přepis bytu a daň z nemovitosti

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Monikap3
Kecalka 442 příspěvků 25.09.18 10:31
Společný majetek před svatbou- daň z nabyté nemovitost

Ahoj všem, ráda bych se poradila o jedné věci. Kamarád řeší vypořádání společného majetku, resp. bytu, který s bývalou ženou pořizovali ještě před svatbou. Jelikož se nejedná o SJM, neřeší to soud. Dohodli se, že byt zůstane jemu, paní vyplatil a potud vše v pořádku. Teď si ale neví rady, jak přepsat byt pouze na sebe. Na finančním úřadu mu řekli, že bude platit daň z nemovitosti, ale nebyli mu schopni říct, zda to budou 4% nebo 150 ze současné kupní ceny bytu. Teď tedy neví, jak postupovat. Má někdo zkušenosti? Jaké kroky jsou potřeba? Pozvat odhadce na byt, vyplnit daňové přiznání?
Děkuji ;)

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
eumedon
Extra třída :D 14591 příspěvků 25.09.18 10:56

@Monikap3 Je třeba se řídit zákonem, ne zkušeností uživatelek e-mimina.
Dotaz zní na daň z nemovitosti, nebo na daň z nabytí nemovitosti?
A to 150 je co za číslo?
https://www.kamilasablaturova.cz/…nabyti-2017/

Příspěvek upraven 25.09.18 v 11:02

Russet
Neúnavná pisatelka 17053 příspěvků 25.09.18 11:00
@eumedon píše:
@Monikap3 Je třeba se řídit zákonem, ne zkušeností uživatelek e-mimina.
Dotaz zní na daň z nemovitosti, nebo na daň z nabytí nemovitosti?

Pokud si nemovitost přepíše na sebe, on bude platit daň z nabytí nemovitosti. Řekla bych ta 4 procenta. Ale je divné, že neví finančák. Zeptala bych se jinde.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 25.09.18 11:07
@Monikap3 píše:
Ahoj všem, ráda bych se poradila o jedné věci. Kamarád řeší vypořádání společného majetku, resp. bytu, který s bývalou ženou pořizovali .....

Kdybys potrebovala poradit kamaradce nebo dceri, ale tohleto, :cert: no tohleto, to je palba do vlastnich rad. :cert: :cert: Jak muzes radit chlapovi jak ozebracit pritelkyni. :pocitac: :pocitac: urcite ji chce chudinku nejak osulit a tak se vykrucuje jako had :pocitac: :pocitac: muzum nesmis verit. Mel by ji nechat byt a penizky platit take, jakepak spolecne jmeni… kde ma asi chudinka bydlet?? A penizky take potrebuje… :srdce: :srdce: :srdce: Ten tvuj znamy at ji necha bydlet v tom byte a at ji plati i penize, zpusobil si to vsechno sam.
Nepises podrobnosti,
ale nepodvadel tu chudinku s nejakou zenou, nebo nechoval se k ni nasilnicky, uklizel doma??

Prece jinak by se nerozchazeli kdyby zila ta tva kamaradka v laskyplnem vztahu kde by si navzajem byli oporou.
Uz jen to ze byt nechtel napsat jako spolecny neco znamena :pocitac: :pocitac:
nejspis se s ni chtel rozejit od zacatku a jen ji vyuzival.
Jde o typickeho proutnika, ktery jen vyuziva zeny vcetne tebe. Necha si od tebe radit jak osulit jinou divku a treba tajne doufa, ze by s tebou mohl mit sex :jazyk: :jazyk: dobre to znam, takhle uvazuji vsichni muzi, jakmile jim to poruci ten jejich maly penisovy mozecek.
Prece kdyby byl poslusny, nemela by duvod se s nim rozchazet :mavam: :mavam: :mavam: snad ledaze by nasla nekoho krasnejsiho a bohatsiho kdo ji misto bytu da velky dum a zajisti ji financne lepe. :srdce: :srdce:
Ta divka ho jiste milovala a nepekne se spalila, bohuzel nic o ni nepises ani jak to meli zarizene ve vzathu.
Jsem si jista, ze tamta chudinka proste jen sedla na lep podvodnikovi a ty mu jeste radis.
Omlouvam se milacku, ale nemohu ti pomoct, radit nejakemu proutnikovi jak ozebracit jednu z nas zen, to proste nebudu. Chlapi jsou prasata :pocitac: :pocitac: myslici penisem a zeny je musi drzet zkratka. Ne jim radit jak chudinku zenu vyhodit z bytu ven na ulici. :cert: :cert: :kytka: :kytka: Zvlaste v tomto sychravem pocasi, kam by asi chudinka sla, potrebuje teplou postylku a odpocinek doma. :hug: :hug:

Příspěvek upraven 25.09.18 v 11:13

eumedon
Extra třída :D 14591 příspěvků 25.09.18 11:09
@LucinkaPardubice píše:
Kdybys potrebovala poradit kamaradce nebo dceri, ale tohleto, :cert: no tohleto, to je palba do vlastnich rad. :cert: :cert: Jak muzes radit chlapovi jak ozebracit pritelkyni. :pocitac: :pocitac: urcite ji chce chudinku nejak osulit a tak se vykrucuje jako had :pocitac: :pocitac: muzum nesmis verit. Mel by ji nechat byt a penizky platit take, jakepak spolecne jmeni… kde ma asi chudinka bydlet?? A penizky take potrebuje… :srdce: :srdce: :srdce: Ten tvuj znamy at ji necha bydlet v tom byte a at ji plati i penize, zpusobil si to vsechno sam.
Nepises podrobnosti, ale nepodvadel tu chudinku s nejakou zenou, nebo nechoval se k ni nasilnicky, uklizel doma?? Prece kdyby byl poslusny, nemela by duvod se s nim rozchazet :mavam: :mavam: :mavam: snad ledaze by nasla nekoho krasnejsiho a bohatsiho kdo ji misto bytu da velky dum a zajisti ji financne lepe. Ale radit nejakemu proutnikovi jak ozebracit jednu z nas zen, to proste nebudu. Chlapi jsou prasat myslici penisem a zeny je musi drzet zkratka. Ne jim radit jak chudinku zenu vyhodit z bytu ven na ulici. :cert: :cert: :kytka: :kytka: Zvlaste v tomto sychravem pocasi, kam by asi chudinka sla, potrebuje teplou postylku a odpocinek doma.

A nezabil vlastní babičku? Jak může zakladatelka radit vrahovi? :zed: :zed: :zed: :pocitac: :pocitac: :pocitac:

eumedon
Extra třída :D 14591 příspěvků 25.09.18 11:16
@Russet píše:
Pokud si nemovitost přepíše na sebe, on bude platit daň z nabytí nemovitosti. Řekla bych ta 4 procenta. Ale je divné, že neví finančák. Zeptala bych se jinde.

Zaplatí jednorázově daň z nabytí nemovitosti a pak každý rok daň z nemovitosti. Záleží na tom, kde se ptal. Jestli se ptal na oddělení majetkových daní někoho, kdo má na starosti daň z nemovitosti, na daň z nabytí nemovitosti, tak je možné, že mu neporadili.

@Monikap3 Zakladatelko, to 150 je co za číslo? 150 čeho? Jak k tomu číslu kdo přišel?

Příspěvek upraven 25.09.18 v 11:20

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 25.09.18 11:19
@Monikap3 píše: … Dohodli se, že byt zůstane jemu, .....
Děkuji ;)

A ty mu veris? :cert: :cert: :cert: Takove dohody ja znam, jedna ma kamaradka mela doma nasilneho muze, mlatil ji a vyhrozoval… :poblion: :poblion: zadna zenska prece nepristoupi dobrovolne na to, aby se stehovala ze sveho bytu. Uz je to stehovani a uklizeni, ty starosti… :zed:
Proklepni si nenapadne kamarada, co je zac a zeptej se te byvale zeny jaky meli vztah a treba zjistis hroznou pravdu… :dance: :dance: :poblion: :poblion: Muzi jsou bohuzel takovi, :poblion: :poblion: :poblion: :pocitac: :pocitac: :pocitac: nejsou jako my zeny. My musime drzet pri sobe a nenechat se vyuzivat jen kdyz muz ma naladu na sex… :poblion: :poblion: :poblion:
Znam to, takhle to proste chodi. :poblion: :poblion:
Kamaradovi proste rekni ze co si nadrobil, at si take sni. At ji necha byt a posila penize na vyzivne. :andel: :andel:
At si sam hleda kam hlavu slozit, kdyz se tak nepekne zachoval. :cert: :cert:

Aduš8
Kelišová 5228 příspěvků 25.09.18 11:22

@LucinkaPardubice příště si toho neber tolik :zed: :pocitac: a jestli máš nějaké osobní problémy a někdo ti ublížil,tak se s tím vypořádej jinak a ne takovými blbostmi v diskuzi kde jde o něco jiného.

eumedon
Extra třída :D 14591 příspěvků 25.09.18 11:23

@Aduš8 Už jsem ji nahlásil.

Monikap3
Kecalka 442 příspěvků 25.09.18 11:44

@LucinkaPardubice
Původně jsem zareagovala delším příspěvkem, než mi došlo (a upřímně v to doufám), že jsi jen obyčejný(á) provokatérk(a) :potlesk: A doufám v to, protože pokud někdo s takovým myšlením chodí mezi námi, tak nám pánbůh pomáhej :zed:

Příspěvek upraven 25.09.18 v 11:57

Monikap3
Kecalka 442 příspěvků 25.09.18 11:49

@eumedon

Omlouvám se, to 150 mělo být 15% :zed: Jde mi o to, jak postupovat krok za krokem. Finančák, katastr a tak. Má prý navíc nechat sepsat právníkem jakousi smlouvu, navíc na finančáku právě mluvili o dvou daních- jedné čtyřprocentní a druhé patnáctiprocentní a nějak se nevyjádřili konkrétně. Takže má kamarád poměrně hlavu jako škopek, zda bude platit 15% ze dvou milionů…

Hanula1212
Kelišová 5594 příspěvků 25.09.18 12:28

@Monikap3 v každém případě musí být smlouva! 15% je daň z příjmů, to by spíš měla řešit jeho bývalá. Pokud chce radu od FÚ musí předložit relevantní podklady, nejlépe podložené nějakými papíry (smlouvy apod.). Bez toho mu nikdo neporadí.

eumedon
Extra třída :D 14591 příspěvků 25.09.18 13:13
@Monikap3 píše:
@eumedonJde mi o to, jak postupovat krok za krokem. Finančák, katastr a tak. Má prý navíc nechat sepsat právníkem jakousi smlouvu, navíc na finančáku právě mluvili o dvou daních- jedné čtyřprocentní a druhé patnáctiprocentní a nějak se nevyjádřili konkrétně. Takže má kamarád poměrně hlavu jako škopek, zda bude platit 15% ze dvou milionů…

Nejdřív s právníkem sepsat smlouvu, stejnopis s úředně ověřenými podpisy půjde na katastr. Kolik paré smlouvy má kam jít, řekne ten právník. V té smlouvě by mělo být uvedeno i to, jak proběhne platba (např. přes bankovní/notářskou/advokátní úschovu). Po přepisu na katastru podá on daňové přiznání k dani z nabytí nemovitosti a zaplatí 4 % z kupní ceny. Ona po konci roku podá daňové přiznání k dani z příjmu a zaplatí 15 % z ceny nemovitosti, snížené o částku, kterou do nákupu a rekonstrukcí nemovitosti prokazatelně investovala (pokud ale tam bydlela tuším přes 5 let, tak je od daně z příjmu osvobozena).

Příspěvek upraven 25.09.18 v 13:15

Monikap3
Kecalka 442 příspěvků 25.09.18 13:14

@Hanula1212 Zeptám se blbě- smlouva mezi ním a exmanželkou o převodu bytu a vyplacení? Takže 15% by měla platit ona z toho, co jí zaplatil a 4% z ceny bytu on za nabytí nemovitosti?

Hanula1212
Kelišová 5594 příspěvků 25.09.18 13:15
@eumedon píše:
Nejdřív s právníkem sepsat smlouvu, stejnopis s úředně ověřenými podpisy půjde na katastr. Kolik paré smlouvy má kam jít, řekne ten právník. V té smlouvě by mělo být uvedeno i to, jak proběhne platba (např. přes bankovní/notářskou/advokátní úschovu). Po přepisu na katastru podá on daňové přiznání k dani z nabytí nemovitosti a zaplatí 4 % z kupní ceny. Ona po konci roku podá daňové přiznání k dani z příjmu a zaplatí 15 % z ceny nemovitosti, snížené o částku, kterou do nákupu a rekonstrukcí nemovitosti prokazatelně investovala (pokud ale tam bydlela tuším přes 5 let, tak je od daně z příjmu osvobozena).

doplním - 2 roky bydlela nebo 10 let vlastnila. Pak je od daně z příjmů osvobozena.

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama