Sporák, je lepší plyn nebo sklokeramika?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Jazz27
Neúnavná pisatelka 17094 příspěvků 05.02.18 10:21
sporák - plyn nebo sklokeramika?

Ahoj,

rozhoduji se mezi sporákem s varnou deskou plynovou nebo sklokeramickou. Načetla jsem xx recenzí, srovnání, výhody jednoho nebo druhého a stále se neumím rozhodnout.
Poraďte, do čeho jít? Na připojení je to jedno, spíš mi jde o zkušenosti uživatelek, nejlíp kdo má zkušenost s oběmi.

Díky

Stránka:  1 2 3 Další »

Reklama

Reakce:

Tiger-lily
Vesmírná mluvilka 32861 příspěvků 10 inzerátů 05.02.18 10:25

Šla bych do sklokeramiky s jednou indukční plotnou. Na běžné vaření mi stačí sklokeramika a může na ni obyčejné nádobí, indukční plotna má rychlost plynového sporáku. Plyn - má podle mě dost nevýhod, opálené nádobí, lepivé výpary, zatečený binec do hořáků, hodí se spíš do profi kuchyní. Klasická sklokeramika postrádá pro mě jen tu možnost rychlé regulace, tu zajistí ta indukční plotna.

P4ja
Závislačka 4943 příspěvků 05.02.18 10:26

@Jazz27 My doma měli plyn a ten v pohodě. Jen někdy mně přišo, že moc nehřál. Jiinak sklokeramika o ničem. Teď máme indukci a nemůžu si vynachválit. Rychlé ohřívání a super.

Jj.Mm
Kecalka 330 příspěvků 05.02.18 10:28

Za nas plyn, drive jsem měla desku ale plyn je lepší. Je rychlejší :potlesk: a zvykla jsem si na nej tak že už bych desku nechtěla.

Enicka
Zasloužilá kecalka 724 příspěvků 05.02.18 10:30

Indukce, za mě nejlepší a nejrychlejší

Tableta
Závislačka 3937 příspěvků 05.02.18 10:30

Mám zkušenosti s plynem, klasickou sklokeramikou i indukcí. Za mě vítězí indukce na plné čáře. Je to příjemnej balanc mezi sklokeramikou a plynem. SKlokeramika hřeje ještě dlouho potom, co stáhneš teplotu, takže když vaříš, vždy to musíš brát v potaz, abys to nepřipálila. Jinak musíš dát mimo plotýnku. U plynu se to neděje, to samozřejmě přestane hřát hned. Nadruhou stranu takhle na sklokeramice něco málo ušetříš, protože ji můžeš dřív vypnout a nechat jídlo třeba 15 minutek dojít. Indukce taky přestane hřát hned, jako plyn, ale narozdíl od sklokeramiky a plynu se rozehřeje bleskurychle. Za mě je nejlepší indukce, potom ta sklokeramika. Do plynu bych už z principu nešla.

Loll
Závislačka 2902 příspěvků 05.02.18 10:33

Pokud vybíráš mezi sklokeramikou a plynem, tak rozhodně sklokeramiku. Plyn je rychlejší, ale to je asi tak vše, pak už převažují jen zápory.

Emno
Zasloužilá kecalka 726 příspěvků 1 inzerát 05.02.18 10:36

Ahoj, já bych sklokeramiku nezvažovala vůbec, to už indukci. Sklokeramika snad proti indukci moc výhod nemá, jestli vůbec nějakou?
Já mám oboje a vidím to takto.
Indukce výhody - čisté, praktické, snadno omyvatelné, rychlé, bezpečné. Nevýhoda - křehké a dále to, co uvedu jako výhody u plynu.

Plyn - výhody - vaří se na něm opravdičtěji. Např. na pánvi opečená zelenina má prostě lepší chuť než dělaná na indukci.Je poctivější. A pak jednoznačná výhoda - soběstačnost, pokud máte plyn na bombu (my ano)- tu ti prostě nikdo nevypne :) No a nevýhody plynu jsou jasné - není to tak čisté, je to pomalejší, na úklid náročnější, méně bezpečné. Pro mě je ale hlavní faktor soběstačnost a poctivost chuti. Taky ten pocit vaření na ohni mám ráda.

P4ja
Závislačka 4943 příspěvků 05.02.18 10:40

@Emno No tak kdybych měla volit plyn s plynovou bombou, tak to vůbec. Dneska musí být bomba mimo dům, takže to většinou zanmená extra vedení. A poslední dobou se kvalita plynu dost snižuje, jak v bombách, tak ten klasicky vedený. Tchánovci tahají bomby a dost nadávají.
Po zkušenostech co mám třeba z Anglie, tak mně přijde, že tam plyn byl daleko výhřevněšjí a rychlejší.

Petrusska007
Ukecaná baba ;) 1182 příspěvků 05.02.18 10:42

Dneska už jedině indukce - rychlost vaření jako u plynu (možná i rychlejší) a výhody sklokeramiky (čištění apod.)…

lapagerie
Kecalka 457 příspěvků 05.02.18 10:43

Sklokeramiku nebrat, dlouho se rozehřívá, dlouho chladne a blbě se reguluje. takže buď plyn (nedám na něj dopustit) nebo indukci.

Tichošlápek
Echt Kelišová 9186 příspěvků 05.02.18 10:45

Sklokeramika mi prijde jako nejhorší varianta - trvá než se nahreje a chladné dost dlouho. Teď mame plyn a skvěle se na něm vaří, do domu jsem pořídila indukci.

Karleon
Kelišová 5245 příspěvků 05.02.18 10:45

Také jsem pro indukci :palec:

markyj
Závislačka 3996 příspěvků 05.02.18 10:48

@Jazz27 za mě jedině indukční deska :palec: sklokeramiku bych už nechtěla

xacxa
Zasloužilá kecalka 811 příspěvků 05.02.18 10:53

Při rekonstrukci jsme museli volit sklokeramickou desku, jelikož plyn je přiveden do domu, ale tchán má proti plynu averzi. Až byla kuchyně hotová, bylo mi řečeno, že jsem si klidně mohla natáhnout ten plyn…no na zabití, jelikož pro mě varná deska plyn je daleko lepší- rychlejší var, okamžité ztlumení, lepší regulace teploty, rychlejší ochladnutí plotýnek. Ale co už, zvykneš si na všechno… 8)

Stránka:  1 2 3 Další »

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Aby bylo mateřství jen samá radost!

Objevila jste dvě čárky na těhotenském testu poprvé nebo kolem vás už běhá... číst dále >

Do plavek s eMimino.cz: Tipy na zdravé recepty přímo od výherkyň

Jaká zdravá jídla vedou v domácnostech výherkyň naší soutěže o hubnutí pod... číst dále >

Články z Expres.cz

Pokrývač z Poděbrad si odvezl krásnou Andreu domů. Pomejemu zůstaly oči pro pláč!

Jiřímu Pomejemu vyhasla i poslední jiskřička naděje, že se k němu jeho... číst dále >

Marešovi lezou v Peru po Andách: „Já jsem tvoje vikuňa,“ vtipkuje „lama“ Monika

Pak že bez luxusu nedají ani ránu! Leoš (42) a Monika (37) Marešovi si po... číst dále >

Články z Ona Dnes

Zdravý jídelníček: stačí tři porce, důležitá je pravidelnost a složení

Český národ stále tloustne, každý druhý člověk u nás trpí nadváhou. Na vině... číst dále >

Soutěž Léto v plavkách má vítěze druhého kola

Plavky jsou pro nás nepostradatelnou součástí léta. Na pláži u moře, u... číst dále >

Reklama