spolunazivanie s rodicmi pod jednou strechou

725
27.2.06 16:07

spolunazivanie s rodicmi pod jednou strechou

Ahojte dievcata,

obraciam sa na vas s prosbou o radu, chcem sa spytat tych, ktori spolocne ziju s rodicmi, skoro pod jednou strechou. Mam jeden problem, mame samostatne byvanie ale s nasimi nas deli spolocna strecha, cez dvere sme s nimi prepojeny. Je ten problem, ze manzel nesuhlasi s tym, aby starsi syn k nim chodieval, vzdy sa kvoli tomu poriadne pohadame, alebo ak chcu dedko a babka si zobrat maleho na vylet, taktiez je problem. Dava navrh, ze raz do tyzdna moze ist k nim poobede po skolke a potom uz ide domov. Ja s tymto nesuhlasim a preto su nase dost velke a vazne hadky. Ako je to u vas, ktory ste v rovnakej situacii ako my. Dakujem

Miska

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

159
10.3.06 21:11

Ja jsem si to precetla, a hrozne jsem se vztekla.
Jakym pravem upira Tvuj manzel Tvym rodicum navstevy vnoucete? Co to ma znamenat, jednou za tyden, se snad zblaznil, ne? Takovou buzeraci bych si rozhodne libit nenechala, chudak babicka a dedecek.
Jana

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
andela
10.3.06 21:25

My bydlíme u tchánovců - máme samostatné bytečky pod jednou střechou. Já jim malého nosím na pošmajchlování každý den, alespoň na chvíli. O výkendu, když nesněží či neprší, si babička malého bere ven a vrátí mi ho když se vzbudí.Já se v té době trochu prospím :) . A moje mamka ke mě chodí každý den dopoledne kromě výkendu, aby malého viděla. Nemáme s tím problém nikdo.

Nenapsala si, co má tvůj manžel proti tvým rodičům?

Andělka

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymni
10.3.06 21:41

Spolužití s rodiči

Ahoj,
my taktéž bydlíme s mými rodiči. Máme společnou chodbu. Nedovedu si představit, že bychom malé mohli nějak omezit styk s nimi. Prostě jednou jsou to její babička a děda a ona je má velmi ráda, tak proč ji nějak omezovat. Co když se to stane jednou manželovi, že jeho snacha zakáže vašim vnoučatům k Vám chodit? Myslím si, že nedělá dobře. Jasné je, že nemůže být malá u našich pořád, ale taky ji nehodlám omezovat. Přístup Tvého manžela se mi zdá nefér, ale taky záleží na důvodech. Ale pokud je to třeba jen proto, že si s vašimi nerozumí, měl by tyhle důvody odsunout stranou, jednou taky bude starý a bude rád za každý kontakt s vnoučátky.
Jana

• Nahlásit
  • Citovat
peka83
10.3.06 21:49

ahoj já ještě na dítěti rpaucji, ale taky žijem v baráku s rodičema. (teda jen s otcem) a ten se nemůže dočkat až bude mít vnoučátko a já s etěším nato až semu bude věnovat . vážně se toho nemůžu dočkat. sam od sebe vím jak strašně ráda sem byla u babičky a dědy a přesto mám své rodiče ráda. ale babička a děda jsou prostě babička a děda ti se nedají nahradit. a kdoby nás romazloval?? je to od tvého manžela dost divné. tobyhc upřímně řečeno spíš šla k rodičům a dala mu to zažít jak se snima uvidí dvakrát tydně at´ví jaké to ej. nemůlže jim odpírat. dyt' oni proty vnoučata žijou, že jsou staří neznamená že musí být sami. rozhodně si s manželem promluv. nejsou to jen jeho děti. a jednou budete rádi, že vám je pohlídaji jak budete někam chtít jit. a dělat si zbytečně problémy v baráku tobyhc teda nedělala.

• Nahlásit
  • Citovat
206
10.3.06 22:16

Ahojky bydlíme v jednom domě s mojí maminou.Mamča malýho miluje a on jí.

Připadá mi, že si tvůj muž nepřipadá jako hlava rodiny nebo pán domu a tímhle pro mě divným způsobem se snaží ovlivnit chod věcí.Pamatuju si naše společné začátky manžel měl určitě pocit , že je poslední kolo u vozu.Dům je můj a maminy a tak jsme spoustu věcí řešily jen spolu a jeho jsme postavily před hotovou věc.Nedělalo to dobrotu.Teď je to v pohodě, ale chtělo to spoustu kompromisů.Nevím jak jste na tom vy, co se majetku týče, ale chlapi jsou v tomhle ohledu někdy praštěný.

Přeju ti ať se to brzy vyřeší.
Hanyna

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymni
10.3.06 22:29

Jo takovyhle exemplar mela moje kamaradka. Bydleli s jejimi rodici v jednom dome - kazdy vlastni byt. Kamosky mama po prichodu z prace se vzdycky na chvilku zastavila podivat se na maleho a manzelovi to hrozne vadilo a oduvodnoval to tim, ze jeho maminka vidi prcka jenom jednou tydne, tudiz je to nespravedlive a at tam matka nechodi. Podotykam, ze bydleli v jejich dome. Taky argumentoval, ze hned po svatbe na ne pulku baraku neprevedli. No uz spolu nejsou, ale byly zatim i jine problemy…

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymni
11.3.06 00:11

Nejsem z tvého deníčku, ale myslím, že si pamatuji tvůj příběh. Tvůj starší syn není tvého manžela, viď, a když jste byli dlouhodobě v USA, tak se ti o něj rodiče starali, jestli si dobře vzpomínám. Co na to říct, myslím. že za chvíli bude manžel zakazovat i tobě chodit k rodičům. Ted záleží hrozně na tobě, jak se k tomu postavíš, ale myslím že ani syn, ani rodiče si takovéhle jednání nezaslouží. A vztah syna k nevlastnímu otci to rozhodně nepodpoří. A co tvůj mladší syn, ten taky nesmí k prarodičům:Fixa

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymni
11.3.06 00:28

Ten dům je váš, nebo rodičů, protože to by od tvého manžela byla dost velká drzost zakazovat tvému synovi navštěvovat babičku a dědu v jejich vlastním domě.

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymni
11.3.06 16:26

Tak vidím, že se vaše problémy neupravily, to je mi líto, co tenkrát ten psycholog , byli jste u něj, a bydlení jak je vidět je stále společné. Bude to asi u vás běh na dlouhou trať . Ale taky bych se přimlouvala, aby se tvůj starší syn mohl normálně stýkat s prarodiči. A mladší chlapeček také chodí k babičce, nebo jsou víc citově vázaní jen na staršího, to by taky nebylo dobré, aby k nim chodil jen jeden. Máš to tedy dost těžké, přeji aby se všechno rychle vyřešilo. Cora

• Nahlásit
  • Citovat
725
11.3.06 20:46

dakujem...

Ahojte dievcata,

vsetkym vam velmi pekne dakujem za vase reakcie. Priznam sa, ze som ich citala len tam narychlo a este sa k nim chcem vratit a reagovat na ne, len som vcera a dnes bola na cestach a teraz vecer mam plno prace okolo deti a domacnosti.

Trosku sa situacia u nas zmenila, a to v dobrom, vela sme si vyjasnili a vydiskutovali a aj som nakoniec prisla a uznala par skutocnosti, ktore sa mi doteraz uznavali velmi tazko. Nie je mi tato situacia lahostajna a naozaj pre mna vyriesenie znamena privela, lebo viem, ze ani jeden zamerne nechceme nikomu ublizit, lebo sme spolu a zijeme spolu preto, lebo sa mame radi a konecne chceme vytvorit to co je pre nas priorita a to nasa rodina a jej stastie.

Pochopila som to, ze v mojom okoli sa nachadza par osob, a to 2, ktore mi robia vsetko napriek a asi tazko prijimaju to, ze mam rodinu a ze chcem ako rodina zit a to so vsetkym co k tomu patri. Obaja mame za sebou nevydarene manzelstva a kazdy mame deti a aj spolocne, o to je to vsetko tazsie a komplikovanejsie..... mozno tie, ktore su v takej situacii tak to vedia pochopit. Neda sa delit moje deti, tvoje deti ale su to nase deti a to je jedno, ze dve z nich mame kazdy druhy vikend. Preto sa aj aj nasi k tomu stavaju tak, ze boli casy, ked som bola so synom sama a oni boli nasa rodina, boli sme my dvaja - ja, Kiko a nasi a teraz uz sa situacia zmenila a sme, ja, tatik, Kiko a Robko… vela nad tym vsetkym premyslam a snazim sa pochopit kazdeho kto je v tom trosku zamotany a tymi osobami som nemyslela nasich.. ale nikoho ineho, tiez velmi blizkeho.

Dakujemmm naozaj este raz a napisem viac

Miska

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama