Spontální potrat, kdy znovu?

Ivy
59
1.8.05 09:31

Spontální potrat, kdy znovu ?

Ahoj holky,
nedávno jsem prodělala spon. potrat v 8 tt a následnou revizi :( . Teď jsem byla u svého Dr. na kontrole a hrozně jsem se bála, že dostaneme na půl roku zákaz. Pan doktor mě ale překvapil a chce abych nechala proběhnout dvě menstruace a hned to zkusila znovu :o . Tak a teď si říkám, že něco takového jsem přece chtěla slyšet, ale na druhou stranu mám strach, že je to moc brzy 8O .
Chtěla jsem vás poprosit, jestli by jste mi mohly napsat vaše zkušenosti. Buď rady od lékařů nebo vlastní zkušenost úspěšných (nebo i neúspěšných) těhulek.
Díky !!!

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

Anonymni
1.8.05 10:01

Ahoj,dříve se opravdu doporučovalo čekat 6měsíců,měla jsem po stejné zkušenosti jako ty a taky strach že budeme muset dlouho čekat,ale Dr. mi poradil vyčkat jen dva cykly.Řekla jsem si, že to nechám na přírodě a opravdu jsem po krátké době otěhotněla,tělo na to asi musí být připravené.Tedˇmáme už ročního chlapečka a jsme moc rádi.To samé přeji i tobě,držím pěsti. Šárka

• Nahlásit
  • Citovat
918
1.8.05 10:02

Mně někteří doktoři radili 6 měs. a někteří 2 MS, tak jsme to riskli, zadařílo se napoprvé a výsledek má momentálně 26 měsíců. U mě se jednalo o zamlklý potrat s následnou revizí ve 12tt. Nevím, zajímavé je, že ve většině anglosaských zemí se dle tvrzení některých tam žijících češek půl roku nečeká, tak nevím jestli naši lékaři ví něco co jiní ne a nebo jestli my češky fungujeme jinak :roll: .
Já bych to asi vzala podle tvé psychiky. Pokud bys měla mít velký stres z dlouhého čekání a pak se moc upínala na snahu o početí, tak se po 2 MS přestaň chránit a nechte to na přírodu, protože když se pak člověk moc urputně snaží tak to někdy nejde. No a pokud to čekání zvládneš v pohodě, tak klidně počkej. Až budeš mít //, tak se budeš bát tak jako tak až do porodu a potom už pořád :lol:
Bludička + Kamča 26 měs + Škvrček 21+4tt

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymni
1.8.05 10:35

Holky, chtěla jsem se zeptat jestli se zamlké těhu nějak projeví. Např. špiněním nebo bolestli v břiše. Nebo jste prostě šli na kontrolu a tam vám řekli, že srdíčko už netluče a plod se přestal vyvíjet :cry: ?
Díky za info. Jsem poprvé těhu dost dlouho jsme se snažili a mám hrozný strach jestli je všechno OK.
JitkaR

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymni
1.8.05 12:43

Holky,já prodělala zamlklé těhu na konci dubna v asi 8tt.Doktor doporučil počkat 2-3 MS.takže od konce července jsme se mohli začít snažit:)
Jitko,nepozná se to podle špinění,ale jak sama píšeš,podle toho ,že srdíčko netluče,nebo teda vlastně ani tam není.
Pokid jsi těhotá a cítíš se dobře,tak se hlavně zbytečně nestresuj,že by to mohlo být zamlklé těhu nebo něco jiného.
Přeji ,aby vše bylo v pořádku a vy měli zdravé miminko:)
Pupula

• Nahlásit
  • Citovat
5248
1.8.05 12:54

Holky, ja jsem po potratu v 11tt. po dvou ms byla znova tehu, a vse dopadlo dobre, a mam zdravou hoclicku uz 3 roky a 3 mes.
Takze myslim ze staci ty dve ms pockat, ikdyz to druhe tehu, bylo rizikove, tim predchozim potratem, a musela jsem uzivat Utrogestan, ale vse dopadlo ok. Drzim palecky, at vam to vyjde. a vse dopadne dobre.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2096
1.8.05 17:57

Jitko, já jsem prodělala zaniklé těhotenství v březnu, v 11tt. Bohužel žádné příznaky jsem nepociťovala, najednou jsem začala krvácet a pak mě vezla rychlá v noci do nemocnice, kde mi provedli kyretáž. Jediné, co si trošku vybavuju, že jsem asi týden necítila nevolnosti, a začalo mi chutnat kafe, což jsem do té doby nemusela… jenže to jsem se fakt zamýšlela až zpětně… Netrap se tím, ona možná příroda v případě takto ukončeného těhu ví, proč se tak stalo a přeju brzy krásné zdravé miminko:)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Ivy
59
3.8.05 09:42

Ahoj holky,
díky za odpovědi! Přišly samé povzbudivé, tak to jsem ráda :D . Tak
to asi opravdu po těch dvou měsících riskneme a necháme se překvapit :o . Asi budu dost vyděšená (to jsem ale byla i teď), no ale myslím, že to k tomu patří. Zatím jsem nepoznala žádnou těhulku, které by bylo jedno jak její těhotenství dopadne, i když mi připadá, že doktoři by si právě takové přály. Takže ještě jdnou dík za povzbuzení a snad budeme příště úspěšnější.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
1.5.16 21:17

Já mám po SP v 7tt - zatím bez revize, hlídají mi hCG jestli klesá, moc se tomu nechce a krvacim už snad 3.týden v kuse - před 10 dny jsem se od dr. dozvěděla ze tam nic není, o týden driv uz srdíčko naskocilo…a najednou nic, muselo to odejit s tím krvácením kt. jsem mela ještě silnější než MS… takže mně bylo řečeno dodržet 6nedeli a nechat proběhnout celkové 2-3 cykly, spis ale počkat ty 3 měsíce a mezitím vyresit tlak, prý to mohlo být tím ze mi kolísal a byl spis vyšší což je špatný - tak si jen rikam, proc to jako předtím nikdo neřešil a ted jsou vsichni chytrý… musím brát silne prášky při kterých se ani otěhotnět nedoporučuje, tak doufám ze mi to sleze co nejdřív abych mohla najet na ty co tehu nevadí a jen ho udrzujou aby moc nelital, a začít se zas snažit…já je začala na doporučení i brát hned jak mi tehu potvrdili a byla jsem i u kardiologa, ale už to asi bylo pozdě…přitom jsem na gyndu chodila i před otěhotněním na folikulometrii, nezmerili mi ho ani jednou, az když jsem si o to řekla jak jsem začala krvácet… podcenilo se to trochu! Ale mela jsem max. treba 140/90-95,normálně mivam 130/70-80, i tak to asi bylo už moc a tehu se nemohlo správně vyvíjet, dopadlo by to tak jako tam blbe, ale mozna ani nemuselo!

• Nahlásit
  • Citovat
2
21.10.19 16:06

Dobrý den, v lednu jsem přišla o holčičku byla jsem 20tt. Teď jsem 23tt a čekám chlapečka. Důvod proč jsem poprvé přišla o miminko byl hematom který se mi udělal v placentě doktoři mi do dnes neřekli příčinu. Před týdnem jsem byla na kontrole a hematom je tam zase, prý se teď nemám čeho bát protože je malý. Máte prosím některá z vás stejnou zkušenost? Bojím se. Děkuji :?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5848
21.10.19 16:25

@Lajule já s hematomem v tomhle týdnu zkušenosti nemám měla jsem jen na začátku těhotenství jak u předchozích dvou tak i teď u třetího ale ty se do konce prvního trimestru vstřebali nebo vykrváceli teď jsem začátek 18 tt a žádný hematom tam nemám

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2
21.10.19 16:49

@lovean Ve středu jedu k doktoru, tak snad se také vstřebal sám :roll: Přeji vám hodně zdravíčka.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5848
21.10.19 17:33

@Lajule děkuji taky držím palečky ať je vše ok já doufám že u nás bude po dvou klucích čekám holčičku takže doufám že bude vše ok

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama