Spoření rodičům na důchod

349
5.1.20 19:12

Spoření rodičům na důchod

Ahoj maminky, chtěla bych rodičům založit spoření, aby měli přilepšení k důchodu. Do důchodu jdou za 5 a 6 let. Vím, že mají naspořeno, ale také vím, že finančně hodně pomáhají sestře. A tak se obávám, aby se jim rezervy nesnížili… Platí si tuším důchodové připojištění :nevim:. Poradíte prosím, co je nejvýhodnější? Jestli klasické stavebko, nebo přímo to duchové, jestli se jim to dá založit i bez jejich vědomí atd.

Děkuji za rady ????

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

2624
5.1.20 19:17

Pokud jeste pracuji a maji to duchodove pripojisteni, tak vklad na 3tis mesicne. Je tam prispevek od statu a vratka na danich. Jinak muzou i stavebko na tech 6 let pri castce 1700 mesicne. A urcite nic bez jejich vedomi nezalozite :D leda stavebko na sebe a pak jim to dat

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5.1.20 19:25

no nevim. Pokud financne pomahaji sestre, pak to muze klidne dopadnout i tak, ze jim neco nasporis a pak to oni daji sestre :roll: To bych radsi sla cestou jim pomoct s vetsimi vydaji - koupe spotrebicu do domacnosti, když se neco poroucha, zaplatit rocni dalnicni znamku pokud ji pouzivaji, nebo poplatky s bydlenim - odvoz odpadu, dane, zalohy na plyn, elektrinu…proste veci co realne skonci u nich a ne u sestry. Osobne nechapu jak dospely clovek muze takhle vyuzivat rodice pred duchodem, mne by hamba fackovala, pokud by to fakt nebyla extremni situaci kdy se neco akutne pokasle.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
349
5.1.20 19:50

@Cenarius myslela jsem si to, děkuji :blush:.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
349
5.1.20 19:55

@katintheBOx63 No, mluvíš mi z duše. Já to také nemůžu pochopit a ani nechci, když oba pracují a ani jim na ten výdaj, co jim rodiče platí, ani nepřispějí :zed:. Jdou na to šikovně přes vnoučata a je fakt, že nebýt rodičů, tak by děti neměly nic :pocitac:. Nám taky vždy a ochotně pomohli, když bylo potřeba, ale my vždy vše vrátili. Jinak tento sestřin výdaj právě skončí v dobu, kdy mamka má jít do důchodu, tak bych jim chtěla nějak trošku zalepi tu díru i se jim takto trošku odvděčit, že tady pro nás vždy byli. Z druhé strany se asi nedočkají…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5.1.20 20:12

@Danda24 Nezavidim tuhle situaci. Tuplem bych tedy nez hotovost sla cestou neceho na co segra nesahne - spotrebice, mesicni naklady, pripadne zaplatit jim dovcu…to co realne vyuziji oni a na duchodu na to nebude penez nazbyt. Tak usetri z duchodu. Je uz pak na nich jestli to zase nasypou do segry nebo si to nechaji. Nebo proste jen odkladej penize a vyckej na dobu kdyz bude potreba - sice to zni morbidne, ale napr odlozit na pomnik, pohreb atd taky neni na zahozeni. Nikdy nevis jak se co vyvine. U nas jsme zazili u baby situaci kdy neslo se o ni starat doma a musela k jeptiskam do hospice, skladali se na to sourozenci dva ze 4ch - jeden umrel tak po vdove nikdo nic nechcel, pak byla dcera co ji baby cely zivot dotovala a ta pravdaze nechcela dat ani korunu, a nakonec moje matka a jeji bratr. Oni dva to nakonec platili a bylo to tedy hodne penez, tak pulka maminho platu. V takove situaci, kdyby nedejboze nastala, se ti jakekoli odlozene penize budou hodit.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
31304
5.1.20 20:15
@katintheBOx63 píše:
no nevim. Pokud financne pomahaji sestre, pak to muze klidne dopadnout i tak, ze jim neco nasporis a pak to oni daji sestre :roll: To bych radsi sla cestou jim pomoct s vetsimi vydaji - koupe spotrebicu do domacnosti, když se neco poroucha, zaplatit rocni dalnicni znamku pokud ji pouzivaji, nebo poplatky s bydlenim - odvoz odpadu, dane, zalohy na plyn, elektrinu…proste veci co realne skonci u nich a ne u sestry. Osobne nechapu jak dospely clovek muze takhle vyuzivat rodice pred duchodem, mne by hamba fackovala, pokud by to fakt nebyla extremni situaci kdy se neco akutne pokasle.

naprosto výstižné. Sponzoruješ sestru. Být na jejím místě, fackovala by mě hanba.AQ v črm jí vůbec pomáhají, to se neuživí či co?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
349
5.1.20 20:26

@Burj Chalifa platí jim vysokou hypotéku na byt. A naši nechtějí, aby ten byt prodali, protože by jejich děcka pak neměly nic. Já se nebojím toho, že by v důchodu živořili, i s tímto výdajem si žijí výborně, ale teď nedávno jsem tak začala přemýšlet, kolik peněz by vlastně stihli ještě si našetřit a že právě ta hypo končí s mamčiným důchodem :zed: :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama