Reklama

Spolek - činnost s dětmi

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 11.03.18 18:08
Spolek - činnost s dětmi

Ahoj, mám pár dotazů, chceme založit spolek, který by měl jako poslání pohybovou aktivitu dětí. Určitě tu bude někdo, kdo v takovém spolku taky je, takže zajímá nás: Jak dosáhnout toho, aby měl spolek sídlo v budově patřící městu, jakým způsobem se žádá o souhlas majitele nemovitosti? Dotace na činnost z kraje, města, mšmt, dokázal by mi někdo říct, jakou přibližnou částku je možné na činnost dostat, kolik na člena atd? Jakým způsobem a za jakých podmínek město proplácí nebo neúčtuje pronájem prostor? Nějak v tom tápu, díky za rady.

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Reakce:

zuzanka003
Kelišová 7434 příspěvků 11.03.18 18:44

Jestli trošku poradím, tak zajít za starostou obce jestli místnost zapůjčí, bud zpoplatněně nebo jako sponzorský dar. Výběr a dotace nevím. bylo nás 6 maminek. o náklady jsme se dělily, a hračky, činnosti donášely z domu, něco tam nechávaly v uzamykatelné skří­ni

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 12.03.18 07:04

@zuzanka003 Díky, to nejspíš udělám, začnu od starosty :). Ale u nás to bude něco jiného, potřebujeme areál, potřebujeme se tam protlačit jako nový subjekt do rozpisu a tak… Bez dotací se neobejdeme, už teď máme několik desítek zájemců.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 12.03.18 07:08

@zuzanka003 Takže pokud to dobře chápu, vy jste založily spolek oficiálně, nebo jste se domluvily 6 maminek, společně jste si něco pronajaly, rozdělily náklady na nájem a nějaké nakoupené věci a společně se tam scházely? Já bych tam právě ráda zakomponovala i svoji odměnu, jedná se o dost hodin práce.

hanka.br.
Neúnavná pisatelka 18130 příspěvků 12.03.18 07:15

Spolek vedu devět let. Myslím si, že je hrozně naivní se domnívat, že nový, dosud neexistující subjekt může počítat předem s dotacemi nebo že mu někdo poskytne svůj objekt jako sídlo. Sídlo spolku přeci může být na adrese někoho ze zakladatelů, aby byl v tom místě k zastižení i například kvůli poště. Dotace a granty jsou vypisovány městskými úřady i velkými firmami, ale předem vám nikdo neřekne, jestli vyberou zrovna váš spolek, obvykle je takový spolek někým doporučen jako prověřený (u darů velkých firem). S dary malých firem je to podobné, nikdo nedá nic neznámému subjektu. Dotace městských úřadů procházejí schvalovacími procesy a výběrovými řízeními, jistého není předem nic. Granty jsou obvykle vypsané na konkrétní projekt, činnost je málo.

hanka.br.
Neúnavná pisatelka 18130 příspěvků 12.03.18 07:17
@Anonymní píše:
@zuzanka003 Takže pokud to dobře chápu, vy jste založily spolek oficiálně, nebo jste se domluvily 6 maminek, společně jste si něco pronajaly, rozdělily náklady na nájem a nějaké nakoupené věci a společně se tam scházely? Já bych tam právě ráda zakomponovala i svoji odměnu, jedná se o dost hodin práce.

A tu odměnu bys chtěla z čeho? Vy budete vydělávat peníze?

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 12.03.18 07:25

@hanka.br. Díky moc za odpověď. Takže vy jako spolek žádáte město, kraj, mšmt o dotace - na základě jakých kritérií? Nejsme zcela neexistující - působili jsme dosud pod jiným subjektem, kde bohužel spolupráce nefunguje. Ve spolcích snad není nikdo za svoji práci odměňován? To je přece nesmysl, ne, všichni včetně účetní si vyúčtují odměnu.

hanka.br.
Neúnavná pisatelka 18130 příspěvků 12.03.18 07:38
@Anonymní píše:
@hanka.br. Díky moc za odpověď. Takže vy jako spolek žádáte město, kraj, mšmt o dotace - na základě jakých kritérií? Nejsme zcela neexistující - působili jsme dosud pod jiným subjektem, kde bohužel spolupráce nefunguje. Ve spolcích snad není nikdo za svoji práci odměňován? To je přece nesmysl, ne, všichni včetně účetní si vyúčtují odměnu.

To nevím, jestli všechny, ale v tom mém rozhodně ne a myslím si, že i ve většině spolků vzniklých ve prospěch nějaké zdravotně či jinak znevýhodněné skupině lidí. U mě všichni celou dobu pracujeme bez nároku na odměnu zcela automaticky. O dotace, granty, příspěvky nebo dary žádáme na základě konkrétních projektů, na které dostáváme peníze, a také získáváme peníze z projektů vlastních a pak z členských příspěvků, ale to je malá částka tak na provoz webu. Ta kritéria jsou popsána v zadáních grantových programů. Doposud jsem se vždy sekala s granty, kde je odměna organizátorů z těchto prostředků předem vyloučena.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 12.03.18 08:04

@hanka.br. Tak to je asi trochu jiná činnost, vy pořádáte denně nějaké aktivity, které musíte personálně zajistit? My máme sportovní aktivity mládeže a trenéři vždycky byli nějakou částkou odměňování, i tak spousta práce je dobrovolné.

zuzanka003
Kelišová 7434 příspěvků 12.03.18 13:36

Delaly jsme to pro sebe… Náklady jsme si platily sami. Pokud chcete prorazit doporučila bych se připojit k nějakému spolku.

hanka.br.
Neúnavná pisatelka 18130 příspěvků 12.03.18 13:57
@Anonymní píše:
@hanka.br. Tak to je asi trochu jiná činnost, vy pořádáte denně nějaké aktivity, které musíte personálně zajistit? My máme sportovní aktivity mládeže a trenéři vždycky byli nějakou částkou odměňování, i tak spousta práce je dobrovolné.

To by mě právě zajímalo, z čeho chcete ty trenéry platit, přeci nebudete mít jako nezisková organizace nějaký pravidelný stálý příjem, nebo ano?

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 12.03.18 14:04

@hanka.br. Členské příspěvky? To je snad pravidelný měsíční příjem. A neříkej mi, že trenéři např. v TJ to dělají zadarmo, ve spolku, ve kterém v současné době působím, trenéři odměňovaní jsou, nikdo to zadarmo nedělá. Cca 60 hodin měsíčně je částečný úvazek, ne charita.

Tiger-lily
Vesmírná mluvilka 33009 příspěvků 10 inzerátů 12.03.18 14:04

Omyl

hanka.br.
Neúnavná pisatelka 18130 příspěvků 12.03.18 14:10
@Anonymní píše:
@hanka.br. Členské příspěvky? To je snad pravidelný měsíční příjem. A neříkej mi, že trenéři např. v TJ to dělají zadarmo, ve spolku, ve kterém v současné době působím, trenéři odměňovaní jsou, nikdo to zadarmo nedělá. Cca 60 hodin měsíčně je částečný úvazek, ne charita.
Členské příspěvky? Jsou u spolků tak stovka ročně na člena. Bude to stačit, myslíš?

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 12.03.18 14:13
@hanka.br. píše: Členské příspěvky? Jsou u spolků tak stovka ročně na člena. Bude to stačit, myslíš?

To není stovka ročně, příspěvky v této oblasti jsou okolo 4000 ročně na člena * řekněme 40 členů není tak málo, aby se s tím nedalo pracovat.

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Očkování a autismus - mýtus, který ohrožuje dětské zdraví

Očkovat, či neočkovat? Téma očkování dětí se stalo v dnešní době mezi rodiči... číst dále >

Jak jsme přežili krmení z láhve

Jmenuji se Laura a jsem máma. Jako by to bylo včera, když jsem se nestačila... číst dále >

Články z Expres.cz

„Žoldáci, kteří sem pustí migranty,“ říká Orbán o Frontexu. Co je agentura zač?

Německá kancléřka apeluje na členské státy Evropské unie, aby pomohly... číst dále >

V Německu huj, v Česku fuj: EU se loudá s nápravou dvojí kvality (nejen) potravin

Češi zase dělají nálety na německé supermarkety a diskonty. Situace, která... číst dále >

Články z Ona Dnes

Máma neví, že mě baví zabíjení, řekla dvanáctiletá dcera ve Výměně manželek

Mia žije s přítelem a dvěma dětmi v Kladně. I když je jí teprve 25 let, o... číst dále >

Doktorka mi řekla, ať „to“ dám radši pryč, řekla matka zdravé holčičky

Některá maminka porod císařským řezem nechce, ale stejně to tak nakonec... číst dále >

Reklama