Společný pokoj pro holky 14 a 7 let

Anonymní
10.2.21 09:59

Společný pokoj pro 14 a 7 let

Ahoj, je mi 14 let( ano vím, že je tato stránka od 16 let, ale potřebuji se vás zeptat, protože tu je spoustu maminek tak mě zajímá váš názor). Mám společný pokoj s mojí ségrou- je jí 7 let a já opravdu moc toužím po svém pokoji. Chybí mi soukromí- všechno moje si čte a potom to všem z rodiny říká, skoro každý den se spolu hádáme hlavně kvůli nepořádku, já jsem taková ta která chce mít všechno seřazené a ona je úplný opak, vše někam zahodí… někdy se ani na úkoly nemůžu soustředit a často mě bolí hlava z toho jak si furt hraje s hračkami a hrozně u toho křičí a piští. Když se potřebuji učit tak sice můžu jít jinam, ale myslím si, že už je dobrý čas nás oddělit a mít každá svůj vlastní pokoj než se to ještě zhorší. S rodičema jsem to už řešila několikrát, ale oni jsou toho názoru, že si tím upevňujeme vztahy, a že to budeme potřebovat v životě a potřebujeme si zvyknout na to se dohodnout s ostatníma hlavně když teď nechodíme do školy… dům máme veliký a některé místnosti ještě zatím nejsou obydlené takže prostor máme, ani chudí nejsme takže pokoje by se udělat určitě daly, ale jde o ten princip kvůli kterému to nejde :(. Moc děkuji jestli jste to dočetli až sem, zajímá mě jestli si myslíte, že je lepší společný nebo pokoj pro každou zvlášť, nebo jestli máte nějaký nápad jak jim to lépe vysvětlit a domluvit se. Moc děkuji, budu si vážit vaši odpovědí a hezký den :D!

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
14572
10.2.21 10:02

Už zase :roll: Že tě to baví

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
15486
10.2.21 10:03
@Anonymní píše:
Ahoj, je mi 14 let( ano vím, že je tato stránka od 16 let, ale potřebuji se vás zeptat, protože tu je spoustu maminek tak mě zajímá váš názor). Mám společný pokoj s mojí ségrou- je jí 7 let a já opravdu moc toužím po svém pokoji. Chybí mi soukromí- všechno moje si čte a potom to všem z rodiny říká, skoro každý den se spolu hádáme hlavně kvůli nepořádku, já jsem taková ta která chce mít všechno seřazené a ona je úplný opak, vše někam zahodí… někdy se ani na úkoly nemůžu soustředit a často mě bolí hlava z toho jak si furt hraje s hračkami a hrozně u toho křičí a piští. Když se potřebuji učit tak sice můžu jít jinam, ale myslím si, že už je dobrý čas nás oddělit a mít každá svůj vlastní pokoj než se to ještě zhorší. S rodičema jsem to už řešila několikrát, ale oni jsou toho názoru, že si tím upevňujeme vztahy, a že to budeme potřebovat v životě a potřebujeme si zvyknout na to se dohodnout s ostatníma hlavně když teď nechodíme do školy… dům máme veliký a některé místnosti ještě zatím nejsou obydlené takže prostor máme, ani chudí nejsme takže pokoje by se udělat určitě daly, ale jde o ten princip kvůli kterému to nejde :(. Moc děkuji jestli jste to dočetli až sem, zajímá mě jestli si myslíte, že je lepší společný nebo pokoj pro každou zvlášť, nebo jestli máte nějaký nápad jak jim to lépe vysvětlit a domluvit se. Moc děkuji, budu si vážit vaši odpovědí a hezký den :D!

Tvoje rodiče nechápu. Prostor máte, ty jsi v pubertě a oni tě nutí mít pokoj s malou ségrou pro utužení vztahů? To vás naopak spíš rozhádá :? Zkus si s nimi znovu promluvit a vysvětlit, že potřebuješ klid na učení a soukromí, nejsi už malá holka.
Spousta sourozenců takhle spolu musí být až do odstěhování, ale většinou proto, že zkrátka není, kam je přestěhovat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
15486
10.2.21 10:04
@Netopirek píše:
Už zase :roll: Že tě to baví

Co to? Něco mi uniklo?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10.2.21 10:05

Ahoj, vůbec to nemyslím špatně, ale tady jde hlavně o to, že se musíš naučit respektu. Rozhodne se to za čas zlepší, sestra bude klidnější a když potřebuješ klid, tak pujdes do jiné místnosti. Určitě mate místnost, kde je největší klid většinu dne a tam se můžeš učit a nebo přemýšlet. Dále je důležité to, že čím víc budeš mít soukromí a svoje misto, tím později odejdeš z domu a většina rodičů se děti chce v dospělosti zbavit ze. Takže rodiče chápu, ale i tebe. Buď v 18 dostaneš moznost se do ostatních místnosti z většiny vlastních nákladu nastěhovat, nebo po škole pujdes do sveho. Hodně štěstí a pevné nervy!

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
14572
10.2.21 10:07
@unuděná píše:
Co to? Něco mi uniklo?

To už je asi 4 diskuze. Teď tedy měla pauzu.
Občas pozmění věk, počet sourozenců. Ale jinak to samé

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
15486
10.2.21 10:07
@Netopirek píše:
Občas pozmění věk, počet sourozenců. Ale jinak to samé

Aha, už sem tak často nechodím, tak se v těch trollech ztrácím :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
14572
10.2.21 10:14
@unuděná píše:
Aha, už sem tak často nechodím, tak se v těch trollech ztrácím :mrgreen:

Já už taky ne. Ale měla jsem na tohohle štěstí :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1138
10.2.21 10:18
@Netopirek píše:
Občas pozmění věk, počet sourozenců. Ale jinak to samé

No, ale to ještě pořád neznamená, že za tím není holka, které se něco takového neděje a nesnaží se získat argumenty pro rodiče.
Moje dcera má spolužačku v podobné situaci. Věkový rozdíl se sestrou je ještě o málo větší než u zakladatelky a přístup rodičů velmi zvláštní. Aby malá večer usnula a neutíkala z pokoje, musí tam starší být s ní a rodiče je v tom pokoji zvenku zamknou. Když malá usne, starší napíše rodičům zprávu z mobilu a oni pak zase odemknou. Přitom velmi dobře situovaná rodina, velký dům, kde by holky mohly mít každá svůj pokoj a to večerní usínání školkové holčičky by měli řešit především rodiče, ne sestra. :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4373
10.2.21 10:32

Mám ségru o 7 let starší a nikdo se nás na názor, zda chceme spolu v pokoji být, neptal. Jiné možnosti ani ve 2+1 v paneláku nebyly. Nejen, že jsme to spolu přežily, ale nepociťovala jsem žádnou újmu nebo křivdu. Prostě to byla ségra a žily jsme spolu v dětském pokoji. Co je na tom zvláštního? :nevim: Vztahy jsme měly vždy dobré a máme doteď. Asi jsme tehdy nebyli jako malí tak sobečtí, jako jsou dnešní mládežníci.
Moje holky jsou od sebe dokonce 11 let a když ta starší přijede na víkend domů, peleší se spolu u mladší v pokoji a vzhledem k tomu, že má dcera velkou postel, tak spolu i spávají. :srdce:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4373
10.2.21 10:35
@Jeremi píše:
No, ale to ještě pořád neznamená, že za tím není holka, které se něco takového neděje a nesnaží se získat argumenty pro rodiče.
Moje dcera má spolužačku v podobné situaci. Věkový rozdíl se sestrou je ještě o málo větší než u zakladatelky a přístup rodičů velmi zvláštní. Aby malá večer usnula a neutíkala z pokoje, musí tam starší být s ní a rodiče je v tom pokoji zvenku zamknou. Když malá usne, starší napíše rodičům zprávu z mobilu a oni pak zase odemknou. Přitom velmi dobře situovaná rodina, velký dům, kde by holky mohly mít každá svůj pokoj a to večerní usínání školkové holčičky by měli řešit především rodiče, ne sestra. :nevim:

No tak to je hrozně zvláštní řešení. 8o Pokud místo je, tak proč dětem soukromí nedopřát. To zamykání dveří je skoro děsivé a řekla bych i nebezpečné.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
838
10.2.21 10:36

Jako holka jsem byla v pokoji se dvěma sestrami. Jedna o pět let mladší, druhá o deset. A mně to teda fest vadilo. Absolutně žádné soukromí, klid na nic. Malý byt - nebylo kam si zalézt. S prostřední mám vztahy špatné dodnes, s mladší vztahy dobré.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
15486
10.2.21 10:43

@berusa.m Právěže jste to neřešily proto, že prostě jiná varianta nebyla. Ale mít velký barák s volnými místnostmi a nutit 14ti letou slečnu být v pokojíčku se 7mi letou ségrou, přestože o to nestojí, mi přijde docela nešťastné. Co když si chce přivést návštěvu, později třeba i kluka..? Já mám ségru taky o 7 let starší a rodiče (zaplať pánbů) nás nikdy do společného pokoje nenutili, přestože to znamenalo, že budou dočasně spát v obýváku…
A manžel měl společný pokoj s bratrem a nesnášeli se příšerně zvlášť kolem puberty.. Usmířili se až po odstěhování…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3636
10.2.21 10:43
@unuděná píše:
Aha, už sem tak často nechodím, tak se v těch trollech ztrácím :mrgreen:

Tady se trollí každý den.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
15486
10.2.21 10:46
@topazio píše:
Tady se trollí každý den.

To jistě, ale že jsem nepostřehla 4 diskuze o společném pokoji, to už je na pováženou :P

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat