Reklama

Spor o výživné a odvolací soud

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 02.02.18 22:24
spor o výživné - odvolací soud

Zdravím, zkusím nastínit svůj problém. Manžel se soudí s bývalou přítelkyní o výši výživného. Bohužel, nedokázali se domluvit. Jeho bývalá partnerka se proti rozhodnutí soudu odvolala. Co to pro nás v praxi znamená? Další kolotoč stání? Pokud soudce stávající rozhodnutí potvrdí, může se opět odvolat? A co když soudce výživné zvýší? Můžeme se odvolat my? Máme lhůtu tří dní na vyjádření. Máte někdo přímou zkušenost? Děkuji za rady.

Reklama

Reakce:

PetraJ
Kelišová 6705 příspěvků 02.02.18 22:31

Ano, bude další stání, tentokrát u odvolacího soudu. Rozsudek bude platný, nedá se proti němu už odvolat.

tygrik89
Kecalka 108 příspěvků 02.02.18 23:47

Odvolaci soud muze vec rozhodnout sam (rozhodnuti zmenit), rozhodnuti prvoinstancniho soudu potvrdit, nebo vec vratit soudu prvni instance k dalsimu rizeni (u techto veci spis neobvykle). Proti rozhodnuti odvolaciho soudu neni odvolani dale pripustne.

canaglia
Závislačka 3659 příspěvků 03.02.18 10:39

Pokud máte možnost se vyjádřit k odvolání, je to předposlední možnost to ovlivnit.
Pokud byste s tím potřebovali pomoci, napište SZ. Pokud odvolací soud rozhodne, pak už je možná jen ústavní stížnost s minimální šancí na úspěch.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 03.02.18 23:52

Máme podobný problém. Na 7lete dite mám výživné stanovené soudem od jeho 2let. Na podzim jsem zadala zvýšení, proběhly tři jednání a v lednu soud rozhodl navýšení o tisíc korun. Expřítel s s tím ale nesouhlasí, nepracuje a pobírá dávky a řeší si invalidní důchod. Na rozsudek se odvolal. Bylo mi jim sděleno, ze si nepomůžu tahat se po soudech, ze pokud odvolací soud rozhodne tak ze navýšení o tisíc potvrdí a zůstane tak, ze to jednou dvakrát zaplatí a pak si hned zazada o snížení vyzivneho z důvodu ze navýšene výživné nedokáže platit. To opravdu lze? Není tam nějaká Lhůta jak často lze dávat k soudu žádosti o vyšší nižší výživné? Prý to spadá do kategorie kdy se mu změnila životní situace k horšímu a než se dostat do dluhu bude Zadat snížení.
Prosím anonym, nemusí nikdo vědět čím si prochazime, děkuji.

ondrej190
Kecalka 323 příspěvků 04.02.18 11:30
@Anonymní píše:
Máme podobný problém. Na 7lete dite mám výživné stanovené soudem od jeho 2let. Na podzim jsem zadala zvýšení, proběhly tři jednání a v lednu soud rozhodl navýšení o tisíc korun. Expřítel s s tím ale nesouhlasí, nepracuje a pobírá dávky a řeší si invalidní důchod. Na rozsudek se odvolal. Bylo mi jim sděleno, ze si nepomůžu tahat se po soudech, ze pokud odvolací soud rozhodne tak ze navýšení o tisíc potvrdí a zůstane tak, ze to jednou dvakrát zaplatí a pak si hned zazada o snížení vyzivneho z důvodu ze navýšene výživné nedokáže platit. To opravdu lze? Není tam nějaká Lhůta jak často lze dávat k soudu žádosti o vyšší nižší výživné? Prý to spadá do kategorie kdy se mu změnila životní situace k horšímu a než se dostat do dluhu bude Zadat snížení.
Prosím anonym, nemusí nikdo vědět čím si prochazime, děkuji.

Tak v principu to pravda je. Pokud někdo získá invalidní důchod, tak by snad měl platit méně, ne? A pokud by platil zvýšené výživné a měl ID, kolik by mu zůstalo za žití, šlo by s tím vyžít?

Reklama

Váš příspěvek
Reklama

Reklama

Poslední články

České porodnice nedodržují standardy pro podporu kojení, ukázal průzkum

Jak před pár dny informoval portál iDNES.cz, porodnice by podle UNICEF a... číst dále >

Rakovina prsu může postihnout každou ženu. Včasné odhalení je klíčové

Říjen je celosvětově označován jako měsíc boje proti rakovině prsu. Cílem... číst dále >

Články z Expres.cz

Kristelová s Řepkou vyhrožují úřadu: Dejte pokutu všem, nebo uvidíte!

Rádi prohlašují, že jim jsou výpady vůči jejich vztahu lhostejné. Ve... číst dále >

David Kraus o Strýcové: Čekal jsem od Báry, že řekne alespoň promiň

Druhá polovina léta ve společenských rubrikách patřila Davidu Krausovi (38),... číst dále >

Články z Ona Dnes

Příběh Jaroslava: Svatba, nebo rozchod. Nedokážu se rozhodnout

V životě by mě nenapadlo, že se dostanu do situace, kdy si nebudu vědět rady... číst dále >

Superpotravina mák v hlavní roli. Upečte si bábovku, makovník či závin

Česká republika je makovou velmocí a mák je jednou z nejtradičnějších surovin... číst dále >