Spolehlivost hormonální antikoncepce

50
24.3.21 14:27

Spolehlivost hormonální antikoncepce

Ahoj, chci se Vás zeptat zda jsou všechny h. antikoncepce stejně spolehlivé nebo jak to je. Dnes mi doktorka předepsala Mirelle. 0.015mg a vyprávěla mi o nějakých 30mg.. Tuhle mi dala protože nejsem dospělá. Chci se proto zeptat zda tahle antikoncepce mě chrání tak dostatečně. (Mám ji začít brát zítra nebo pozítří), taky se chci zeptat zda ty 4 nehormonalní tabletky znamenají dny bez styku popř s jinou ochranou že? dekuju za jakoukoliv odpověď.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
744
24.3.21 14:45
@Linda42 píše:
Ahoj, chci se Vás zeptat zda jsou všechny h. antikoncepce stejně spolehlivé nebo jak to je. Dnes mi doktorka předepsala Mirelle. 0.015mg a vyprávěla mi o nějakých 30mg.. Tuhle mi dala protože nejsem dospělá. Chci se proto zeptat zda tahle antikoncepce mě chrání tak dostatečně. (Mám ji začít brát zítra nebo pozítří), taky se chci zeptat zda ty 4 nehormonalní tabletky znamenají dny bez styku popř s jinou ochranou že? dekuju za jakoukoliv odpověď.

HA muze byt nizkohormonalni, ale to nesnizuje jeji ucinek.
Stejne jako jsi chranena i v ty ctyri dny.
Zadna jina ochrana neni potreba.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
25223
24.3.21 14:52

Všechny jsou stejně spolehlivé, pakliže se berou tak jak mají. Všechny informace najdeš v příbalovém letáku. Vřele doporučuji přečíst. :mavam:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1326
24.3.21 15:57

Všechny druhy antikoncepce jsou spolehlivé, když ji bereš pravidelně tak jak máš a vyhneš se tomu, co ji může ovlivnit.
Pořádně si přečti příbalový leták - ano, je dlouhý jak život, ale hodně otázek ti tam zodpoví.
Ty prázdné tablety tam jsou proto, abys nevypadla ze cviku, když máš zrovna pauzu v braní. Jsi normálně chráněná i během nich.
Pokud bys ale měla nějaký hodně silný průjem (nebo střevní chřipku), zvracela po užití tabletky a nebo brala antibiotika, může to účinnost snižovat a je lepší si vzít radši kondom.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat