Společný spánek dětí - zoufalství

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymní  30.04.18 10:50
Společný spánek dětí-zoufalství

Dobrý den, mám dvouleťáka a půlroční mimčo. Od porodnice jsme se s mužem dohodli, že on bude spát s dvouleťákem, ten se nám stále často budí a pláče, má noční můry a samotného ho ještě nechceme nechat, jenže mě často v noci volá a nemohu za ním jít, protože malý půlroční je hodně kojený, snad celou noc přicuclý a má lehký spánek až ho i kolikrát pláč staršího vzbudí a nemůže pak usnout.Jde mi o to, co dělat. Společný spánek bysme nezvládli, budily by se navzájem, ale strašně mě trápí, že nemůžu utěšit staršího a nechci, aby měl nějaké trauma, potřebovala bych znát i odborný názor, zda mu tím, že za ním nejdu, nějak neubližuju. Chci, aby měl vždy jistotu, že jsem tu pro něj, ale bohužel v tu noc by mne potom zpět za mladším nepustil a bylo by to ještě horší. Je na mne hodně závislý a po porodu byly první noci beze mne opravdu těžké pro všechny. Prosím o rady rodiče s podobnou situací jak to řešit. Jsem z toho pořád smutná.

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Reakce:

Myssicka  30.04.18 10:57

Vzít staršího na spaní k sobě, opakovat mu, že musí být potichu, aby nevzbudil miminko a věřit, že si to po pár nocích sedne. Tak to mam v plánu i já, když budeme mít další dítě. Že to funguje jsem viděla u svých sourozenců, táta, máma, i obě děti v ložnici a já vedle v pokoji a ani nevím, že by se budili. Naopak spali velmi dobře, když byli všichni pohromadě. Jestli je váš případ opravdu takový, že společné spaní není možné, tak to holt bude muset syn vydržet. Vždyť rozpůlit se nemůžeš :nevim:

Petrusska007
Ukecaná baba ;) 1168 příspěvků 30.04.18 11:01

Máme to samé a obě děti s postylkami v ložnici. Občas i obě v posteli. Zásadní je, že dvouletý s námi usina ve velké posteli, naplníme mu tak pocit bezpečí, pak jej přeneseme do postýlky.

Anonymní  30.04.18 11:08

No přesně tak, to nemůžu. Jen je ještě malý a já si vzpomínám, že určitě do 8let jsem za našima v noci chodila, když se mi zdálo něco škaredého a chtěla jsem od mamky obejmout a být přitulená v bezpečí. Proto mne mrzí, že nemůžu. Kolikrát mi i ráno řekne, že plakal, protože chtěl za mnou..jenže potichu by nebyl, když má ty noční děsy, plače aspoň 5 minut v kuse a to by byla jistota, že vzbudí malého.. :( a malý se mi budí taky tak 10× minimálně a musím si ho dávat na kojení z leva doprava a je to nepraktické, že by zase budil staršího, když ten by zase konečně spal. Je to zamotaný, jsou to nespavci a nechci to zkoušet na pár nocí, zjistit, že to nejde a pak ho nechat plakat ještě víc další noci..ale tak moc bych byla ráda společně. A.

KristynaTita
Kecalka 357 příspěvků 30.04.18 11:08

Male naucit na postylku, ne na spani v posteli s vami. dvouletaka do mistnosti k vam, do sve postylky. male na kojeni k vam, potom zpet do postylky. s dvouletakem se domluvit na nocnim klidu, sedne si to. musite vytrvat

kve-tinka
Závislačka 4280 příspěvků 30.04.18 11:10

Dojít za starším, s mimčem na prsu? Počkat až se uklidní, příjme že je tam s ním táta a zas odejít? Je to vyčerpávající, ale aspoň jednou za noc?
Btw. zkoušeli jste něco na ty noční děsy?

Uživatel je onlineOu
Závislačka 4512 příspěvků 30.04.18 11:17

Neubližujete mu, nebude mít žádné trauma. Fakt ne. Navíc se to nejpozději za pár měsíců srovná. Naopak - pokud mimino během noci pláče, tak je pro batole lepší klidný pokoj, kde ho maličký nebudí. A když tam navíc má tátu, tak to je super.

Zkuste hlídat aby se starší syn večer najedl a ne sladkého, ale něčeho s nízkou glykemickou zátěží - tedy brambory, maso a zelenina a nebo chleba se sýrem je fajn, mléčná kaše ne. Právě výkyvy hladiny krevního cukru můžou způsobovat noční můry.

Další věc je zabezpečit ticho a tmu, případně vyzkoušejte jestli by mu pomohlo třeba pouště bílý šum, aby lépe spal.

Plus teda pokusit se ho adekvátně unavit dostatkem pohybu odpoledne - jak je pěkně, tak můžete být hodně venku i s kočárem. A pochopitelně ho nedávat ho spát přetaženého, plus ideálně důsledně dodržovat uspávací rituály a pravidelnou dobu spánku.

Asi ničemu neublíží a může pomoci trocha meduńkového čaje s medem před spaním.
Možná zkuste jestli nepomůže aromalampička s meduńkovým olejem, nebo tak něco.
(koukám že na intenretech doporučují čaj z meduńky s chmelem v poměru 1:1 - to je pěkná volovina, chmel je hodně hořký, to žádné batole dobrovolně pít nebude, meduńka stačí.)

Pokud má zrovna fázi, že se budí s tím, že se bojí něčeho konkrétního (bubáka a spol), tak určitě společně vyrobte třeba lapač zlých snů, sprej nabubáky a pořiďte nového plyšáka na spaní, který bude mít jasnou funkci - dělat ochránce v noci - s tím, že o všech těchhle ochraných prvcích si se synem opakovaně vyprávíte pohádky a příběhy, takže pak bude šance, že se probudí, nahmatá plyšáka, uklidní se, protože ten ho přece hlídá a zase usne.

Aries6
Generální žvanilka 21823 příspěvků 2 inzeráty 30.04.18 11:21

My neměli na výběr, nemáme zatím další místnosti. Druhá dcera byla silně dráždivá, budila se pořád. Měla jsem ji u sebe v posteli, a v postýlce vedle starší. Vedle manžel. Nebylo to lehké, ale zvládli jsme to.
Třeba by u tebe spal líp, klidněji. Zaměřte se na ty noční můry, proč asi vznikají, co se děje celý den. Zkuste mi udělat pevný řád a klidný den a třeba bude klidnější i noc (vím, že toto funguje na noční běsy). Nebo bych klidně zkusila něco přírodního na uklidnění - meduňku, kozlík. Nebo nějakou alternativu - homeopata, čínskou medicínu. Možná si s ním promluvíš a budeš překvapená, kde je zdroj jeho neklidných nocí. Já sama koukala, jak „jednoduchá“ byla odpověď na neklid naší prostřední dcery.

warita
Kelišová 6914 příspěvků 30.04.18 11:26
@Myssicka píše:
Vzít staršího na spaní k sobě, opakovat mu, že musí být potichu, aby nevzbudil miminko a věřit, že si to po pár nocích sedne.

ale ono si to sedne i opacne. Tatinek bude mit maleho u sebe, v noci mu vysvetli, ze maminka ted spi ve vedlejsi mistnosti a po nejakem case to maly bude akceptovat.

Taciras
Extra třída :D 10628 příspěvků 30.04.18 11:50

Společný spánek bych na tvém místě zkusila. V porodnici mi tvrdili, že děti se navzájem neruší a mohu to potvrdit z vlastní zkušenosti. Malá kolikrát brečela nahlas a i celkem dlouho a starší spal hned vedle ní a ani ho to nenabudilo. Teď už jim je 3 a skoro 6 a ona se pořád někdy budí s pláčem (a povídá pak nějaký dost nesmyslný věci, co se jí zdály), starší se ani nezavrtí a to kolikrát chvíli trvá, než ji utiším. Já se teda vždycky nejlíp vyspala, když jsem měla obě děti u sebe, protože i děti spaly nejlíp.

ejhle
Závislačka 2729 příspěvků 30.04.18 12:15

U nas to bylo to stejny. Starsi ditko- nocni besy, sileny plac. A jediny, co to ditko uklidnila byla moje pritomnost. Mladsi ditko bylo rvoun, vecne na prsu. K manzelske jsme pristavili detskou postel a spali jsme vsichni spolu. Obcas se manzel odstehoval do detskeho pokoje. A byl klid. Starsi ditko melo tech besu cim dal tim min. casem se samo odstehovalo do pokojicku a kdyz bylo nejhur, tak se samo presunulo k nam. Vyzkousej to. Jo a mimino ksem po nakojeni frkla do postlky. Nyni je to tak, ze starsi uz je v klidu ve svem pokojicku, obcas k nam zaleze do perin. Mladsi-skoro triletak uz taky spi ve svem pokojicku. A kazdou noc kolem ctvrte rano si dojde i s vlastni perinou k nam. Myslim, ze tou separaci zbytecne vsechny trapis. Alespon to vyzkousej

Soňa Zacharová
Závislačka 3275 příspěvků 30.04.18 12:26
@Anonymní píše:
Dobrý den, mám dvouleťáka a půlroční mimčo. Od porodnice jsme se s mužem dohodli, že on bude spát s dvouleťákem, ten se nám stále často budí a pláče, má noční můry a samotného ho ještě nechceme nechat, jenže mě často v noci volá a nemohu za ním jít, protože malý půlroční je hodně kojený, snad celou noc přicuclý a má lehký spánek až ho i kolikrát pláč staršího vzbudí a nemůže pak usnout.Jde mi o to, co dělat. Společný spánek bysme nezvládli, budily by se navzájem, ale strašně mě trápí, že nemůžu utěšit staršího a nechci, aby měl nějaké trauma, potřebovala bych znát i odborný názor, zda mu tím, že za ním nejdu, nějak neubližuju. Chci, aby měl vždy jistotu, že jsem tu pro něj, ale bohužel v tu noc by mne potom zpět za mladším nepustil a bylo by to ještě horší. Je na mne hodně závislý a po porodu byly první noci beze mne opravdu těžké pro všechny. Prosím o rady rodiče s podobnou situací jak to řešit. Jsem z toho pořád smutná.

Vem si oba k sobě uděláš líp než to že každý bude jinde. Já měla staršího syna a mladší dceru každého zvlášť v postýlce. Mají rozestup 15 měsíců mezi sebou. Navzájem se nebudili věděli oba že jsou v místnosti s námi a to jim stačilo. Po tom co se budili časteji jsme přišli na to že je budíme my s manželem tak putovali do druhého pokoje spolu. Je dobré zařadit večerní rituál čtení pohádek nebo básničky. Určitě se podívej na stránky https://www.prosimspinkej.cz má i instagram. Lenka se spaním dětí zabývá tak ji kontaktuj určitě ti poradí co a jak se dá zlepšit. Jakou cestu u Vás zvolit atd.

Myssicka  30.04.18 12:35
@warita píše:
ale ono si to sedne i opacne. Tatinek bude mit maleho u sebe, v noci mu vysvetli, ze maminka ted spi ve vedlejsi mistnosti a po nejakem case to maly bude akceptovat.
Řekla bych, že to bude chápat na rozumové úrovni, ale ne akceptovat. Vnitřně. Tohle je blbé období na takovou změnu pro toho malého.

KKatka23
Echt Kelišová 7611 příspěvků 30.04.18 12:46

Ty jo…já teda nevim, co bych dělala ve vaší situaci, já měla obě děti relativně spací, ale nepřijde mi ok dávat malýho pryč s taťkou…nebo nevim, asi i záleží, jak moc se váš taťka zapojuje, náš by ani nepřistoupil na to, aby vstával k jednomu dítěti, takže to by u nás stejně nepřipadalo v úvahu tak jak to máte vy. Ale přijde mi, aby to starší nevnímal tak, že je odstrčený… :nevim:

warita
Kelišová 6914 příspěvků 30.04.18 13:16

Ja bych zase nezkousla to, ze otec ditete se nechce zapojovat. Muj manzel v noci k male vstava a rozhodne bych netolerovala, ze nejenom ze je pece o novorozence na mne, nepostara se ani o to starsi? Ja bych ho hnala.

Nastesti pro me tohle nemusim resit, muj manzel je dobry tatinek a stara se rad.

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

OSVĚDČENO: Výlety, které zabaví děti a neunaví rodiče

Zavřené školky a letní prázdniny si žádají jediné – vyrazit na... číst dále >

Nákup na AliExpressu: Jak ho zvládnout krok po kroku?

Dámské, pánské i dětské oblečení, hračky, dekorace, nábytek, šperky… zkrátka... číst dále >

Články z Expres.cz

Otravy ve Varech: Něco je shnilého ve městě varském, ale voda to prý není!

V pořadí již 53. ročník karlovarského filmového svátku je za námi, hořká... číst dále >

Jiří Čunek debatoval s nejslavnější českou transsexuálkou. A bylo to ostré!

FTV Prima na svém Facebooku už nějakou dobu vysílá online pořad s názvem... číst dále >

Články z Ona Dnes

Sára Saudková: Dědeček Jan je pro mé děti něco jako paní Columbová

Žila s fotografem Janem Saudkem, dnes vychovává čtyři děti s jeho synem... číst dále >

Anna Wintourová vdávala dceru za syna italské kolegyně z Vogue

Přísná šéfka magazínu Vogue se už několikrát pochlubila sexy dcerou Bee... číst dále >

Reklama