, že hůř jsem se za celou mateřskou zatím nevyspala :lol:. Do teď jsem to dělala tak, že spala v postýlce, když kníkla na kojení, tak jsem ji vyndala, donesla na přebalovák, polospící přebalila, dala na kojící polštář, nakojila, dítě usnulo a spící přenesla zpět do postýlky. Po posledním nočním kojení jsem si jí brala do postele, abychom se vzbudili všichni vedle sebe, to je úplně super :srdce:. Dnes v noci mě při kojení napadlo, proč nezkusit spát společně, všichni to vychvalují, jak je to pro mámu pohodlné a pro dítě prospěšné, a protože jsem žena činu, položila jsem dítě rovnou mezi nás, proč nezačít v jednu ráno, kdy manžel nemůže protestovat :mrgreen:. No a další kojení, to byla hrůza. Vyndat dítě zprostřed manželské postele na přebalení mi nejde jinak, než na tři mezipřistání, takže dítě komplet vzhůru. Přebaluji, trochu usíná, dávám samozřejmě na tři mezipřistání zpět doprostřed postele a jdeme kojit. Nemám tak dlouhé prso, abych ho jen tak hodila do strany, takže štelování pozice, po tmě nic nevidím, trvá to, dítě se budí úplně, hladové zuřivě cucá prostěradlo. Chci ji odrhnout od prostěradla a nasměrovat na prso, křik. Vzdávám to, na tři mezipřistání tahám dceru z postele, dávám na polštář,. kojím, usíná, dávám zpět, budí se transportem samozřejmě. Konejším, za tři čtvrtě hodiny usíná. Další kojení to samé, to už to nezvládám, po marné snaze dítě uspat, dávám do postýlky, usíná asi do minuty :mrgreen:. Ráno se budím s pocitem, že jsem snad vůbec nespala, koukají na mě z postýlky dvě krásná očka :srdce: (mám postýlku hned vedle hlavy) a já si říkám, jak to ti ostatní rodiče dělají, že se jim daří po tmě nakojit, přebalit a dítě nevzbudit a ještě se vyspat. Pro mě to byl dneska hotový průchod očistcem :lol: :lol:. Jestli bude chtít dcerka časem spát s námi a chytí si už sama prso, jdu do toho znova, ale dokud se nepřihlásí, kloním se zpět k osvědčenému modelu postýlky a manželské postele na závěr. :D

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
2254
1.3.21 10:23

Nevím, nikdy jsem to nedělala tak složitě a to nás spalo v posteli i pět.
Rozhodně jsem nepřebalovala před každým kojením, jen když byly děti pokakané.
Prostě jsem si v polospánku miminko dala na sebe, to se nakojilo a spíme dál…žádné vytahování, rozsvěcování, přebalování, vytahování na 3×. Prostě když se začalo vrtět, dala jsem prso a spali jsme spokojeně dál :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2031
1.3.21 10:24

A to musíte přebalovat každý kojení? To má tu plínku tak pročůranou?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
63144
1.3.21 10:26

Hladové, zuřivě cuca prostěradlo.. To jsem se nasmala.. Hele, já se s prckem v posteli prostě nevyspim, takže postýlka.. A malá lampička, ať se mi neprobudí.. Dělej to dle svého, co vyhovuje jiným, nemusí tobě a naopak

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
25286
1.3.21 10:26

Tak můj dvouletý spí s námi v posteli stále. Od narození. Stále kojím. V noci jsem přebalovala jen nějakou dobu, od 3 měsíců v noci nekakal, takže jsem neprebalovala. Dokud jsem prebalovala, tak vždy rychle, v přítmí, všechno po ruce u postele. Nijak mimo postel jsem nechodila. Jen občas když nechtěl usnout, tak jsem měla vedle postele gymnastický míč a uhoupala v náručí.
Spí u zdi. Takže nemá kam spadnout. Když se vzbudí, otočím se, nakojim a spím dál. Manžel ani kolikrát nevěděl, že byl malý vzhůru.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5210
1.3.21 10:30
  1. v noci nepřebaluji. Max 1× u takto malého miminka, protože se ještě pokakává v noci. Samozřejmě na posteli, dítě jsem nikam nepřenášela. A rozhodně ne každé 3 hodiny.
  2. meli jsme tři matrace přímo na zemi, aby bylo místa dost a nemusela jsem se bát, že miminko spadne. Přivalila a odhalila jsem se dle potřeby.
  • Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
862
1.3.21 10:31

První důležitá věc asi je, že lidi, co spí s miminkem v posteli, většinou přebalují jen dle potřeby a ne před každým kojením. Druhá věc je, že jim to kojení vleže jde a vyhovuje. Takže pokzd spaní v jedné posteli chceš, doporučila bych nepřebalovat při každém probuzení a trénovat přes den kojení vleže. Na druhou stranu proč se nutit? Já ani s jedním miminkem v posteli nespala, nevyhovovalo mi to z mnoha důvodů (třeba jsem obě děti chtěla mít na monitoru dechu, měla jsem z jistých důvodů strach, taky mi právě kojení vleže vůbec nesedělo atd). Na druhou stranu mi ani nevadilo s dětmi v náručí prosedět někde půlku noci, když je něco trápilo, takže ani nemám pocit, že by to způsobilo nějakou újmu - naopak jsem cítila, že i jim to vyhovuje. Se starším jsem si pak společně spaní paradoxně užila až po odstavení, po pár měsících jsme měli sérii špatných nocí kvůli nemoci, já u něj zůstala a jemu se to zalíbilo. :nevim: a v tom věku už jsme monitor nepoužívali, polohu na kojení jsem neřešila a zase nám to prostě vyhovovalo. Teď uvidím, co mladší, tomu je teprve 5 měsíců, ale popravdě se už i těším, že za 2-3 roky se třeba do postele zase sestěhuju jen já a manžel :lol: ale snažím se i užít si ty prcky, za pár let pro ně bude pruda byť jen s matkou mluvit nebo někam jít :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5161
1.3.21 10:32

Tak jde hlavně o to co vyhovuje miminku, mamince jak to chceš ty, a ne protože se mluví že je to prospěšné a dobré a tak… prostě ať jste spokojení. Proč přebaluješ v noci? Když tedy chceš spát s miminkem tak jen dej prso a nakoj a spěte dál. Já nikdy nepřebalovala v noci miminko. A mi teda dcera se vzbudila na jedno krmení ale spala v postýlce, já to ani nechtěla spát s dcerou. Většinou se vzbudila kolem 4-5 a to tedy šla k nám do postele, ale taky ne vždy. Mi vyhovovalo každý sám ve svém a ráno jsem si ji brala k sobě na pomazlení.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1070
1.3.21 10:34
@Zoe1 píše:
A to musíte přebalovat každý kojení? To má tu plínku tak pročůranou?

Ano, kaká v noci a čůrá dost. Už jsem zkusila nepřebalit a skončilo to převlékáním.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2031
1.3.21 10:37
@Kolicek95 píše:
Ano, kaká v noci a čůrá dost. Už jsem zkusila nepřebalit a skončilo to převlékáním.

Tak zkuste dávat na noc nějaké lepší plinky :-) a přebalujte jen když se pokaká. Neříkejte, že se pokaždý pokadí. Já nevím, spala jsem se synem, z jedné strany byla zeď, z druhé já a přebalovala jsem max jednou za noc, kojila v polospánku.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3717
1.3.21 10:37

@Kolicek95 :lol: :lol: :lol: píšeš, jak si to všichni pochvalují :lol: já neměla v posteli ani jedno dítě a světě, div se, děti jsou milované, netraumatizované a jako bonus se všichni normálně vyspíme.( S mladším jsem to absolvovala asi dvakrát, když jsem byla v noci líná jít uspat do pokojíčku a díky, stačilo. Kopání, vrtění, ruka, noha, ráno všichni nevyspalí)
Chodí k nám do postele ráno a mazleni si užijeme až až. O prospěšnosti spaní s dětmi v jedné posteli nic nevím :nevim: to si každý zdůvodní :lol:
Udělej si to, tak, jak chceš ty sama a jak to vám vyhovuje. :mavam:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1070
1.3.21 10:46

@Bebeluska8 já to asi pojmu stejně, chtěla jsem to prostě zkusit, jestli to nebude fajn. Dcera je průtokáč, když jí nepřebalím a počkám ty další dvě hodiny, tak to proteče.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3014
1.3.21 10:48

Ty tři mezipřistání nechápu, ale já s dcerou taky nespala - ona řvala, chtěla do postýlky, já se furt budila že cizí element vedle mě. Spala/spává s námi jenom při nemoci nebo když se v noci rozhodne přesunout, a začala až tak v roce, do té doby nechtěla vůbec. Dělej si to jak to vyhovuje tobě, každý to má jinak.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
662
1.3.21 10:55

Já tedy spala v posteli jen s dítětem, bez manžela, ten spal s dalšíma dětma. Ale já tedy nezatahovala rolety, abych v ložnici viděla i bez rozsvedcení. Takže když se mimino probudilo, tak jsem se jen posunula, případně přebalila na posteli, vyhrnula triko, dala prso, nakojila a pak dle potřeby dala krknout, položila a spalo se dál. U staršího dítěte jsem pak už nepřebalovala.. U nejmladšího jsem si to ke konci tak zautomatizovala, že jsem kojila ve spaní. Ráno jsem se vzbudila a vůbec jsem nevěděla kolikrát jsem kojila. :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1143
1.3.21 11:01

Děláš to fakt zbytečně složitě. V noci jsem přestala prebalovat hned, jak to šlo, čili hned, jak dítě nekadilo non stop. Pokud je jen pocurane, do rána ta jedna plenka v klidu počká. Dítě asi vedle mě, když se vzbudilo, jen jsem se otočila na bok a dítěti nacpal prso do pusy. Taky nemám taková prsa, abych je mohla hodit na postel, ale nikdy jsem v tom neviděla problém. Prostě jsem dítě pritulila a ono pilo. Pak jsem se otočila zpět na záda nebo druhý bok a spalo se dal. Pohybu naprosté minimum a dítě se ani pořádně vzbudit nestihlo. Ale dělala jsem to vždy jen po nezbytné nutnou dobu. Jinak všichni spali ve své postýlce, to je nejpohodlnější pro vsechny. Kojila jsem v šedé na posteli hned u té postýlky, nikam jsem nechodila. Po kojení hned zpět do postele a dítě si usne tam. Pokud ti dobře spí v postýlce, raduj se a k sobě si ho neber.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat