Společný účet x vlastní účet, dědictví

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Danulinka16
Ukecaná baba ;) 2407 příspěvků 19.12.16 00:01
Společný účet x vlastní účet,dedictvi

Ahojky, chtela bych se zeptat nekoho, kdo tomu opravdu rozumi…Jak je to s bankovnim uctem v pripade, kdyz ja mam svuj vlastni na sve jmeno, jen s mym pristupem, ze by doslo k umrti manzela?(tuk, tuk, tuk).Dneska mi bylo kolegyni receno, ze kdyz je jen na me jmeno, tak ze by nedoslo k jeho odstaveni kvuli dedictvi. Kdysi mi tu nekdo tvrdil v nejake diskuzi, ze neni moje, tvoje ale jen nase a ze teda by byl odstaven i muj ucet…?Kolegyne rika, ze ji v bance rekli, ze kdyby se stalo neco s manzelem a meli spolecny ucet, ze ho bloknou, ale jeji samostatny pry ne…tak ja nevim, kdyz je to spolecne jmeni manzelu…tak kde je tedy pravda? dekuji za info ;) :mavam:

Stránka:  1 2 3 Další »
Reakce:

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 19.12.16 02:24

Me, kdyz zemrel manzel, tak mi na muj ucet nikdo nesahal.

terrka83
Zasloužilá kecalka 647 příspěvků 19.12.16 06:35

Pokud je účet jen na tvé jméno, tak do dědictví nespadá. To máš stejné, jako to, jak se dělá, že před smrtí se píše třeba dům apod. jen na jednoho z manželů. Jak byl děda už hodně nemocný, tak radši dům přepsal jen na babičku, aby pak právě neměla problém s dědictvím. Když umřel, tak se nic neřešilo, v dědickém řízení bylo akorát advokátkou sděleno, že nic nevlastnil. A že se slétlo spoustu vzdálených tetiček, ale měly smůlu, dům byl oficiálně je od babičky

Kaliopa
Závislačka 3383 příspěvků 19.12.16 07:51
@terrka83 píše:
Pokud je účet jen na tvé jméno, tak do dědictví nespadá. To máš stejné, jako to, jak se dělá, že před smrtí se píše třeba dům apod. jen na jednoho z manželů. Jak byl děda už hodně nemocný, tak radši dům přepsal jen na babičku, aby pak právě neměla problém s dědictvím. Když umřel, tak se nic neřešilo, v dědickém řízení bylo akorát advokátkou sděleno, že nic nevlastnil. A že se slétlo spoustu vzdálených tetiček, ale měly smůlu, dům byl oficiálně je od babičky

Tomu moc nerozumím, že se slétlo spoustu vzdálených tetiček. Přece i kdyby dům nebyl napsán na babičku, tak pokud byla manželkou dědečka, tak by stejně dědila ona a jejich společné děti a žádné tetičky. Ostatní příbuzenstvo přece nepatří mezi dědice v první skupině. Tak tetičky by měly smůlu i tak. A jak se prosím Tě slétly, přece avokát potom sám určuje a kontaktuje dědice.

j.a.n.i1
Hvězda diskuse 63286 příspěvků 3 inzeráty 19.12.16 08:07

@Kaliopa No, ale manzelka nemuze v prvni skupine dedit sama, takze dedi i dedici ve druhe skupine, teprve pokud by ve druhe nikdo nebyl, tak vse dostane manzelka.

Indah
Povídálka 31 příspěvků 19.12.16 08:17

Rozhodující je vždy kdo je majitelem účtu, ostatní mají jen určená přístupová práva. Pokud jsi majitelkou ty a manžel může disponovat, účet se nebude blokovat

opulus
Ukecaná baba ;) 2021 příspěvků 19.12.16 08:45
@Indah píše:
Rozhodující je vždy kdo je majitelem účtu, ostatní mají jen určená přístupová práva. Pokud jsi majitelkou ty a manžel může disponovat, účet se nebude blokovat

Já bych to tak s jistotou netvrdil. Peníze na účtu pozůstalého manžela/manželky spadají zpravidla do SJM, tedy jejich 1/2 bude součástí dědictví.
Je pravda, že obvykle banka takový účet sama nezablokuje, ale může o to banku požádat notář vyřizující dědictví.

Kaliopa
Závislačka 3383 příspěvků 19.12.16 08:51
@j.a.n.i1 píše:
@Kaliopa No, ale manzelka nemuze v prvni skupine dedit sama, takze dedi i dedici ve druhe skupine, teprve pokud by ve druhe nikdo nebyl, tak vse dostane manzelka.

No ale copak v té skupině jsou nějaké tetičky??? Vždy dědí manžel a jejich společné děti, pokud manžel a děti nejsou, tak potom by mohly dědit tetičky. To je naprostý nesmysl, že v případě úmrtí se manželka dělí o majetek po manželovi s tetičkami.

j.a.n.i1
Hvězda diskuse 63286 příspěvků 3 inzeráty 19.12.16 09:08

@Kaliopa Pokud děti nejsou, tak v první skupině nedědí pouze manželka, ale posunuje se to do druhé skupiny a upřímně, označením tětičky může být v případě babičky označena celkem libovolná příbuzná ženského pohlaví. A z hlavy nevím, kdo všechno tam patří, ale určitě rodiče toho manžela…

opulus
Ukecaná baba ;) 2021 příspěvků 19.12.16 09:18

@Kaliopa, @j.a.n.i1
Do druhé třídy spadají: manžel, zůstavitelovi rodiče a dále ti, kteří žili se zůstavitelem nejméně po dobu jednoho roku před jeho smrtí ve společné domácnosti a kteří z tohoto důvodu pečovali o společnou domácnost nebo byli odkázáni výživou na zůstavitele

Kaliopa
Závislačka 3383 příspěvků 19.12.16 09:24
@j.a.n.i1 píše:
@Kaliopa Pokud děti nejsou, tak v první skupině nedědí pouze manželka, ale posunuje se to do druhé skupiny a upřímně, označením tětičky může být v případě babičky označena celkem libovolná příbuzná ženského pohlaví. A z hlavy nevím, kdo všechno tam patří, ale určitě rodiče toho manžela…

Pokud nejsou děti, tak dětí manžel/manželka a rodiče zemřelého. Určite ne nějaké vzdálené tetičky.

Vyhaslá sopka
Kecalka 195 příspěvků 19.12.16 09:24
@Kaliopa píše:
No ale copak v té skupině jsou nějaké tetičky??? Vždy dědí manžel a jejich společné děti, pokud manžel a děti nejsou, tak potom by mohly dědit tetičky. To je naprostý nesmysl, že v případě úmrtí se manželka dělí o majetek po manželovi s tetičkami.

Nevím, jak přesně to je, ale znám ženu, která napadá u soudu všechna dědictví i velmi vzdálených příbuzných - nevím jak argumentuje v soudních žalobách, ale tímto způsobem „výdělku“ si přišla k velikému jmění.

Kaliopa
Závislačka 3383 příspěvků 19.12.16 09:29
@opulus píše:
@Kaliopa, @j.a.n.i1
Do druhé třídy spadají: manžel, zůstavitelovi rodiče a dále ti, kteří žili se zůstavitelem nejméně po dobu jednoho roku před jeho smrtí ve společné domácnosti a kteří z tohoto důvodu pečovali o společnou domácnost nebo byli odkázáni výživou na zůstavitele

Ano, tak to je.

opulus
Ukecaná baba ;) 2021 příspěvků 19.12.16 09:39
@Vyhaslá sopka píše:
Nevím, jak přesně to je, ale znám ženu, která napadá u soudu všechna dědictví i velmi vzdálených příbuzných - nevím jak argumentuje v soudních žalobách, ale tímto způsobem „výdělku“ si přišla k velikému jmění.

To bude to podstatné. :)
Pokud měla podle práva dědit, tak by bylo nespravedlivé kdyby nedědila.

terrka83
Zasloužilá kecalka 647 příspěvků 19.12.16 11:30

@Kaliopa Já to myslela obrazně, nechtěla jsem to rozepisovat. Oni totiž mají asi 6 dětí, z toho už jsou 3 mrtví, takže by dědily jejich děti. Většina se vůbec spolu nestýká. Navíc si myslím, že to jsou ke mě tety a strejdové, takže jsem to napsala správně

Stránka:  1 2 3 Další »
 Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Jak měřit teplotu? Jednodušší už to být ani nemůže

Doba, kdy v žádné domácí lékárničce nechyběl klasický rtuťový teploměr, už je... číst dále >

Co když vás auto nechá ve štychu? Nepodceňujte rozsah asistenčních služeb

Myslíte si, že základní asistenční služby obsažené v povinném ručení nebo v... číst dále >

Články z Expres.cz

Bučková brání Vágnera a vzkazuje Langmannové: Sáhni si do svědomí!

Schyluje se k válce modelek? Zeptali jsme se Elišky Bučkové, co si myslí o... číst dále >

Takhle ne, šéfová! Nástupci Pohlreicha jsou spíše bezradní profesionální požitkáři

Televize Prima v pondělí odstartovala kuchařskou show Ano, šéfová!, která... číst dále >

Články z Ona Dnes

Život Livie Klausové ovlivnil pobyt v dětském domově i smrt otce

Zatímco Václav Klaus byl jako prezident jedněmi obdivován a druhými... číst dále >

Deset let jsem tajila lupénku, protože jsem se styděla, říká moderátorka

Britská moderátorka a fashion blogerka Louise Roe (36) veřejně přiznala, že... číst dále >