Spolehlivost plodných a neplodných dní

Anonymní
13.2.21 16:19

Spolehlivost plodných a neplodných

Ahoj,

Chránily jste se někdy jen touto metodou a vycházelo to?

Myslím bez měření bazalni teploty atd, proste jen dle cyklu spočítané plodné dny a v ty dny se chránit a jinak ne.

Dekuji

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
4629
13.2.21 16:34

A jak ty plodne dny zjistis, kdyz nechces testovat ovulaci?
Ne, jen tak spocitat pohledem do kristalove koule nejdou…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1176
13.2.21 16:39
@Simmcaa píše:
A jak ty plodne dny zjistis, kdyz nechces testovat ovulaci?
Ne, jen tak spocitat pohledem do kristalove koule nejdou…

Zjevně o tom moc nevíš, že? ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2253
13.2.21 16:42

Jo, já jen počítala a čekám čtvrté :palec:
Prostě na sobě ovulaci nepoznám, absolutně netuším kdy a jak :lol:
Jen jsem sledovala menstruační kalendář v appce… :palec:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1176
13.2.21 16:42

Tak jestli máš přesně nasledovaný hlen, citlivost podbřišku nebo jiné znaky ovulace a věříš si… :think: Já bych si to tak +- týden a půl kolem ovulace nelajzla, spermie přežijí různý počet dní, ovulace se může posunout vlivem nějakých okolností… Nebo jak myslíš jenom spočítat?

Příspěvek upraven 13.02.21 v 20:35

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4629
13.2.21 16:46
@prejeta_zaba píše:
Zjevně o tom moc nevíš, že? ;)

Prave, ze vim, bez znalosti, kdy ma ovulaci nemuze urcit plodne dny. At uz merenim BT, nebo ze slin, nebo ovulacnimi testy.
Pocitat to nejakou apkou, tak bude brzy maminka.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
342
13.2.21 16:46

@Simmcaa Já si třeba b. t. nikdy neměřila a spolehlivě vím kdy mám ovulaci. Na základě toho jsme takto měli sex 7 let, pak se rozhodli mít dítě a ma první dobrou to vyšlo.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4629
13.2.21 16:48
@nikive píše:
@Simmcaa Já si třeba b. t. nikdy neměřila a spolehlivě vím kdy mám ovulaci. Na základě toho jsme takto měli sex 7 let, pak se rozhodli mít dítě a ma první dobrou to vyšlo.

Ja bych to neriskla, takze 5 dni pred ovulaci se uz chranite? A mas ji vzdy stejne?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
342
13.2.21 16:53

@Simmcaa chráníme/nechráníme, máme přerušovanou soulož, takže 5 dní před ovu vím kdy už je potřeba dát si pozor. Já HA užívala x let, už bych to v životě nevzala do pusy. Kondom nám nevadil, ale zjistili jsme, že takhle to taky jde. U nás by ale nevadilo mít to dítě dříve, pokud by se stalo.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4629
13.2.21 16:58
@nikive píše:
@Simmcaa chráníme/nechráníme, máme přerušovanou soulož, takže 5 dní před ovu vím kdy už je potřeba dát si pozor. Já HA užívala x let, už bych to v životě nevzala do pusy. Kondom nám nevadil, ale zjistili jsme, že takhle to taky jde. U nás by ale nevadilo mít to dítě dříve, pokud by se stalo.

Takze prerusovana souloz plus plodne/neplodne dny. No to chapu spise. Ja myslela, ze jedete naostro a az kdyz jsou plodne dny tak prestanete. Spermie totiz preziji az 5 dni a posun ovulace muze nastat, a kdyz to zjistis, ze prisla drive, tak uz je pozde to resit.
HA taky neberu a nikdy brat nebudu.
No vzhledem kolik je tu tehotenstvi pres antikoncepci a jine metody, bych to u zakladatelky jeste doplnila nejakym spermicidnim gelem.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
13.2.21 16:58
@Rive píše:
Jo, já jen počítala a čekám čtvrté :palec:
Prostě na sobě ovulaci nepoznám, absolutně netuším kdy a jak :lol:
Jen jsem sledovala menstruační kalendář v appce… :palec:

No to prave delam ja - dle cyklu vidím kdy mám plodné a neplodné dny, vždy zaznamenán kdy menstruace přišla atd. Obvykle ji mám +-2 dny.

A mate oravdu ze o tom “moc” nevím - beru to tak ze cca 5-7 dni uprostřed cyklu je ovulace a plodné dny.

(Jen dodám ze případný těhotenství by nevadilo, i když teď není v plánu).

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
13.2.21 17:01

Jinak ovulaci vůbec nepoznám - ani bolest ani žádný hlen atd. Maximálně cítím ze mám větší chuť na sex :lol: Takže ano spoléham na pravidelný cyklus a ovulaci uprostřed cyklu

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
13.2.21 17:04

Spoléhala jsem na to, že bez centra asistované reprodukce neotěhotnim…pro jistotu jsem hlídala plodné dny (hlen, čípek) no a jsem v sedmém týdnu…takže asi tak :oops: :mrgreen:

• Citovat
  • Nahlásit
6488
13.2.21 17:07

Já bych tomu nevěřila :mrgreen:, třeba u mě docela rozhoduje cyklus stres, takže místo 28 dní cyklu mám 24 a ejhle, už to neplatí ty dny, a to že se ti cyklus zkrátil uprostřed nezjistíš :nevim: :lol:.. Mám třetí dítě :lol:, než jsme se rozhodli jestli a kdy mít nebo jakou antikoncepci, počítala jsem :mrgreen: jooo, musela být o týden dřív ovulace :lol:. Ale tak my jsme moc rádi :* rozhodl se sám kdy k nám přijít :srdce:.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
13.2.21 17:12

@pajulinkaa nám by to také nevadilo :srdce: jinak bychom si tohle nedovolili, ale na pořadu dne to teď nemame, i když bychom asi byli šťastní :)

Jinak já mám fakt určitě poslední 2-3 roky cyklus přesně, maximální výkyv 2 dny

• Citovat
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat