Společný a oddělený čas s partnerem

Anonymní
18.4.17 08:52

Společný a oddělený čas s partnerem

Ahoj,

Mám přítele, jsme spolu 9 měsíců, oba rozvedení, své děti první stupen ZŠ. V plánu společné bydlení tak do půl roku.

Občas narážíme na téma trávení společného času. Ne nějak zásadně, nepotřebuji žádnou radu, spíš mi zajímá, jak to vnímají ostatní, spíš taková anketa.

On má časově nepravidelné zaměstnání, s nutnými výjezdy mimo město. Některé všední dny se vidíme třeba jen hodinu večer, jeden den v týdnu. Někdy jsme spolu denně. Víkendy s dětmi trávíme obvykle společně, bezdětné polovinu spolu, druhou polovinu je on v práci, jsme spolu obvykle večer. Já mám poměrně aktivní život, to, že je často mimo mi zvlášť netrápí, program si najdu, když spolu jsme, jsem ráda. Většinu aktivit se snažím směřovat do doby, kdy je pryč. Ale někdy to nevyjde. A zvlášt různé víkendové akce, které nás rozdělují, ho mrzí, je z toho smutný. Přijde mu, že už tak máme společného času málo. On navrhuje, aby jsme dělali více kompromisů- že pokud mám nějakou akci s kamarády já i on, tak jednou pojede on s námi, jindy já s nimi. To obvykle nemám problém, ale mám například 2× do roka víkendovou akci, které se vzdát nechci. A naopak nechci čerpat dovolenou na jednu jeho letní týdenní akci, která mi nevyhovuje, jemu jet samotnému nebráním. Jarní prázdniny dětí máme jindy, letní dovolenou jsme společně urvali deset dní. Já to beru více tak, že jsme zkrátka poslepovaní, tak to je těžší zkoordinovat a co nejde společně, užijeme si i zvlášť.

Tak a jsem nepřízpůsobivej exot? :jazyk:

omlouvám se předem za anonym, ale píšu toho dost, podle čeho bych byla pro něj dohledatelná.

• Nahlásit
  • Citovat

Reakce:

18.4.17 09:10

:-) já na tom nic zvláštního nevidím, hlásím se k exotům :-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4359
18.4.17 09:10

No, já když jsem si našla nového muže tak jsme oba ten volný čas spolu trávit chtěli a přizpůsobili jsme se oba. Jediná výjímka byla, když jel na týden na hory s kamarády, protože to měl domluvené několik měsíců před tím než jsme se dali dohromady. Já jsem měla malé děti o které by se neměl kdo postarat a navíc ani nevím zda bylo volné místo. Jinak máme v podstatě už jen společné akce a ani jednoho z nás by nenapadlo jet na víkend nebo týden bez toho druhého. Navíc ani tu potřebu nemáme, máme společné koníčky, baví nás stejné aktivity. Ta víkendová akce záleží co to je. Pokud nějaký babinec chápu, že tam asi nepojede. Já na ty babince nikdy nebyla takže s tím problém nemám. Letos ho chlapi zase tahali na hory a on řekl, že beze mně nejede. Nakonec jela i manželka jednoho z nich, ale my jsme to odpískali neb opravujeme dům a peníze jsou třeba jinde než na lyžovačku v Itálii. Ta jeho letní akce ti nevyhovuje v čem? Nicméně pokud jste schopni se domluvit, že on pojede v létě týden sám a ty na dva víkendy tak v tom problém nevidím.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8100
18.4.17 09:32

Takhle napsané mi to přijde rozumné.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
18.4.17 09:34
@LenkaN26 píše:
No, já když jsem si našla nového muže tak jsme oba ten volný čas spolu trávit chtěli a přizpůsobili jsme se oba. Jediná výjímka byla, když jel na týden na hory s kamarády, protože to měl domluvené několik měsíců před tím než jsme se dali dohromady. Já jsem měla malé děti o které by se neměl kdo postarat a navíc ani nevím zda bylo volné místo. Jinak máme v podstatě už jen společné akce a ani jednoho z nás by nenapadlo jet na víkend nebo týden bez toho druhého. Navíc ani tu potřebu nemáme, máme společné koníčky, baví nás stejné aktivity. Ta víkendová akce záleží co to je. Pokud nějaký babinec chápu, že tam asi nepojede. Já na ty babince nikdy nebyla takže s tím problém nemám. Letos ho chlapi zase tahali na hory a on řekl, že beze mně nejede. Nakonec jela i manželka jednoho z nich, ale my jsme to odpískali neb opravujeme dům a peníze jsou třeba jinde než na lyžovačku v Itálii. Ta jeho letní akce ti nevyhovuje v čem? Nicméně pokud jste schopni se domluvit, že on pojede v létě týden sám a ty na dva víkendy tak v tom problém nevidím.

Tak on by nebyl problém v tom týdnu a dvou víkendech. Jde o to, že jeho prací padá dalšíc 15 víkendů, ty jarní prázdniny. Nakupí se to. Na druhou stranu, ty pracovní víkendy jsou „jeho zaviněním“, tak proč by měl být problém mým zaviněním 2 víkendy a týden.
Nejde o to, že by tam nemohl jet. Ale pokud jde třeba o čarodejnice, on má tradiční akci se svou partou, kam jezdí leta. Já stejně tak. Nějaký běžný víkend jsem ochotná jednou tak, jednou tak, podobně i Silvestr budem střídat, na letní dovolené se domluvíme společně, Vánoce… Ale ty čarodějnice jsou pro mě tradice, nechci se jich vzdát, zároveň u čarodějnic necítím potřebu to sdílet společně, jako třeba Vánoce, konec roku…

Týden v létě - důvod je jedno, zkrátka není to typ aktivity, na který bych byla ochotná vyčerpat 1/5 své dovolené.

• Nahlásit
  • Citovat
13206
18.4.17 09:36

Já si myslím, že se snažíš dost. :palec:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4359
18.4.17 09:48
@Anonymní píše:
Tak on by nebyl problém v tom týdnu a dvou víkendech. Jde o to, že jeho prací padá dalšíc 15 víkendů, ty jarní prázdniny. Nakupí se to. Na druhou stranu, ty pracovní víkendy jsou „jeho zaviněním“, tak proč by měl být problém mým zaviněním 2 víkendy a týden.
Nejde o to, že by tam nemohl jet. Ale pokud jde třeba o čarodejnice, on má tradiční akci se svou partou, kam jezdí leta. Já stejně tak. Nějaký běžný víkend jsem ochotná jednou tak, jednou tak, podobně i Silvestr budem střídat, na letní dovolené se domluvíme společně, Vánoce… Ale ty čarodějnice jsou pro mě tradice, nechci se jich vzdát, zároveň u čarodějnic necítím potřebu to sdílet společně, jako třeba Vánoce, konec roku…Týden v létě - důvod je jedno, zkrátka není to typ aktivity, na který bych byla ochotná vyčerpat 1/5 své dovolené.

Ono by to chtělo spolu bydlet, to je pak vše jinak. Pokud máte oba akce, kterých se nechcete vzdát a chlap k tomu dělá občas o víkendu tak to je těžké. My jsme si prostě na začátku vztahu oba uvědomili, že je pro nás důležitější čas co strávíme spolu a samostatné aktivity s kamarády jsme omezili. Můj chlap jde občas s chlapama do hospody na pivo, často jdu já s ním. Já občas zajdu ke kamarádce na víno, ale drtivou většinu času trávíme spolu, protože to tak chceme. U nás je navíc to, že nás baví stejné věci a ví, že bych ho na hory s chlapama pustila, ale že by mě to mrzelo. Takže se chováme tak aby jsme jeden druhého neomezovali, ale ani abychom druhému neubližovali.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12160
18.4.17 09:52
@Anonymní píše:
Ahoj,

Mám přítele, jsme spolu 9 měsíců, oba rozvedení, své děti první stupen ZŠ. V plánu společné bydlení tak do půl roku.

Občas narážíme na téma trávení společného času. Ne nějak zásadně, nepotřebuji žádnou radu, spíš mi zajímá, jak to vnímají ostatní, spíš taková anketa.

On má časově nepravidelné zaměstnání, s nutnými výjezdy mimo město. Některé všední dny se vidíme třeba jen hodinu večer, jeden den v týdnu. Někdy jsme spolu denně. Víkendy s dětmi trávíme obvykle společně, bezdětné polovinu spolu, druhou polovinu je on v práci, jsme spolu obvykle večer. Já mám poměrně aktivní život, to, že je často mimo mi zvlášť netrápí, program si najdu, když spolu jsme, jsem ráda. Většinu aktivit se snažím směřovat do doby, kdy je pryč. Ale někdy to nevyjde. A zvlášt různé víkendové akce, které nás rozdělují, ho mrzí, je z toho smutný. Přijde mu, že už tak máme společného času málo. On navrhuje, aby jsme dělali více kompromisů- že pokud mám nějakou akci s kamarády já i on, tak jednou pojede on s námi, jindy já s nimi. To obvykle nemám problém, ale mám například 2× do roka víkendovou akci, které se vzdát nechci. A naopak nechci čerpat dovolenou na jednu jeho letní týdenní akci, která mi nevyhovuje, jemu jet samotnému nebráním. Jarní prázdniny dětí máme jindy, letní dovolenou jsme společně urvali deset dní. Já to beru více tak, že jsme zkrátka poslepovaní, tak to je těžší zkoordinovat a co nejde společně, užijeme si i zvlášť.

Tak a jsem nepřízpůsobivej exot? :jazyk:

omlouvám se předem za anonym, ale píšu toho dost, podle čeho bych byla pro něj dohledatelná.

Hele, detaily neznáme, je tu jen tvůj napsaný pohled, takže těžko radit.
Ale podle těch pár vět já nevidím nějak extra vyvinou snahu o kompromisy z tvé strany. Tobě se to nehodí, ty nechceš,…

Neříkám ale, že jsi nepřizpůsobivý exot. Fakt nikdo nevidí do vašeho vztahu, nic moc přesného jsi nenapsala.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12160
18.4.17 09:53

Už dočítám tvůj nový příspěvek, takže ten můj neber v potaz :kytka:.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
18.4.17 09:58
@LenkaN26 píše:
Ono by to chtělo spolu bydlet, to je pak vše jinak. Pokud máte oba akce, kterých se nechcete vzdát a chlap k tomu dělá občas o víkendu tak to je těžké. My jsme si prostě na začátku vztahu oba uvědomili, že je pro nás důležitější čas co strávíme spolu a samostatné aktivity s kamarády jsme omezili. Můj chlap jde občas s chlapama do hospody na pivo, často jdu já s ním. Já občas zajdu ke kamarádce na víno, ale drtivou většinu času trávíme spolu, protože to tak chceme. U nás je navíc to, že nás baví stejné věci a ví, že bych ho na hory s chlapama pustila, ale že by mě to mrzelo. Takže se chováme tak aby jsme jeden druhého neomezovali, ale ani abychom druhému neubližovali.

Tak my máme koníčků společných spousty. Nemáme problém najít, co dělat společně. Jen já to beru tak, že nám není dvacet, ale 40, máme už každý svoje party, tradice, zvyky… Spoustu toho společně dáme dohromady, ale zkrátka zůstane pár akcí, které zůstanou oddělené.

Jinak s tím bydlením.. ono už tak nějak spolu víceméně bydlíme. Pokud můžeme být spolu, tak jsme spolu u mě, on je u sebe víceméně sporadicky, když jsem pryč. Sestěhování v plánu opravdu brzy.

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
18.4.17 10:07
@radúna píše:
Hele, detaily neznáme, je tu jen tvůj napsaný pohled, takže těžko radit.
Ale podle těch pár vět já nevidím nějak extra vyvinou snahu o kompromisy z tvé strany. Tobě se to nehodí, ty nechceš,…Neříkám ale, že jsi nepřizpůsobivý exot. Fakt nikdo nevidí do vašeho vztahu, nic moc přesného jsi nenapsala.

No, ano, ohledně těchto akcí moc kompromisů dělat nechci :nevim:. Vyvíjím maximální možnou toleranci, abych jemu nebránila jet tam, kam je zvyklý a očekávám to samé od něj. Jeho práce vyžaduje taky toleranci, tak bych jí očekávala z jeho strany k mým aktivitám. Což on teda toleruje, nenutí mi to, ale zklamaný je.
U ostatních víkendů se myslím snažím dost. Domlouváme se bez problémů. Jen on očekává, že vzhledem k jeho pracovním omezením a tím pádem mála společného času, budeme všechny ostatní víkendy společně.
Když o tom mluvíme, tak tomu racionálně rozumí, ale stejně je zklamaný a smutný, že to není podle jeho představ.

• Nahlásit
  • Citovat
4359
18.4.17 10:11
@Anonymní píše:
Tak my máme koníčků společných spousty. Nemáme problém najít, co dělat společně. Jen já to beru tak, že nám není dvacet, ale 40, máme už každý svoje party, tradice, zvyky… Spoustu toho společně dáme dohromady, ale zkrátka zůstane pár akcí, které zůstanou oddělené.Jinak s tím bydlením.. ono už tak nějak spolu víceméně bydlíme. Pokud můžeme být spolu, tak jsme spolu u mě, on je u sebe víceméně sporadicky, když jsem pryč. Sestěhování v plánu opravdu brzy.

Hele, mně je 41, mámu chlapovi 52 a prostě si uvědomujeme, že ten život chceme žít spolu a ne s kamarády. Takže akce střídáme a jdeme spolu buď tam nebo tam. My jsme navíc zjistili, že nám ty naše party vyhovovaly hlavně kvůli tomu, že jsme nikoho neměli. Já jsem nakonec i pár kamarádek odřízla neb dokud jsem byla nešťasná s manželem a pak sama byly super, ale po tom, co mi začal fungovat vztah začaly se chovat hrozně. Nicméně pokud vám oběma to tak vyhovuje, neřeš to.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12160
18.4.17 11:17
@Anonymní píše:
No, ano, ohledně těchto akcí moc kompromisů dělat nechci :nevim:. Vyvíjím maximální možnou toleranci, abych jemu nebránila jet tam, kam je zvyklý a očekávám to samé od něj. Jeho práce vyžaduje taky toleranci, tak bych jí očekávala z jeho strany k mým aktivitám. Což on teda toleruje, nenutí mi to, ale zklamaný je.
U ostatních víkendů se myslím snažím dost. Domlouváme se bez problémů. Jen on očekává, že vzhledem k jeho pracovním omezením a tím pádem mála společného času, budeme všechny ostatní víkendy společně.
Když o tom mluvíme, tak tomu racionálně rozumí, ale stejně je zklamaný a smutný, že to není podle jeho představ.

Takže on některé víkendy pracuje, ty se některé víkendy bavíš.
Nemyslíš, že jednou dojde k tomu, že ti to třeba začne vyčítat?
Nevím, jestli pracuješ nebo jsi doma?

@Anonymní píše:
Nejde o to, že by tam nemohl jet. Ale pokud jde třeba o čarodejnice, on má tradiční akci se svou partou, kam jezdí leta. Já stejně tak. Nějaký běžný víkend jsem ochotná jednou tak, jednou tak, podobně i Silvestr budem střídat, na letní dovolené se domluvíme společně, Vánoce… Ale ty čarodějnice jsou pro mě tradice, nechci se jich vzdát, zároveň u čarodějnic necítím potřebu to sdílet společně, jako třeba Vánoce, konec roku…Týden v létě - důvod je jedno, zkrátka není to typ aktivity, na který bych byla ochotná vyčerpat 1/5 své dovolené.

Dočítám.
Tady mám pocit, že mu to děláš „na truc“.
Když on pracuje, tak ty taky neuhneš ze svých víkendů.
Je tak?

Ten zbytek jak popisuješ: Ty čarodějnice a ta jeho akce s jeho kamarády - chápu dobře, se to spolu bije v jeden termín?
Jestli ano, tak tam bych ani já neuhnula. Pokud na ty své akce jezdíte každý sám léta, tak to bych tak nechala.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
18.4.17 11:35
@radúna píše:
Dočítám.
Tady mám pocit, že mu to děláš „na truc“.
Když on pracuje, tak ty taky neuhneš ze svých víkendů.
Je tak?Ten zbytek jak popisuješ: Ty čarodějnice a ta jeho akce s jeho kamarády - chápu dobře, se to spolu bije v jeden termín?
Jestli ano, tak tam bych ani já neuhnula. Pokud na ty své akce jezdíte každý sám léta, tak to bych tak nechala.

Ne, na truc to opravdu nedělám. S jeho prací problém nemám. A neni to o tom, že neuhnu z víkendů, neuhnu ze dvou víkendů v roce, bez ohledu na tu práci. Kdyby on neměl takovou práci, tak problém s mými víkendy nemá ani on. Ale díky tomu, že to tak je, tak má pocit, že trávíme málo víkendů spolu. A přál by si, aby jsme všechny, mimo těch jeho pracovních tomu uzpůsobili. Já Nemám problém Přizpůsobit řekněme zbývajících 30 víkendů, ty dva jo.
Ano, se to tluče jeden termín.

@radúna píše:
Dočítám.
Takže on některé víkendy pracuje, ty se některé víkendy bavíš.
Nemyslíš, že jednou dojde k tomu, že ti to třeba začne vyčítat?
Nevím, jestli pracuješ nebo jsi doma?

Vyčítat co? Že se bavím a on ne? Co s tím mám já dělat? Sedět doma, nudit se a vzdychat, že je zas fuč? Nebo si najít práci jako on, aby jsme oba pracovali o víkendech? To ne, s tím, problém není, on zas má volno jindy, když já jsem v práci. Ale někdy se to míjí, no. Ale s tím se při jeho práci musí počítat.
Já pracuju, klasika, od do, v týdnu.

• Nahlásit
  • Citovat
12160
18.4.17 11:38

Oki.
:kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...