Spořící účet - Sberbank nebo Česká spořitelna?

474
21.2.21 20:40

Spořící účet - Sberbank nebo Česká spořitelna?

Ahoj, chtěla bych poradit, jak už název napovídá. Mám zkušenosti s oběma bankami. Koukala jsem na net, vypadá to oboje, že by to mohlo být podle mých představ, ale pro jistotu, zda má někdo zkušenost?…
Mě stačí prostě „místo“, kam si budu odkládat za měsíc, za dva nějaké peníze a budou tam v bezpečí, šetřím si doma do kasičky :mrgreen:
Měli jsme tu velkou částku a jelikož se zde vykrádají byty v dopoledních hodninách!, nemám z toho dobrý pocit.
Potřebuji účet, kde mi nebudou nic strhávat a já nebudu povinna z něj něco platit, vybírat atd. Také kde jdou vložit peníze přímo v bance a bez poplatku, což vím u Sberbank, ale u ČS se za to před léty platilo - nevím jak dnes.
Prosím jen k tématu, děkuji. :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
452
21.2.21 21:03

Výše úroků je u obou zvolených možností asi nejhorší na celém trhu, ale vzhledem současným úrokovým sazbám není žádnou výhrou ani dvoj či trojnásobná sazba kterou nabízí ostatní. Nejlepší asi bude upřednostnit požadavek hotovostního vkladu a podle toho (poplatek, dosah pobočky, omezení,…) se rozhodnout.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
90
21.2.21 21:05

Tady máš přehled. vem tu Hello, u spořitelny a sber to ani nestojí za řeč.
https://www.duofinance.cz/…cty-srovnani

peníze vlož přes Sber, pak si je převeď na Hello,

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
474
21.2.21 21:14

...

No u Sberbank máme spotřebitelský - 8,99%.. Teď sen ám povedlo velkou část splatit a mladej povídá, že nyní ho mají za dva celá něco…

Mě u toho spoření ani nejde o to, co tam od nich přibude, spíš aby nic neubývalo a prašule byly v bezpečí a je fakt, že Česká spořka je všude :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6787
21.2.21 21:28

Airbank. Všechno je zdarma co potřebujete.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
90
21.2.21 21:58

Pokud mas jeste nesplaceny spotrebitelsky uver, tak ho prednostne doplat

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
474
21.2.21 22:25

...

@jirik9 píše:
Pokud mas jeste nesplaceny spotrebitelsky uver, tak ho prednostne doplat

Ten není můj a doplatí se cca za rok. Já si budu odkládat menší částky.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
474
22.2.21 11:56

...

Má ještě někdo zkušenosti s Airbank? Děkuji.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
42
22.2.21 12:09

Aktuálně hellobank, do 200k 1%.
Při těchto sazbách je ale lepší splácet úvěry.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1489
22.2.21 14:34

Úroky na spořicích účtech jsou teď všude v desetinách procenta, takže podle toho nemá smysl vybírat. Důležitější je, od které banky máte nejblíž vkladový bankomat.
Doporučuju Ait bank a Equa bank. Obě mají vše zdarma. Založení účtu on line, jednoduché internetové i mobilní bankovnictví.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
20365
22.2.21 14:41
@Cenarius píše:
Airbank. Všechno je zdarma co potřebujete.

jo a na sporaku je urok nula nula prd…resp 0,6% a jeste musis 5× za mesic pouzit platebni kartu…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
20365
22.2.21 14:46
@fotrik1 píše:
Aktuálně hellobank, do 200k 1%.
Při těchto sazbách je ale lepší splácet úvěry.

jo jo pri tehle malych procentech je lepsi z nasetrenych penez umorit cast hypoteky pri refinancovani nebo splatit spotrebitelsky uver (pokud je a pokud neni pokuta za predcasne splaceni)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
474
22.2.21 14:55

@Hanka1

@Hanka1 píše:
jo a na sporaku je urok nula nula prd…resp 0,6% a jeste musis 5× za mesic pouzit platebni kartu…

To je právě to co nechci :( Vůbec do toho účtu můset lézt, tedy muset provádět nějakou platbu, používat kartu, chci mít prašule jen jako doma v „kasičce“. O procenta, co nabývají, mi ani tolik nejde.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6787
22.2.21 16:51
@Monik29 aby člověk dostal bonusový úrok, tak musí na běžném účtu používat kartu, jinak to opravdu není potřeba!
@Hanka1 píše:
jo a na sporaku je urok nula nula prd…resp 0,6% a jeste musis 5× za mesic pouzit platebni kartu…

No ostatní spořicí účty jsou na tom většinou hůř. Takže jednooký mezi slepci ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
42
22.2.21 18:30

Ta Hellobank je bez podmínek. Jsem u ní dlouho, jen odkládací účet na nutnou rezervu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat