Sport po revizi dělohy?

18
21.10.06 21:48

Sport po revizi dělohy???

Ahoj,

mám dotaz na jiné zkušené zkroušené lidičky? Jsem týden po revizi v 7 týdnu těhotenství. Potřebovala bych se začít zaměstnávat jinými myšlenkami a chtěla bych začít, co nejdříve opět sportovat. Cítím se v pořádku, nemám žádné potíže, ale nevím, kdy je opět přijatelné začít sportovat? Poradíte někdo? Myslím, že začnu asi příští týden lehkými krokovými vycházkami na koni (před otěhotněním jsem jezdila denně) a uvidím, co a jak. Ale kdy je podle Vás přijatelné začít se zatěžovat trochu víc - aerobic, spinning, pilates????

Díky za odpovědi

bondulka

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

632
21.10.06 21:51

Ahojky,
mám to taky za sebou a doktoři doporučujou po šestinedělí. Taky by se nemělo nosit nic těžkýho, max do 3kg. Ale lehká zátěž neškodí.
Přeju ať je líp a brzo // ! :D

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5798
21.10.06 21:59

Ahoj Bondulko!

Je mi líto, čím si procházíš. Ale taky jsem na tom byla stejně a koukni na můj metřík :wink: Takže neměj strachy, tohle blbý období brzo přejde a budete to zkoušet znovu.

No a ke sportu - dr. doporučujou dodržet šestinedělí, to ti řekne asi každý. Ale asi záleží taky na tom, jak se cítíš, i když „dovnitř“ si člověk nevidí, takže se určitě nepřetěžuj. Po týdnu bych do sportu teda určitě nešla. Ale třeba ještě za ty 2 týdny bych spinning zkusila, tam se moc nezapojujou břišní svaly. Pilates asi ne, ten je na hluboký břišáky, to bych se bála a aerobic zase otřesy… Zkus zatím třeba jen protahování, strečink…

Tak ať ti to rychle utíká a kdybys potřebovala radu, tak se zeptej třeba v diskuzi Život po potratu :wink:

Hodně štěstí a dobrou noc!

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
133
22.10.06 08:40

Ahoj Bondulko,
byla jsem na revizi před měsícem a půl (10.t) a cvičit jsem začala pořádně po 4 týdnech. Ze začátku jsem se cítila dobře, ale když jsem zkoušela cvičit více, byla jsem hned unavená. Asi si tělo samo řekne. Po první menses, která teda byla masakroidní, jsem začala cvičit pilates, chodím na brusle a na rotoped. Je fakt, že pilates mi dává zabrat, skoro jako kdybych začínala od začátku :-). Taky bych začala nějakým nebřišním cvičením a pak pomalu přešla na to, na co jsi byla zvyklá.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymni
22.10.06 13:27

Ahoj,
tak ja jsem bohuzel taky tyden po revizi (10tt) a musim rict, ze me vubec nenapadlo, ze bych se mela nejak krotit, ani mi to nikdo v nemocnici nerikal.
Bohuzel mi bylo mesic strasne zle, takze jsem uplne ztratila fyzicku, ale normalne jsem byla minuly tyden 2× na brisnich tancich, 1× na afro tancich (bricho se tam moc nezapojuje) a 1× na aerobiku. Krome toho, ze jsem funela jak bernardyn, mi vubec nic nebylo. Fyzicky se totiz citim uplne OK.
Tak teda nevim, pote, co holky psaly, jestli jeste nemam cekat, ale myslim, ze kdyby to melo byt nejak v neporadku, telo by si reklo. Ono asi uvidis po prvnich 10 minutach cviceni, jestli je to OK nebo ne.
Drzim palce, at mas brzo 2 carky
Kacica

• Nahlásit
  • Citovat
192
21.1.17 20:29

Ahojte, holky, tez jsem 14 dni po revizi..zamlkle tehotenstvi v 6 tydnu (mela jsem byt ve 12.) Uz se citim fit, ani nespinim, obcas me podbrisek zaboli..ale jen obcas! Myslite, ze mohu zacit behat na pase popripade posilovat s vlastni vahou?? Diky za nazory :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9512
21.1.17 20:44
@Barun123 píše:
Ahojte, holky, tez jsem 14 dni po revizi..zamlkle tehotenstvi v 6 tydnu (mela jsem byt ve 12.) Uz se citim fit, ani nespinim, obcas me podbrisek zaboli..ale jen obcas! Myslite, ze mohu zacit behat na pase popripade posilovat s vlastni vahou?? Diky za nazory :kytka:

Záleží na tobě, já vynesla devátý den po revizi

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1468
21.1.17 21:59

Ja som začala tých 14 dní po revízii, to už mi bolo fajn.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
139
26.5.20 09:38

Me dnes doktorka rekla, ze pokud se citim, tak at se neomezuji a to jsem 12 dni po revizi. Co si o tom myslite holky? Nebylo vam nic kdyz jste zacly takhle brzy? A jakymi sporty? Jde mi hlavne o beh.. ten uz mi silene chybi :(
@lisma
@Pam12 @Baboon @bondulka

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9512
29.5.20 14:06
@Pufina88 píše:
Me dnes doktorka rekla, ze pokud se citim, tak at se neomezuji a to jsem 12 dni po revizi. Co si o tom myslite holky? Nebylo vam nic kdyz jste zacly takhle brzy? A jakymi sporty? Jde mi hlavne o beh.. ten uz mi silene chybi :(
@lisma
@Pam12 @Baboon @bondulka

Jestli se teď citis ok, tak v klidu. Ja začala běhat devátý den po revizi a všechno OK

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama