Spor o výživné a odvolací soud

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 02.02.18 22:24
spor o výživné - odvolací soud

Zdravím, zkusím nastínit svůj problém. Manžel se soudí s bývalou přítelkyní o výši výživného. Bohužel, nedokázali se domluvit. Jeho bývalá partnerka se proti rozhodnutí soudu odvolala. Co to pro nás v praxi znamená? Další kolotoč stání? Pokud soudce stávající rozhodnutí potvrdí, může se opět odvolat? A co když soudce výživné zvýší? Můžeme se odvolat my? Máme lhůtu tří dní na vyjádření. Máte někdo přímou zkušenost? Děkuji za rady.

Reakce:
PetraJ
Kelišová 6766 příspěvků 02.02.18 22:31

Ano, bude další stání, tentokrát u odvolacího soudu. Rozsudek bude platný, nedá se proti němu už odvolat.

tygrik89
Kecalka 118 příspěvků 02.02.18 23:47

Odvolaci soud muze vec rozhodnout sam (rozhodnuti zmenit), rozhodnuti prvoinstancniho soudu potvrdit, nebo vec vratit soudu prvni instance k dalsimu rizeni (u techto veci spis neobvykle). Proti rozhodnuti odvolaciho soudu neni odvolani dale pripustne.

canaglia
Závislačka 3746 příspěvků 03.02.18 10:39

Pokud máte možnost se vyjádřit k odvolání, je to předposlední možnost to ovlivnit.
Pokud byste s tím potřebovali pomoci, napište SZ. Pokud odvolací soud rozhodne, pak už je možná jen ústavní stížnost s minimální šancí na úspěch.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 03.02.18 23:52

Máme podobný problém. Na 7lete dite mám výživné stanovené soudem od jeho 2let. Na podzim jsem zadala zvýšení, proběhly tři jednání a v lednu soud rozhodl navýšení o tisíc korun. Expřítel s s tím ale nesouhlasí, nepracuje a pobírá dávky a řeší si invalidní důchod. Na rozsudek se odvolal. Bylo mi jim sděleno, ze si nepomůžu tahat se po soudech, ze pokud odvolací soud rozhodne tak ze navýšení o tisíc potvrdí a zůstane tak, ze to jednou dvakrát zaplatí a pak si hned zazada o snížení vyzivneho z důvodu ze navýšene výživné nedokáže platit. To opravdu lze? Není tam nějaká Lhůta jak často lze dávat k soudu žádosti o vyšší nižší výživné? Prý to spadá do kategorie kdy se mu změnila životní situace k horšímu a než se dostat do dluhu bude Zadat snížení.
Prosím anonym, nemusí nikdo vědět čím si prochazime, děkuji.

ondrej190
Kecalka 337 příspěvků 04.02.18 11:30
@Anonymní píše:
Máme podobný problém. Na 7lete dite mám výživné stanovené soudem od jeho 2let. Na podzim jsem zadala zvýšení, proběhly tři jednání a v lednu soud rozhodl navýšení o tisíc korun. Expřítel s s tím ale nesouhlasí, nepracuje a pobírá dávky a řeší si invalidní důchod. Na rozsudek se odvolal. Bylo mi jim sděleno, ze si nepomůžu tahat se po soudech, ze pokud odvolací soud rozhodne tak ze navýšení o tisíc potvrdí a zůstane tak, ze to jednou dvakrát zaplatí a pak si hned zazada o snížení vyzivneho z důvodu ze navýšene výživné nedokáže platit. To opravdu lze? Není tam nějaká Lhůta jak často lze dávat k soudu žádosti o vyšší nižší výživné? Prý to spadá do kategorie kdy se mu změnila životní situace k horšímu a než se dostat do dluhu bude Zadat snížení.
Prosím anonym, nemusí nikdo vědět čím si prochazime, děkuji.

Tak v principu to pravda je. Pokud někdo získá invalidní důchod, tak by snad měl platit méně, ne? A pokud by platil zvýšené výživné a měl ID, kolik by mu zůstalo za žití, šlo by s tím vyžít?

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Budou obědy ve školkách a školách zdarma?

Obědy pro všechny děti zdarma? S tímto návrhem přišla bývalá ministryně... číst dále >

Atopický ekzém: Jde to i bez škrábání?

Atopický ekzém trápí 30 % světové populace. Z toho je téměř 20 % kojenců a... číst dále >

Články z Expres.cz

Nemá ruku a chce 63 milionů korun! Za dublérku Milly Jovovich se modlí i Milla

Přežila skoro vlastní smrt, teď žádá odškodné! Krásná kaskadérka Olivia... číst dále >

10 hitů, kvůli kterým mohl Tuna na večírku dostat nakládačku (a vy jste další na řadě)

Metr piv, litry vína nebo bublin, případně panáky a jde se na věc! Odvahy je... číst dále >

Články z Ona Dnes

Žena se po porodu dva týdny mazlila s předčasně narozenou mrtvou dcerou

Emma Woodhouseová musela podstoupit akutní císařský řez kvůli poškozené... číst dále >

Sexting provozuje každé desáté dítě, varuje odborník

Lidská sexualita není věcí veřejnou. To říká docent Kamil Kopecký z Centra... číst dále >