Společný účet s partnerem

888
28.5.16 13:12

Společný účet s partnerem

Chtěli bychom si s přítelem zařídit běžný nebo spořící účet, případně i jiný produkt kam budeme moci vkládat a vybírat peníze dle potřeby.(Spíše si spořit ale abychom to v případě nouze mohli vybrat)

Dotaz ale zní zda existuje produkt / banka, kde v případě třeba mojí smrti připadne celý zůstatek na účtu příteli bez dědického řízení.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

473
28.5.16 13:18

Podle mě by určitě nebyl problém u Air bank je spousta možností, co se týče jiných bank, tam nemám zkušenost.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
BQ
5855
28.5.16 13:29

Nejsem z oboru, ale zkušenost - když mi umřel tatínek, tak mamce jako manželce stejně zmrazili účet, protože šlo vše do dědického řízení, a mamka tak skončila bez koruny. Takže si myslím, že tohle nijak ošetřit nepůjde. Každopádně od téhle zkušenosti razím společné finance ano, ale každý vlastní účet třeba s dispozičními právy a kartou pro toho druhého.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4922
28.5.16 13:31

Podle mě by tam možná mohla jít nastavit nějaká obmyšlená osoba…I když si říkám, že to asi nepujde…protože po smrti musí všechen majetek projít dědickýmm řízením…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
888
28.5.16 13:35

Jde o to, že u některých bank nemusí být disponent ale může být spolumajitel, ale i když je spolumajitel tak zřejmě mi připadne jen půlka a druhá půjde do dědického řízení :? My máme každý svůj účet, ale chceme si přebytečné finance dávat na jeden a pak za to koupit třeba byt (např) jde mi jen o to abychom tam nenaspořili 2mil a když bych zemřela tak by to šlo do dědického řízení a vzhledem k tomu, že nejsme manželé tak by to zřejmě zdědili sestry a otec.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3477
28.5.16 14:04

Ano jde… jeden nesmi byt majitel a druhy disponent. Ale oba musi byt majitele. To nabizi tusim jen mbank.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
22670
28.5.16 14:10

Jen mbank. Nejsme manželé a máme oba ten účet. Jako majitelé máme stejná práva.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
746
28.5.16 14:27

Před pár měsíci jsem tohle hledala také. Jen tři banky nabízejí účet, kde máš stejná práva s partnerem, v jedné musíte být manželé, další dvě mají docela dobré podmínky ale úrok je v podstatě nulový, je to jen běžný účet.
Byly to myslím Citibank, mBank a UniCredit Bank z toho Citybank je tuším tak, kde musíte být manželé…

U ostatních je to tak, že jeden je správce a druhý sice může vybírat, ale při nehodě a tak je to přesně jak tady psali výše - účet se zmrazí atd…
Spořící jsem takovýhle dohromady nenašla žádný :(

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8.6.16 08:38

Známá řešila něco podobného, myslím, že to dopadlo tak, že spořící učet jde do řízení, kdežto pokud bude obyč účet tak se to dá ošetřit dispozičním prácem atd…ale jak jí to nakonec dopadlo nevím.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13427
8.6.16 08:46

Já se teda taky bávám, že opravdu v případě úmrtí se zamrazuje celý účet a čeká se na vyřízení dědického řízení. Takže druhý žijící majitel má smůlu a k penězům se nedostane, manželé nemanželé.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama