Spolužáci ve školce, rodiče se nebaví

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
Anonymní
7.1.22 10:01

Spolužáci ve školce, rodiče se nebaví

Ahoj, poslední dobou ve mě hlodá jedna myšlenka. Dcerka chodí od září do školky. Když měla něco málo přes rok, seznámila jsem se na hřišti se dvěma maminkami s podobně starými dětmi (jedna má taky holčičku a druhá má chlapečka a mladší holčičku). Nějakou dobu jsme se potkavaly, navštěvovaly ale pak začal covid a já kontakty utnula. Neměla jsem vůbec náladu se s někým scházet a řešit politiku atd. (prosím toto neřeším, to nekomentujte). No a co čert nechtěl, obě tyto kamarádky daly své děti do stejné školky jako chodí naše dcera. Jsou i ve stejné třídě. Dcera má školku relativně ráda, větší problémy se školkou neresime.
Jednou jsem potkala jednu tu bývalou kamarádku, tu která má také dceru, chvíli jsme si povidaly a z ní vypadlo… No já se vždy ptám dcery co dělá ta vaše a ona mi řekne, že zlobí. Ale řekla to úplně normálně. Jsem se tomu zasmala a dobré.
Teď ale ve hlodá myšlenka, jak se nestykame, že můžou být ty holky naštvane a třeba děti štvát proti naší dceři. Třeba jim říkat ať si s ní nehrají apod. Prostě mám špatný pocit, že jsem s nimi utnula kontakt a že ony se teď můžou mstít přes děti… Co s tím? (Vím, že to zní asi paranoidně, ale nemůžu se toho pocitu zbavit)

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
4887
7.1.22 10:08

A to jsi taková hvězda, že každý šílí a mstí se takovým způsobem přes dítě, jen proto že jsi utnula kontakt? :zed: Děti si prostě hrají s tím, kým chtějí.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
20433
7.1.22 10:11

Neměj strach, těch dětí je tam tolik, tak si bude hrát s někým jiným. Skolka a život mimo školku jsou dvě odlišné záležitosti, zvlášť u takto malých dětí.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2919

Tříleté děti povětšinou paranoie svých matek neřeší…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1662

No já bych řekla, že slyšíš trávu růst.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
38251
7.1.22 10:12
@Anonymní píše:
Ahoj, poslední dobou ve mě hlodá jedna myšlenka. Dcerka chodí od září do školky. Když měla něco málo přes rok, seznámila jsem se na hřišti se dvěma maminkami s podobně starými dětmi (jedna má taky holčičku a druhá má chlapečka a mladší holčičku). Nějakou dobu jsme se potkavaly, navštěvovaly ale pak začal covid a já kontakty utnula. Neměla jsem vůbec náladu se s někým scházet a řešit politiku atd. (prosím toto neřeším, to nekomentujte). No a co čert nechtěl, obě tyto kamarádky daly své děti do stejné školky jako chodí naše dcera. Jsou i ve stejné třídě. Dcera má školku relativně ráda, větší problémy se školkou neresime.
Jednou jsem potkala jednu tu bývalou kamarádku, tu která má také dceru, chvíli jsme si povidaly a z ní vypadlo… No já se vždy ptám dcery co dělá ta vaše a ona mi řekne, že zlobí. Ale řekla to úplně normálně. Jsem se tomu zasmala a dobré.
Teď ale ve hlodá myšlenka, jak se nestykame, že můžou být ty holky naštvane a třeba děti štvát proti naší dceři. Třeba jim říkat ať si s ní nehrají apod. Prostě mám špatný pocit, že jsem s nimi utnula kontakt a že ony se teď můžou mstít přes děti… Co s tím? (Vím, že to zní asi paranoidně, ale nemůžu se toho pocitu zbavit)

Děti si hrají s tím, s kým chtějí. Sotva je maminky navádí, aby se s tvým dítětem nebavily.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
7.1.22 10:15

Ještě pro upřesnění, nemám podezření, že by s s dcerou nikdo nehrál apod. To opravdu ne. Jí se ve školce líbí s kým si hraje/nehraje ani pořádně nevím. Jen si říkám, že by se ty kamarádky doma třeba bavily stylem ta maminka od Evičky je pěkná… A to dítě by to slyselo… :nevim: no řeším asi blbosti. :lol:

• Citovat
  • Nahlásit
Ou
19127
7.1.22 10:16

Řešíš voloviny, respektive to zavání nějakou sociální fobií (v lepším případě, v horším nějakou akcentovanou osobnostní strukturou)

Sorry, ale nejsi tak důležitá, aby tě lidi řešili tak moc, jako řešiš ty sama sebe a ty druhé.

Uč se žít tady a teď, už se přijímat sebe samu taková, jaká jsi - pak přestaneš neustále vytvářet scénáře ve své hlavě a hledat neustálé nepřátele.

Pokud nevíš jak, začala bych nejprve hluboce zvažovat jak to máš s odpouštěním - sobě i těm druhým.

https://obchod.portal.cz/…pustit-sobe/

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
38251
7.1.22 10:16
@Anonymní píše:
Ještě pro upřesnění, nemám podezření, že by s s dcerou nikdo nehrál apod. To opravdu ne. Jí se ve školce líbí s kým si hraje/nehraje ani pořádně nevím. Jen si říkám, že by se ty kamarádky doma třeba bavily stylem ta maminka od Evičky je pěkná… A to dítě by to slyselo… :nevim: no řeším asi blbosti. :lol:

Ale i kdyby jo, jak to ovlivníš. Tak to neřeš. A kamaraď se s lidmi bez ohledu na to, zda mají děti.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
17242
7.1.22 10:25
@Anonymní píše:
Ještě pro upřesnění, nemám podezření, že by s s dcerou nikdo nehrál apod. To opravdu ne. Jí se ve školce líbí s kým si hraje/nehraje ani pořádně nevím. Jen si říkám, že by se ty kamarádky doma třeba bavily stylem ta maminka od Evičky je pěkná… A to dítě by to slyselo… :nevim: no řeším asi blbosti. :lol:
8o 8o 8o

Řekla bych, že je nejvyšší čas, abys začala dělat něco smysluplného a měla o hodně míň volného času na takovéhle přihlouplé dumání… začíná Ti totiž poněkud hrabat ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7740
7.1.22 10:31
@Anonymní píše:

Já myslím, že i kdyby tohle děti doma slyšely, tak si to nedají do spojitosti a pokud si budou s dcerkou chtít hrát, tak budou…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9644
7.1.22 10:50

A nenapadlo tě aspon na chviličku že třeba opravdu ve školce trochu zlobí?

děti to vnímají jinak… třeba paní učitelka řekne jdeme jíst a tvoje dcera se sekne a řekne NEEEE!!! děti to zaujme a mají za to že zlobí… (neber to jako dogma) prostě děti takto malé to vnímají všelijak.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
7.1.22 11:05
@ludmilaadamkova píše:
A nenapadlo tě aspon na chviličku že třeba opravdu ve školce trochu zlobí?děti to vnímají jinak… třeba paní učitelka řekne jdeme jíst a tvoje dcera se sekne a řekne NEEEE!!! děti to zaujme a mají za to že zlobí… (neber to jako dogma) prostě děti takto malé to vnímají všelijak.

Neřeším, to že řekla, že zlobí. Tohle je tak obecné slovo, že to opravdu nehodlám řešit,. dokud nebudu slyšet konkrétní věci. Řeším to, že ty dvě bývalé kamarádky jsou asi na mě naštvane, nebo spíš nechápou proč jsem z ničeho nic utnula kontakt a že by se čistě teoreticky mohly mstít přes děti. Ale je to blbost. Nějak nevím, jak by to udělaly. Předpokládám, že chování dětí ve školce učitelky sledují a případně by zasáhly.

• Citovat
  • Nahlásit
5112
7.1.22 11:10

Dost pochybuju, ze by se mstily pres dite, tvoje mysleni je dost mimo. Vis, ony te nejspis vubec, ale vubec neresia jsi jim fuk :lol: to ve me vic hlodal cerv kdyz jsem slysela : jo to je ten ‚Pavlicek‘… jsem premyslela jestli je to jako ' to je ten o kterem vypravis' nebo ‚to je ten hajzlik‘… priste jsem se zeptala a dostala info ze jsou kamaradi

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9644
7.1.22 11:12
@Anonymní píše:
Neřeším, to že řekla, že zlobí. Tohle je tak obecné slovo, že to opravdu nehodlám řešit,. dokud nebudu slyšet konkrétní věci. Řeším to, že ty dvě bývalé kamarádky jsou asi na mě naštvane, nebo spíš nechápou proč jsem z ničeho nic utnula kontakt a že by se čistě teoreticky mohly mstít přes děti. Ale je to blbost. Nějak nevím, jak by to udělaly. Předpokládám, že chování dětí ve školce učitelky sledují a případně by zasáhly.

Aha pak se obávám že máš trochu paranoiu

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat