Spolužadatel o hypo nebo stačí manželství?

Anonymní
6.4.16 13:04

Spolužadatel o hypo nebo stačí manželství?

Mám dotaz - prosím ty, co tomu rozumí o radu.
S přítelem se chceme v létě brát, plánujeme dítě.
Přítel má našetřeno 1,5 mil, já nic moc :oops:
Mám se rozmyslet, jestli chci být spolužadatel o hypotéku (teď jsme našli dům co se nám líbí) nebo jestli mi stačí, když ho koupí on a pak budeme manželé, takže budeme hypotéku splácet stejně ze společných peněz, takže by se to případně vyrovnávalo po rozchodu takto.
Jsem z toho rozpačitá, moc se mi to nechce řešit, ale asi je to potřeba. Jde to udělat nějak tak, že bysme třeba žádali spolu a on by vlastnil poměrově větší část? (rozhodně ho nechci o nic obrat) Nebo stačí když dům koupí on když budeme později manželé? Já jako jeho manželka si už pak žádný „svůj“ byt nekoupím, že… :think:
Nevím co je pro nás oba nejlepší z hlediska zajištění do budoucna. Chceme dvě děti, jsme dohodnutí, že oba chceme abych o ně doma pečovala min. do tří let… Chceme společný domov.
ach jo, nejideálnější by asi bylo se vzít hned, že?

Omlouvám se za anonym, prosím o respektování, citlivá data

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
17657
6.4.16 13:07
@Anonymní píše:
Mám se rozmyslet, jestli chci být spolužadatel o hypotéku (teď jsme našli dům co se nám líbí) nebo jestli mi stačí, když ho koupí on a pak budeme manželé, takže budeme hypotéku splácet stejně ze společných peněz, takže by se to případně vyrovnávalo po rozchodu takto.
Jsem z toho rozpačitá, moc se mi to nechce řešit, ale asi je to potřeba. Jde to udělat nějak tak, že bysme třeba žádali spolu a on by vlastnil poměrově větší část? (rozhodně ho nechci o nic obrat) Nebo stačí když dům koupí on když budeme později manželé? Já jako jeho manželka si už pak žádný „svůj“ byt nekoupím, že… :think:
Nevím co je pro nás oba nejlepší z hlediska zajištění do budoucna. Chceme dvě děti, jsme dohodnutí, že oba chceme abych o ně doma pečovala min. do tří let… Chceme společný domov.
ach jo, nejideálnější by asi bylo se vzít hned, že?Omlouvám se za anonym, prosím o respektování, citlivá data

To, že budeš manželka neznamená, že dům bude i tvůj. Jedině, kdyby majitel zemřel, tak zdědíš s dětmi poměrnou část. V případě dluhů /i starých) bude naopak jako manželka platit jak mourovatá. Dořešte si to teď, pak už bude pozdě. Na to, abyste byli spolumajitelé, manželé nemusíte být. Záleží na tom, jak se na to všechno bude dívat banka. Nechte si poradit u někoho, kdo tomu rozumí. Ty peníze za to stojí.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6.4.16 13:35

Já bych sepsala a nechala notářsky potvrdit, že on investuje takovou a takovou část hodnoty domu-třeba v %-ta se totiž mění-a že zbytek jde napůl…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
64733
6.4.16 13:38
@Anonymní píše:
ach jo, nejideálnější by asi bylo se vzít hned, že?Omlouvám se za anonym, prosím o respektování, citlivá data

pokud on koupí dům a pak se teprva vezmete, tak Ti nebude patřit nic :nevim: a že budete platit hypo ze sjm je jedno, dostala bys jen poměrnou částku (teoreticky).. ale zase druhá věc - on úspory má, takže by bylo fér nebýt majitelem, když nepřineseš nic :nevim: :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Tunrida
6.4.16 13:51

Já bych řekla, že by spíš s nějakým návrhem měl hlavně přijít on, když bude do domu tolik investovat z vlastního. Teď po tobě chce, ať si to rozmyslíš a za pár let ti to taky může vyčítat. Asi bych to řešila předmanželskou smlouvou v nějakém smyslu, jak píše @dortiky.ostrava . S tím, že do hypotéky bych pak šla jako spolužadatelka. :nevim:

• Citovat
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat