Spor kvůli termínu porodu

Anonymní
28.4.20 11:09

Spor kvůli termínu porodu

Ahoj, holky, budu ráda za váš názor..
Včera u nás došlo k celkem vyhrocenému sporu kvůli mému termínu porodu, tak budu ráda i za názor někoho jiného.. Na oběd k nám přišli mí rodiče a začalo to celkem nevinně - a to dotazem - tak co, kdy se to malé narodí? Řekla jsem, že v červnu.. Oni, no, dobře, ale kdy je termín? Řekla jsem, že nevím, kdy se přesně narodí, že mám tři různé termíny (dle poslední menstruace, dle data početí a dle ultrazvuku), které se od sebe liší 12 dnů, a že fyziologický porod může proběhnout od 38.-42. týdne, takže nyní netuším, kdy se přesně dítě narodí, a že počítám, že se narodí v době od 1.6.-30.6., s tím, že hypoteticky by se mohlo narodit už poslední týden v květnu.. Nechci se prostě uvazovat na nějaké konkrétní datum, když je to mé druhé těhotenství a u prvního mi lékař v půlce října řekl, že už je vše nachystané, že to bude otázka pár dnů, a že se miminko narodí na 100% nejpozději do konce října a nakonec se narodilo až 19.11… Mezitím samé dotazy, tak co, už to bude, proč to ještě není apod… tomu se chci vyhnout..
Manžel je s tím v pohodě, prostě počítá, že to bude někdy červnu a nějaké konkrétní datum nehrotí, ale rodiče jsou ze staré školy a chtějí nějaké datum, a když jim řeknu, že to prostě bude někdy v červnu, tak jim to nestačí.. Mamka mi řekla, že jsem sobec, že myslím jen na sebe, co by mi udělalo, prostě říct nějaké datum… Nedokáže pochopit, že se nechci upínat k nějakému datu, a že chci prostě v klidu počkat, až to přijde, chodit na kontroly a v klidu počkat, až bude dítě i porodní cesty připravené a neřešit, jestli to bude začátkem nebo koncem měsíce…

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
9775
28.4.20 11:11

Vaše máti dělá, jak kdyby nikdy nerodila :D Tak jim plácněte 28.6. ať pořád neotravují kdy to bude a pak jim jen oznamte, že už to je.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2049
28.4.20 11:13

Si nějaké datum vymysli, ideálně ke konci toho intervalu

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2230
28.4.20 11:14

A kvůli to se hádáte :zed:? Tak jim prostě řekni jeden termín ( ideálně ten, co je někdy v půlce června) a je to.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
27133
28.4.20 11:18

Tak ji řekni kdy máš v průkazce termín? Můj se třeba narodil přesně na den :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7605
28.4.20 11:19

Taky nechápu proč jim neřeknes jeden termín.. Stejně na něj 96% ženských neporodi, tak to máš jedno… :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1696
28.4.20 11:24

Řekla bych 29.6. Jinak pokud se všichni pořád ptají na nějakou otázku dokola, připravím si nějakou univerzální uzemňovací odpověď a je mi jedno, že ani není pravdivá :lol:.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
16738
28.4.20 11:26

A co Ti to udělá, říct jim prostě jedno datum, třeba ke konci měsíce? :roll:

Nepochopím, kvůli jakým pitomostem jsou některé ženské schopné hádat se s vlastní mámou a cítit se děsně ublíženě… :roll:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
24395
28.4.20 11:28

Teda to jsou mi duvody k vyvolavani sporu s rodici 🤦🏻‍♀️.Placni nejaky termin a nesnaz se tvrdohlave mlet to svoje, jen aby ses za kazdou cenu prosadila.Je to uplne zbytecny.Mas tri terminy, vyber si prostredni a rekni ho mamince a je.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1058
28.4.20 11:28

Hádat se kvůli takové prkotině je pitomost. Tak něco plácni a je, ne?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
24395
28.4.20 11:29
@BohunkaP píše:
A co Ti to udělá, říct jim prostě jedno datum, třeba ke konci měsíce? :roll:Nepochopím, kvůli jakým pitomostem jsou některé ženské schopné hádat se s vlastní mámou a cítit se děsně ublíženě… :roll:

Protoze to pridava na dulezitosti asi :roll:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
11128
28.4.20 11:34
@wildcherry píše:
Teda to jsou mi duvody k vyvolavani sporu s rodici 🤦🏻‍♀️.Placni nejaky termin a nesnaz se tvrdohlave mlet to svoje, jen aby ses za kazdou cenu prosadila.Je to uplne zbytecny.Mas tri terminy, vyber si prostredni a rekni ho mamince a je.

Taky nechápu z čeho je možné v některých rodinách udělat problém.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
19905
28.4.20 11:35
@Anonymní píše:
Včera u nás došlo k celkem vyhrocenému sporu kvůli mému termínu porodu, tak budu ráda i za názor někoho jiného.. Na oběd k nám přišli mí rodiče a začalo to celkem nevinně - a to dotazem - tak co, kdy se to malé narodí? Řekla jsem, že v červnu.. Oni, no, dobře, ale kdy je termín? Řekla jsem, že nevím, kdy se přesně narodí, že mám tři různé termíny (dle poslední menstruace, dle data početí a dle ultrazvuku), které se od sebe liší 12 dnů, a že fyziologický porod může proběhnout od 38.-42. týdne, takže nyní netuším, kdy se přesně dítě narodí, a že počítám, že se narodí v době od 1.6.-30.6., s tím, že hypoteticky by se mohlo narodit už poslední týden v květnu.. Nechci se prostě uvazovat na nějaké konkrétní datum, když je to mé druhé těhotenství a u prvního mi lékař v půlce října řekl, že už je vše nachystané, že to bude otázka pár dnů, a že se miminko narodí na 100% nejpozději do konce října a nakonec se narodilo až 19.11… Mezitím samé dotazy, tak co, už to bude, proč to ještě není apod… tomu se chci vyhnout..
Manžel je s tím v pohodě, prostě počítá, že to bude někdy červnu a nějaké konkrétní datum nehrotí, ale rodiče jsou ze staré školy a chtějí nějaké datum, a když jim řeknu, že to prostě bude někdy v červnu, tak jim to nestačí.. Mamka mi řekla, že jsem sobec, že myslím jen na sebe, co by mi udělalo, prostě říct nějaké datum… Nedokáže pochopit, že se nechci upínat k nějakému datu, a že chci prostě v klidu počkat, až to přijde, chodit na kontroly a v klidu počkat, až bude dítě i porodní cesty připravené a neřešit, jestli to bude začátkem nebo koncem měsíce…

To je elaborat :lol: a přitom stačilo říct 10.6. :roll: napiš prosím ještě slohovku na téma „jméno dítěte“ a „pohlaví dítěte“.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
11128
28.4.20 11:36
@Anonymní píše:
Manžel je s tím v pohodě, prostě počítá, že to bude někdy červnu a nějaké konkrétní datum nehrotí, ale rodiče jsou ze staré školy a chtějí nějaké datum, a když jim řeknu, že to prostě bude někdy v červnu, tak jim to nestačí.. Mamka mi řekla, že jsem sobec, že myslím jen na sebe, co by mi udělalo, prostě říct nějaké datum…Nedokáže pochopit, že se nechci upínat k nějakému datu, a že chci prostě v klidu počkat, až to přijde, chodit na kontroly a v klidu počkat, až bude dítě i porodní cesty připravené a neřešit, jestli to bude začátkem nebo koncem měsíce…

A to jen proto, že mamce řekneš jeden termín, tak se k tomu začneš upínat?
To je takový problém říct, třeba ten nejposlednější, který máš v průkazce? Mamka bude spokojená a tvoji duševní stabilitu to snad nenaruší :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
24395
28.4.20 11:36
@ivašot. píše:
Taky nechápu z čeho je možné v některých rodinách udělat problém.

Neasi

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat