Spolehlivost, zkušenost s kombinovanou parní troubou

1
15.3.21 09:33

spolehlivost, zkušenost s kombinovanou parní troubou

Ahoj,
díval jsem se jestli už někdo neměl takový dotaz, ale nenašel jsem. Chci si koupit parní troubu (3 funkce - samostatná pára, pečení s párou nebo samostatné pečení). Cenově to vidím na tři kategorie, nejdražší Miele, Gaggenau, druhá kategorie Siemens, Bosch, Elektrolux, AEG, v té nejlevnější jsou ty ostatní.
Dotaz je jednoduchý, nevím opravdu jakou :-(.

přijde mi, že funkčně jsou trouby téměř stejné a v podstatě nabízí totéž. Jde mi možná spíše o spolehlivost. Mám třeba Miele pračku se sušičkou dohromady a naštěstí jsem si zaplatil 10 letou záruku. Cca po 2,5 roce odešlo čidlo na zásobníky a následně řídící deska. Pere, suší výborně, ale ta závada opravdu překvapila.

Když jsem si četl recenze, i zahraniční, vesměs se zmiňuje čištění. Parolýza v takové troubě být prý nemůže, z důvodu materiálu. Ale hodně lidí na to čištění nadává především u pečení. Vaření v páře a následně čištění by mělo být v pohodě. Co jsem vyčetl, tak když se to nečistí po každém pečení, tak ten tuk nebo co se nějak zažere do plechu.
Tudíž, když bych čistil po každém pečení, neměl by být problém, ano?
Never jestli má někdo Miele, a dokáže porovnat parní funkce s ostatními troubami Bosch, Siemens, je ten rozdíl markantní?

Vyrobeno v… Je to často omílané téma, ale nějak mám problém s made in „Asie“ a i tak trochu Východní Evropa. Bylo mi také řečeno, že fabriky jsou po celém světě totožné, kontrola kvality je stejná, a i v tom německu za pásem může stát člověk s kořeny z východu. Přesto vše, koukal se někdo jestli má Bosch nebo Siemens vyrobeno v německu?
Poslední dotaz, mohl by někdo napsat zkušenost po několikaletém používání?

Díky a omlouvám se za dlouhý dotaz :-)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Na tento dotaz zatím nikdo nereagoval, buďte první!

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat