Spořící účet Moneta nebo Trinity bank?

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
240
3.1.22 21:04

Spořící účet Moneta nebo Trinity bank?

Ahoj, chtěli bysme si založit nějaký spořící účet. Koukali jsme na Monetu a Trinity bank. Mají teď pěkný úrok. Trinity bank ještě o něco větší, ale pro mě je to neznámá banka. Máte někdo zkušenost? Jakou banku byste si vybrali? Díky.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
1013
3.1.22 21:58

Vklady do 100.000 EUR jsou pojištěné, takže bych se rozhodovala podle výše úroku a případných poplatků.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1686
3.1.22 22:41

Trinity je dřívější kampelička Moravský peněžní ústav. Má 25letou historii. Osobně ji používám mnoho let. Výhodou je slušný úrok a neomezená výše vkladu, nevýhodou je to, že platí jen pro nový vklad. Moneta má teď stejný úrok, nevýhodou je, že je omezený jen do jednoho milionu. U obou se dá účet a IB zřídít na dálku.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
166
4.1.22 11:13

Já budu nakonec zařizovat sporak u Monety. U Trinity mi vadí, že nemají pobočky v okresních městech jako jiné banky (včetně Monety). Nevím proč, ale Trinity na mě kvůli tomu působí neduveryhodne…Je to za mě málo známá banka a úrok se mi zdá až podezřele stedry :nevim: Ale rozhoduju se ciste podle pocitu…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6403
4.1.22 11:52

Jak dopadli klienti kampeliček? Dostávali úroky klidně i přes 20% p. a. i když bylo evidentní, že je to zcela mimo. Pak přišly krachy a…? Nic- pokud tam neměli moc hodně hodně moc peněz, tak to dostali zpátky (ne hned). Člověk by čekal, že ty úroky za zvýšené riziko chápou jako zvýšené riziko. Ale ne.
Nepopulární názor- malinko mi to připomíná Bohemia… klienti X let měli ceny výrazně nižší, než ti u „normálních“ dodavatelů. A věděli, že to jsou prakticky SPOT ceny a že není GARANCE. To nekřičeli. Ale v okamžiku, kdy se ty ceny zvedly, tak teprve vidí problém. A ani pak se jich spousta nesnaží přejít od DPI.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5
4.1.22 15:17

@Ivan PPZ Jestli tím chcete říct, že Trinity je méně stabilné banka než MONETA (a nejen ta) tak ano, jistě,

Ale vklady jsou pojištěné, takže pro spořicí účet do 100 000 EUR nevidím problém. U běžného účtu bych váhal, tam může nepříjemná i krátká neodstupnost k penězům.

Jestli je takto velkorysé pojištěné správné, to je jiná věc

Srovnání s Bohemia Energy je podle mne v pořádku pouze pro lidi, kteří rozumí energiím i bankám. Já energiím nerozumím a o spotových cenách a možném dopadu jsem se dočetl až z novin.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6403
4.1.22 15:35

Ad 1- myšleno, že pokud tam nebude hodně peněz, tak bych se nebál.
Ad 2 - kdo má smlouvu s poskytovatelem energie, který pracuje tímto způsobem a tu smlouvu nečetl, tak se pak diví. Že se ale nikdo nediví (teď), že měli energie třeba za polovinu a co to bylo za kouzlo. Prostě šetřím X let a když to skončí, tak spoustě lidí bude zase stát něco doplácet. Já vím, že spousta lidí se dostala do šílené situace, ale trochu je to jako s půjčkama. My nevěděli, že to může takhle dopadnout…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
240
4.1.22 17:05

Díky za všechny odpovědi. Ano, ty peníze na spořáku by měly být pojištěné. No chtěli jsme tam vložit právě vetší částku, aby ty peníze jen tak neležely na účtě a aspoň něco z nich bylo. Bohužel se v nějakém větším investování absolutně nevyznám a neznám ani žádného pořádného finančního poradce. Mám s nima špatnou zkušenost a často to jsou lidi, který o tom taky moc neví. Takže myslíte, že jistější volba je asi Moneta že?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6403
4.1.22 18:03

Do limitu pojištění je to skoro jedno. To se tu teď psalo.
Dát pozor na případné slučování bank - pak platí jen 1 limit, i když by to mohlo vypadat, že to je ve 2 bankách.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5
5.1.22 09:41
@LolaAA píše: …No chtěli jsme tam vložit právě vetší částku, aby ty peníze jen tak neležely na účtě a aspoň něco z nich bylo…

Větší částku je v takových případech rozumné rozdělit na menší, aby se to vešlo do limitu.

A nezapomněl bych na státní dluhopisy (proti-inflační).

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
166
5.1.22 15:27

Když už jsme u toho, máte někdo založené investiční fondy? Nebo představu, které se vyplatí založit?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1686
5.1.22 17:04

Nemám a ani nemám představu, jak investiční fond založit. Zcela nepochybně se to vyplatí. Pořád je ještě dost lidí, kteří jsou ochoti do něčeho takového dát své peníze.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat