Spontánní porod - vyšší riziko postižení dítěte?

Anonymní
3.4.20 18:30

spontánní porod - vyšší riziko postižení dítěte?

Dneska jsem četla na „seznam zprávy“ o jednom z mnoha případů pokaženého porodu, kdy po celkem bezproblémovém těhotenství kvůli přidušení u porodu přišlo na svět těžce postižené dítě.. a vůbec často čtu o takových případech, že se dítě „zasekne“ někde v porodních cestách, má málo kyslíku a pak má poškozený mozek. Může mi to někdo vysvětlit, proč k tomu dochází? nebylo by lepší pro většinu rodiček jít na císaře? já měla císaře a jsem za něj vděčná, když čtu ty hrůzy… furt se píše, že císař je velká břišní operace atd., ale radši se z toho týden dostávat než mít postižené dítě.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
1987
3.4.20 18:37

Myslím že není vhodné stresovat rodičky tímhle tématem, už tak jsou dost na nervy. Zákaz otce u porodu, porod v roušce, obavy aby se ve špitálu nenakazili. A rozhodně já bych císaře nepodporovala.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3253
3.4.20 18:40

Jasně, kvuli těmhle horor zprávám se ženský bojí rodit a chtějí sekci. Já zase nechápu, jak na něho někdo může jít dobrovolně.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
3.4.20 18:40

První porod komplikovaný…měla jsem závažnou alergii na buscopan…z toho se mi udělalo hrozně zle a vůbec jsem o sobě nevěděla. Během minuty okolo mě 8 lidí…dávali mi kyslík.. a doktor když jsem byla na 8cm ji doslova ze mě vytáhl jak těle z krávy. Holka byla taky na kyslíku…protože byla "zasekla " v por. cestach a na císař už to nešlo. Skákali mi po břiše… Holka fialova, šla nohama nahorohu okamžitě na kyslík. Agpar 7-8-9. Šití brutální..45minut

Druhý porod naprosto bez komplikací (bez buscopanu)

Děti naprosto zdravé.

• Citovat
  • Nahlásit
37180
3.4.20 18:41

Je to tak, plánovaný císař se momentálně jeví pro dítě bezpečnější, ale zase nejsou známy všechny aspekty (třeba důsledky té kolonizace mikroflorou matky během porodu) a také je císař zatížen riziky pro matku, takže se jednoznačně nedá říci, že by byl paušálně lepší. Navíc zdravotnictví na to nemá, aby všechny rodily císařem.
Přirozenost naopak mě jako argument nezajímá.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
672
3.4.20 18:45

Tak komplikace můžou nastat vždy, i u císařského řezu. A většina přirozených porodů je s dobrým koncem. Já jsem třeba přijela, za dvě hodiny měla obrozeno a druhy den jela domu. Nesmysl, aby byl císař automaticky kvůli minimalní šanci, ze se mi dítě přídusí v cestách

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
34619
3.4.20 18:45
@Anonymní píše:
Dneska jsem četla na „seznam zprávy“ o jednom z mnoha případů pokaženého porodu, kdy po celkem bezproblémovém těhotenství kvůli přidušení u porodu přišlo na svět těžce postižené dítě.. a vůbec často čtu o takových případech, že se dítě „zasekne“ někde v porodních cestách, má málo kyslíku a pak má poškozený mozek. Může mi to někdo vysvětlit, proč k tomu dochází? nebylo by lepší pro většinu rodiček jít na císaře? já měla císaře a jsem za něj vděčná, když čtu ty hrůzy… furt se píše, že císař je velká břišní operace atd., ale radši se z toho týden dostávat než mít postižené dítě.

Tak nejlepší je spontánní porod, který proběhne úžasně, všechno je sluníčkové, dítě dají matce na břicho, endorfiny, štěstí, úžas, krása střídá nádheru.

Ale nikdo ti to nezaručí.

Je jen na tobě, kolik jsi ochotná riskovat. Můj gyndař mi říkal, že prvorodičkám 40+ už CS nabízejí automaticky, protože je to jejich poslední šance mít dítě. Sice si ho mocinky neužije, nebudete to jak z hnutí za přirozený porod, bude mít rozřezané břicho, ale děcko bude v cajku.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
34619
3.4.20 18:52
@Martina84 píše:
Jasně, kvuli těmhle horor zprávám se ženský bojí rodit a chtějí sekci. Já zase nechápu, jak na něho někdo může jít dobrovolně.

Prostě chce minimalizovat rizika pro dítě i za cenu těch pro sebe…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5377
3.4.20 18:55
@Anonymní píše:
Dneska jsem četla na „seznam zprávy“ o jednom z mnoha případů pokaženého porodu, kdy po celkem bezproblémovém těhotenství kvůli přidušení u porodu přišlo na svět těžce postižené dítě.. a vůbec často čtu o takových případech, že se dítě „zasekne“ někde v porodních cestách, má málo kyslíku a pak má poškozený mozek. Může mi to někdo vysvětlit, proč k tomu dochází? nebylo by lepší pro většinu rodiček jít na císaře? já měla císaře a jsem za něj vděčná, když čtu ty hrůzy… furt se píše, že císař je velká břišní operace atd., ale radši se z toho týden dostávat než mít postižené dítě.

Kdyby jsi četla opravdu celý článek, tak personál vypnul měření kontrakcí, maminka neměla žádné a byla použita Kristellerova exprese která je skoro 70.let zakázána a paní díky domu praskla děloha, bohužel tato metoda se běžně v českých porodnicích používá. A u žádného porodu ti nikdo nezaručí že to bude sluníčkové. Ale je třeba se uvědomit že císařký řez je velká operace která nese taky velká rizika.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3253
3.4.20 19:05
@Bábrdl píše:
Prostě chce minimalizovat rizika pro dítě i za cenu těch pro sebe…

To by me zajimalo, jak chce jako matka minimalizovat rizika až se dítě narodí :think:. Zabalí ho do bublinkový folie a bude ho držet doma?
Ať si každá dělá co chce (rodí jak chce), ale tvrdit, ze lepší bude, když pujdou všechny rodičky pod kudlu, je mimo.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3.4.20 19:10
@Anonymní píše:
a vůbec často čtu o takových případech, že se dítě „zasekne“ někde v porodních cestách, má málo kyslíku a pak má poškozený mozek. Může mi to někdo vysvětlit, proč k tomu dochází?

Dítě se „zasekne“, protože když žena po příjezdu do nemocnice začne pociťovat úzkost a stres, začne se uvolňovat hormon zvaný adrenalin, který snižuje účinky oxytocinu (hormon, který spouští kontrakce, otevření čípku atd.). V důsledku toho se kontrakce zpomalí nebo dokonce zastaví.

@Anonymní píše:
nebylo by lepší pro většinu rodiček jít na císaře?

Císař je velmi invazivní operace, rozřezávají se všechny vrstvy tkáně v břiše, kromě svalů, ty se roztrhnou uprostřed podél linea alba (roztržení je v tomto případě méně invazivní než řez) a udělá se řez na děloze, to vše s sebou nese rizika.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
34619
3.4.20 19:10
@Martina84 píše:
To by me zajimalo, jak chce jako matka minimalizovat rizika až se dítě narodí :think:. Zabalí ho do bublinkový folie a bude ho držet doma?
Ať si každá dělá co chce (rodí jak chce), ale tvrdit, ze lepší bude, když pujdou všechny rodičky pod kudlu, je mimo.

A říkám snad všechny? :nevim:
Ty si s děckem třeba dělej, co chceš…

Psala jsem, že povedený spontánní porod je nejlepší. Ale nikdo ti ho nezaručí…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
34619
3.4.20 19:14
@flower.girl píše:
Dítě se „zasekne“, protože když žena po příjezdu do nemocnice začne pociťovat úzkost a stres, začne se uvolňovat hormon zvaný adrenalin, který snižuje účinky oxytocinu (hormon, který spouští kontrakce, otevření čípku atd.). V důsledku toho se kontrakce zpomalí nebo dokonce zastaví.

Jasně, je to chyba té ženské… A může si to celý život vyčítat. :jazyk:

Tím spíš tlačíš úzkostné rodičky do CS, protože si řeknou, že jim by se určitě zaseklo.

Ale realita je taková, že se kolikrát „zasekne“ i děcko super připravené extra namotivované maminky, co před tím porodila dvě děti úplně v poho, moc se na třetí porod těšila, ukázkově prodýchávala a stejně skončila akutní CS.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
3.4.20 19:15

Mimochodem…na císař nebo na jakoukoliv operaci bych dobrovolně fakt nešla. Znám spoustu žen který byly po CS a měli problém pak s kontaktem „mateřským pudem“ já druhý den po druhém porodu fungovala naprosto normálně bez jakych koliv obtíží…
Jiný kamarádky měli bolesti v místě v pichu (do pratetě)při CS
Jiná zas problémy s jizvou atd atd..
Přirozený porod je prirozeny porod.

• Citovat
  • Nahlásit
1314
3.4.20 19:16

Ne, statisticky je to přesně opačně… :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek