Spontánny pôrod po císarovi?

1160
4.6.09 15:32

Spontánny pôrod po císarovi?

Ahoj holky,
chcela by som Vas (ktorych sa to tyka) poprosit o Vaše nazory.
Mala som prvykrat cisarsky v plnej anesteze, kvoli chrbtici. Mam herniu disku L5S1. Vsetko prebehlo planovane, az na to ze som prvych 6 dni nemohla dychat. Bolelo to uplne priserne, odpadavala som od bolesti a tyzden som bola na silnych liekoch proti bolesti.
Momentalne mam dva mesiace do druheho porodu a nechcem uz cisarsky.
Je mozne rodit normalne?
Rodili ste niektora cisarom a potom normalne?
Ja sa obavam iba jedineho a to je roztrhnutie maternice.
Mozete mi napisat Vasu skusenost?
Dakujem
Luli

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

4217
4.6.09 16:09

Ahojky Luli…jejky to jsem nevěděla, že čekáš druhé…znám tě z vaší diskuze, chodila jsem k vám šmírovat :oops: :oops: :oops: :lol:
Mám dvě kamarádky, které rodily prvně císařem a druhé normální cestou…ta druhá kamarádka před týdnem..........a co ti na to řekli Mudři????

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
673
4.6.09 16:21

Ahojky!
Já rodila první císařem kvůli poloze miminka a druhá holčička šla přirozeně. Měla jsem štěstí - jizva i děloha v pořádku, porod rychlý a krásný :lol: . Doktorka mi říkala, že druhý císař by hrozil, kdyby mne jizva bolela nebo miminko by bylo dle ultrazvuku nad těch 3,5kg. Tak hodně štěstí :wink:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1814
4.6.09 17:17

Je spousta případů, kdy je poprvé SC a podruhé to jde přirozeně. Jestli Tě nechají rodit přirozeně, záleží na stavu jizvy na děloze a poloze a velikosti miminka. Oni to doktoři budou určitě před porodem všechno sledovat.
Já jsem na tom úplně stejně :wink: (první porod akutní SC v celkové narkóze, druhý bych chtěla přirozeně…)
Tak nám držím palce :D

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1837
4.6.09 18:21

Luli, rodila jsem první dceru císařem kvůli poloze KP a druhou 23 měsíců poté normálně. Pořád se mě ptali, jestli mě ta jizva nebolí a den před termínem mi dělali UTZ odhad váhy, aby nebylo mimčo moc velké - říkali mi, že limit je 4kg.
Držím palce, aby ti porod vyšel podle tvých představ.
R.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
23869
4.6.09 19:07

Sestra měla 1 normálně, 2 císař, 3 normálně. Švagrová 1 císař, 2 normálně. Všechno proběhlo v pořádku a jak mělo :wink:
Držím palce aby to i tobě vyšlo :-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1905
4.6.09 20:05

nase mamka pred 35! lety rodila prvni cisarem(mrtve v terminu porodu), a pak mela dalsi 3normalni porody, vsichni velka mimina(nejmladsi bracha mel skoro 40.5kg). Hodne stesti

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
23869
4.6.09 20:13
janno píše:
nejmladsi bracha mel skoro 40.5kg
Ty jo, jak to máma dokázala????? :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
  • Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5811
4.6.09 20:20

luli - hlavně bych si ve tvé situaci zašla k dobrému ortopedovi nebo neurologovi nebo kdo se ti o ty plotýnky stará, co on na to. Holek, co porodily vaginálně po císaři znám spoustu, znám ale bohužel i jednu „plotýnkářku“, u které gynekolog nerespektoval nález z ortopedie a skončila po vaginálním porodu v ČID - o berlích :( .

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
10482
4.6.09 22:14

spontální porod po SC není tak neobvyklý, moje máma rodila 1 SC pro preeklampsii v TP, 2. spontálně bez komplikací v TP…

v tvém případě bych se ale poradila s ortopedem, neurologem a gynekologem-porodníkem o tom, jaké máš možnosti vzhledem k tvému stavu. a rozhodně bych nic neriskovala a nechtěla spontál p. za každou cenu. někdy je SC prostě bohužel indikován. a i když těch 6 dnů muselo být hrozných, není to nic nevratného, a spontální porod nestojí za zdravotní problémy třeba na celý život :?

mně osobně jeden dr. v Podolí říkal, že vzhledem k plastice močovodů, kterou jsem prodělala ve 3letech (25let před porodem!)bych neměla rodit spontálně. hrozně mě to vyděsilo a konzultovala jsem snad každého lékaře, kterého znám - a že je jich hodně :) a všichni řekli, že v pohodě. ale v případě, že by ostatní měli pochybnosti, se sekcí bych souhlasila…
btw, jediné, co mi mi hrozilo, je změna v poměru a nutnost reoperace, nic závažného a nevratného…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1160
4.6.09 22:14

Holky,
dik za odpovede.
Ditto,
mudři teda moj gyndas hovori ze da sa normalne rodit a ze sa bude sledovat jazva, tak ako dievcata pisu. Len ja sa bojim pri mojej smole, ze sa nieco pototototo akurat ked to nebudem cakat. :cry:

Domi, drzim palceky, hadam nam to vyjde normalne. No a ked nie tak nie, hlavne nech su nase mimisky v poriadku a my tiez, ved ich nemozeme nechat na pospas chalapom :lol: :lol: :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
10482
4.6.09 22:27

Luli - v tomhle směru si myslím, že bych spíše konzultovala i ortopeda a neurologa… gynDr. se starají většinou jen o tu jizvu a gynd věci…

moc ti přeju vag porod, ale ne za každou cenu :dance:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5811
4.6.09 22:46
Nataša píše:
Luli - v tomhle směru si myslím, že bych spíše konzultovala i ortopeda a neurologa… gynDr. se starají většinou jen o tu jizvu a gynd věci…moc ti přeju vag porod, ale ne za každou cenu :dance:

To můžu potvrdit - řešila jsem to ve druhém těhotenství - gyndr. zajímala především jizva po 1. císaři, dr. v porodnici pouze jizva po 1. císaři; jestli mám přijatelnou šanci ustát vaginální porod vzhledem k celkovému zdravotnímu stavu řešili jiní odborníci.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1119
5.6.09 10:04

Ahoj
Ja mela prvni cs a druhy porod normalni. V podstate me nikdo ani nesledoval. Jizvu mi nikdo nekontroloval. Nikdo se neptal, jak se hojila, jestli me v tehu bolela. Hojila se spatne, v tehu pobolivala.
Po porodu, ktery musi byt naprosto prirozeny bez epi a oxytocinu mi ji pohmatem PA zkontrolovala a nahlasila, ze je v poradku. Tot vse. Porod trval 13hod od prasknuti vody. Prvnich 8hod jsem se vubec neotvirala. I s prasklou vodou jsme mohla do vany. Az po 8mi hod jsem byla na 3cm, za hodinu na 4cm a do 3hod byla mala na svete. PA me vubec neotravovaly. Nechaly to na mem tele. Monitor jsem mela 2× na 30min behem porodu. Jinak jen chodily prilozily sondu a zase odesly. Vzdycky prisly s usmevem a snazily se me povzbudit.
Takze pokud nemas nejakou indikaci k dalsimu CS, tak to lze a v pohode. I s 2mm jizvou muzes rodit normalne. Doktori se jen sichruji a zbytecne boji. Ruptura delohy se da klidne vyresit akutnim CS bez ohrozeni. Jen musi doktor spolupracovat s maminkou.
Preji ti rychly porod a hlavne dle tvych predstav.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama