Spolkla jsem celý vlašský ořech

Napsat příspěvek
21.12.19 16:17

@Šáruší
Zlato, žádný přeskočilo..
pokud prošel jícnem a kardií, tak by mohl být problém u výpustě ze žaludku a potom v tenkém střevě- samozřejmě v případě, který jsem předpokládala z úvodního příspěvku, a to, že jej spolkla celý i se skořápkou. Takže hoď opáčko z anatomie..
Jinak, to, že spolkla bez skořápky dodala později, a na to jsem zareagovala-zkus načíst…
Jinak ale štastný a veselý :pankac: :pankac:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
21.12.19 16:20

@Šáruší
Ok, beru viz strana 1.pa

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
21.12.19 17:17

Domnmívám se, že leckdy zhltneme daleko větší sousta, takže co by se asi mohlo stát

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9853
21.12.19 17:19
@drsňačka píše:
@Šáruší
Ok, beru viz strana 1.pa

já mám zkoušku z anatomie, ale beru tenhle příspěvek. Navíc, umíš si představit reálnost spolknutí celého ořechu i se skořápkou? Těžko, mně už z úvodního bylo jasné, že se skořápkou ho fakt nepolkla.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
21.12.19 20:17

@Šáruší
V poho..mě by zas nenapadlo, že se někdo bude ptát na takovou " ptákovinu" sory, nic ve zlém, jakože řeším spolknutý vnitřek ořechu, ale zas chápu, že my zdravoťáci jsme otrlí a ledacos neřešíme.
Takže děvčata hezké svátky a pozor na " oříšky".. :D :D :andel: :andel:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Snih10
22.12.19 09:36

A nebyl to náhodou žalud?

• Nahlásit
  • Citovat
22.12.19 20:48

Téda, vy jste štěkny, na zahradě máme ořešák a některé plody jsou docela malé a určitě by se daly spolknout celé. V pubertě jsem spolkla hematit, určitě větší než běžný vlašák, ale byl hlaďounký :lol: Za 2 dny cinknul o mísu.
A urcitě by nebyl vidět aspoň obrys ořechu v jícnu na rtg? Přece se částečně zobrazují i měkké tkáně.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
18497
22.12.19 23:04
@Killingpink píše:
Téda, vy jste štěkny, na zahradě máme ořešák a některé plody jsou docela malé a určitě by se daly spolknout celé. V pubertě jsem spolkla hematit, určitě větší než běžný vlašák, ale byl hlaďounký :lol: Za 2 dny cinknul o mísu.
A urcitě by nebyl vidět aspoň obrys ořechu v jícnu na rtg? Přece se částečně zobrazují i měkké tkáně.

Nebyl. A navic uz ho ma v zaludku, takze uz ho nejspis nikdy nikdo nenajde. Rtg je proste hloupost.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1651
22.12.19 23:09

@Killingpink na rentgenu byl problem najit i odstepek hoveziho zebra zapichnutyho v jicnu a kdyz to vyndali, tak to popisovali 5×20 mm. Takze hledat nekde orech bych rekla bez sance.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
23.12.19 17:45
@mroe píše:
Nebyl. A navic uz ho ma v zaludku, takze uz ho nejspis nikdy nikdo nenajde. Rtg je proste hloupost.

Jasně, pořád jsem v situaci, že by spolkla ořech i se skořápkou a ten se zasekl v jicnu. Zajímalo mě to z čistě didaktickych důvodů. Diky za ujasnění. Že by v tomhle případě byl rtg nesmysl už jsme si ujasnili.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama