Spolehlivý, přesný teploměr

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
1394
17.11.21 19:31

Spolehlivý, přesný teploměr

Zdravím všechny a přicházím s prosbou o tipy na ověřené spolehlivé teploměry. Ráda bych bezkontaktní, ale co jsem vyzkoušela, tak to vždy měřilo jak se tomu chtělo. Plus bych i ráda nějaký digitální, který by zvládal dobře měření v podpaží.
Nebo klidně poraďte, jaké máte a u kterých máte ověřeno, že měří přesně.
Děkuji.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
13134
17.11.21 19:43

My teď máme nově bezkontaktní Cemio Metric 308 a za mě měří dobře. Ještě máme nějaký čelní/ušní (teď zrovna nevím značku), na něj se taky dalo spolehnout. Digitální do podpaží máme asi 3 a všechny měří 35,5, max. 36, takže na nic :roll:

edit: čelní/ušní je Geratherm duotemp

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2550
17.11.21 19:44

Digitál je nutno ponechat v podpaží 5-8 minut.
Nejpřesnější, co doma mám, jsou dva rtuťové teploměry.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
24045
17.11.21 20:12

Nedám dopustit na klasický rtuťový teploměr. Střežím ho jako oko v hlavě. Dnes jde koupit na stejné bázi pouze teploměr plněný galiem. Hůře se sklepává.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
18408
17.11.21 20:18

Jako oko v hlave chranim klasicky rtutovy. Dobre meri i lihove teplomery, jen se blbe strepavaji. Zadne moderni teplomery se nam doma neosvedcily :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1394
17.11.21 20:33

Holky, díky, já vím, že nejlepší je rtuťový, ale kde ho sehnat, že? :think: u miminka měřím zatím digitálním do zadečku, ale slečna už je velká a tam je to problém. V podpaží ji to nikdy nenaměří teplotu, i když ji má, ať ho tam má sebedéle.
Plus jsem chtěla něco, na co by se dalo spolehnout a čím by se dalo měřit, když mimino spí.
Tak počkám, jestli ještě nepadne nějaký zázračný tip :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
13757
17.11.21 20:41

Rtuťový, nechala jsem si dovézt z Ukrajiny.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
24045
17.11.21 21:20
@eva valoi píše:
Rtuťový, nechala jsem si dovézt z Ukrajiny.

Lze objednat i nový na bazoš. cz a na s bazar. Objednávala jsem tam na jaře. K tomu máme doma ještě ten plněný galliem z lékárny za 120,–Kč. Měří o 0,1 více než rtuťák, takže stejně. A údajně se dnes dá koupit ten plněný galliem i se sklepávadlem. Všechny digitální letěly do koše, měřily strašné blbosti. Škoda peněz a času.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1603
17.11.21 21:20

Nedam dopustit nad klasickym rtutovym. Ochranuju ho a strezim, uz neni k sehnani

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9426
17.11.21 21:21
@Alushka.S píše:
Plus jsem chtěla něco, na co by se dalo spolehnout a čím by se dalo měřit, když mimino spí.

Ahoj, já mám dobrou zkušenost s bezkontaktním teploměrem z Lidlu.
Ne každý teploměr se povede, chce to ze začátku porovnávat s nějakým spolehlivým a hlavně při horečce se u některých stane, že měří špatně. Měla sem jich víc, jeden po záruce přestal fungovat, ale měřil několik let dobře zn. Medisana. Jeden měřil od začátku divně. Jde kdyžtak vrátit či reklamovat. Letos na podzim sem tam koupila bezkontaktní teploměr značky Dr. Senst a při horečce měřil dobře.
Mně vyhovuje bezkontaktní, že nemusím nikoho budit.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1394
17.11.21 21:24
@meduzza píše:
Ahoj, já mám dobrou zkušenost s bezkontaktním teploměrem z Lidlu.
Ne každý teploměr se povede, chce to ze začátku porovnávat s nějakým spolehlivým a hlavně při horečce se u některých stane, že měří špatně. Měla sem jich víc, jeden po záruce přestal fungovat, ale měřil několik let dobře zn. Medisana. Jeden měřil od začátku divně. Jde kdyžtak vrátit či reklamovat. Letos na podzim sem tam koupila bezkontaktní teploměr značky Dr. Senst a při horečce měřil dobře.
Mně vyhovuje bezkontaktní, že nemusím nikoho budit.

Ten Medisana z Lidlu jsem teď objednala s kamarádkou. Byl v akci. No, už je zpátky na cestě do Lidlu. :mrgreen: To měřilo naprosto zcesty, u kamarádky to samé…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1366
17.11.21 21:29

Holky, jestli chcete rtuťový, tak mám nově dovezené z Ukrajiny, ale už to stahují z prodeje i tam, za rok už nebudou ani tam. Mám asi 30 kusů navíc, 150 Kč za kus, ale pošlu jen od 3 kusů nahoru. Jestli máte zájem, tak do sz. :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9426
17.11.21 21:29
@Alushka.S píše:
Ten Medisana z Lidlu jsem teď objednala s kamarádkou. Byl v akci. No, už je zpátky na cestě do Lidlu. :mrgreen: To měřilo naprosto zcesty, u kamarádky to samé…

Díky za recenzi. To je pak k ničemu. To byl tenhle?
https://www.lidl.cz/…7/p100336446

Já před měsícem kupovala tenhle a ten měří dobře, ale teď ho nemají, koupila bych jinak ještě jeden:
https://www.lidl.cz/…r/p100321132

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1394
17.11.21 21:48
@meduzza píše:
Díky za recenzi. To je pak k ničemu. To byl tenhle?
https://www.lidl.cz/…7/p100336446Já před měsícem kupovala tenhle a ten měří dobře, ale teď ho nemají, koupila bych jinak ještě jeden:
https://www.lidl.cz/…r/p100321132

Ano, to byl on..byl za 300, tak jsem si říkala, že to prubnu. Jako byl hezký, to sundávání krytu na ušní senzor super vymyšlené, ale k čemu to je, když to měří nesmysly.
Díky, budu hlídat ten tvůj :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
167
17.11.21 22:31

Nejlepší samozřejmě rtuťový, ale i lihové měří v pohodě. Nejhorší zkušenost mám s digitálním a bezkontaktním…měřily jak a co chtěly. Dítě hořelo a teploměr ukazoval pěkně pohoda v zelených číslech..letělo to všechno z domu. A úplný poklad je dokud jsou děti malinké a nechají se, tak měřit rychloběžkou do zadečku.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat