Sport pri těhotenství, strava, šťávy v 1.trimestru

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
klobinka
Stálice 89 příspěvků 17.07.19 22:31
Sport pri tehotenstvi, strava, stavy v 1.trimestru

Ahoj, 2 roky aktivne sportuji, 5× az 6× tydne kruhac, občas spinning, dle pocasi cyklo, mam cca 177 cm a vaha nejak 59 az 60kg, zajima me, jak to maji takto aktivni lide pri tehotenstvi? Dokdy cca cvici, kolik pribrali behem tehu, jestli shodili po porodu kdyz uz cvicili predtim? Moc toho nesnim, nemam nejak chut k jidlu :-/ ale snazim se. Dal, jsem v 1.trimestru, dr mi rekla ze jsem cca 4 az 5ty tyden, pritom jsem koncila ms 30.5. Ale budiz.. Jsem obcas strasne unavena a obcas me pri sportu boli prsa i pri doteku ale jen nekdy.. Zadne priznaky nemam.. Kdy je cca budu mít? Ja se pak bojim, zda je vse v poradku. Dekuji

Reakce:
lachtanice86
Echt Kelišová 8679 příspěvků 17.07.19 22:36

@klobinka příznaky mít nemusíš. Navíc o tom jestli je těhotenství ok ti nic neřeknou. Já sportovala taky hodně před těhotenstvím, v těhotenství jsem vynechala z meho pohledu rizikové sporty (box atd). V těhotenství jsem jezdila na kole a plavala. A chodila. Hodně. Jinak nabrala jsem 8kg a mám je dole plus x dalších. Ale to je hodně individuální. Do kdy cvičit? Dokud ti to nebude vadit. Já se řídila svým tělem.

Tejule
Zasloužilá kecalka 988 příspěvků 17.07.19 22:40

Já běhala do 5 m. Před tehu jsem běhala maratony, takže jsem samozřejmě zvolnila na tempu a km ale 3× T 10 km to jo, v 1 tr bez problémů vše, jen jsem neměla posilovat bricho a zvedat zátěž, po 1 tr jsem snížila tempo a od 5 m chodila pořád stejně až do porodu. Jinak nohy jsem cvičila pořád, ale nijak jsem to nepretezovala, na pohodu a dobrý pocit, prostě jsem byla na pohyb zvykla. Dělej cviky kde nezapojujes břišní lis. Takze nohy, ruce, nezvedat, od 4 m jsem přidala gravi jógu. Přibrala jsem 15 kg, ale já jsem to neřešila. Mě chutnalo a chutná, po 6ti neděli jsem zpet začala běhat s kočárkem a kolem dítěte a ve 3 m dítěte jsem měla lepší postavu než před tehu. Vše je v hlavě, dělej co je prijemne, ale zas to moc nehrot ( myslím jídlo) tělo ví proč ukládá - tím nemyslím priber 30 kg, ale na pohodu, vypni mozek a užij si to :slight_smile:

Lenka_Hal
Echt Kelišová 9931 příspěvků 18.07.19 03:30

Ja delala vice mena vse dal. Behala jsem snad jeste tyden pred porodem, jen to byl uz takovy beh no spis pro srandu. Posilovna dloouho, jen ne prime brisni svaly, volejbal do sesteho.atd. ja priberu tak 12-13 kg. Vse je pryc snad behem dvou tydnu krome asi 2-4 kil, to si drzimdokud kojim.

Kriss Tina
Extra třída :D 11685 příspěvků 18.07.19 05:09

Jestli jsi zvyklá tak sportuj dal, v nějaké rozumné míře můžeš až do porodu, když to zvládneš nebo nebudou zdravotni komplikace (což ja třeba od 2 trimestru měla a na půl roku mě to víceméně upoutalo do postele- hrozné utrpení pro mě). Co se týče jídla, jez na co máš chuť, tělo si většinou řekne. Že nemáš příznaky buď ráda, aspoň tě to neomezuje. Já byla první půlku těhotenství živá z coly a rohlíku. A pribirani je individualni, hodně záleží třeba kolik bude tělo zadrzovat vody, genetika, ale i jak ovládneš později těhotenské chutě :) já u prvního syna přibrala 7kg a vše šlo dolů na sále, domů sem šla víceméně s postavou jako před těhotenstvím (akorát povolena kůže) u druhého sem nabrala kilo 12, 5 zůstalo nahoře, ale není to moc vidět, část šla do prsou a jediné co mi zbylo je trochu tuku na bokach a opět povolena kůže. Ale jsou tací co zadržováním vody priberou třeba 30 kilo a pak to nejde dolů, to asi moc neovlivníš.

milktea
Zasloužilá kecalka 663 příspěvků 18.07.19 10:34

@lachtanice86 plavat se může? Zatím jsem to nikde nezjišťovala, ale nehrozí nějaké infekce?

Kriss Tina
Extra třída :D 11685 příspěvků 18.07.19 12:19

@milktea jak kde. Někde v bazénu nebo ve stojaté vodě leda s takovým tamponem co se sežene v lékárně.

Lenka_Hal
Echt Kelišová 9931 příspěvků 18.07.19 13:04
@milktea píše:
@lachtanice86 plavat se může? Zatím jsem to nikde nezjišťovala, ale nehrozí nějaké infekce?

U prvniho jsem plavala dokonce den pred porodem. plavani je idealni. Nikdy jsem si tampon nebrala :)

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 18.07.19 14:04

Taky jsem hodně sportovala, 4× hodina týdně, plus o víkendu dlouhý výlet někam do přírody. V těhotenství jsem pokračovala, na aerobic jsem chodila až do 7. měsíce. Pak mi začalo tvrdnout břicho a začalo se to projevovat právě při cvičení a dlouhých procházkách. Tak pak už jsem zvolnila a chodila jen na těhotenské cvičení a kratší trasy. Jinak cvičení jsem si v těhotenství samozřejmě přizpůsobovala - jen na zemi, žádné skoky, neposilovat břicho a vyhnout se rotacím do stran. Přibrala jsem necelých 10 kg, dost brzo po porodu jsem byla na váze jako před otěhotněním, akorát mám rozestup břišních svalů, takže vyvalené břicho. Jinak vypadám v podstatě stejně. Tak uvidíme, jak to bude teď ve druhém těhu. Celkově už nesportuju zdaleka tolik jako dřív a ani teď těhu moc nevičím :-(

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 18.07.19 14:05

Jinak spinning jsem v těhu vynechala, nedělalo mi dobře to vedro při tom. A plavání mě nelákalo, bála jsem se nějaké infekce z bazénu. Bruslení jsem taky vynechala kvůli riziku pádu.

lachtanice86
Echt Kelišová 8679 příspěvků 18.07.19 19:54

@milktea plavala jsem v bazénu i pisaku, bez tamponu a v pohodě

milktea
Zasloužilá kecalka 663 příspěvků 19.07.19 12:19

@Lenka_Hal @lachtanice86 díky, já si myslím, že se to přehání a když na to člověk vyloženě netrpí, tak proč do sebe zbytečně cpát tampon.

klobinka
Stálice 89 příspěvků 01.08.19 10:19

Dekuju za nazory, kamaradka mi porad at rika at zvolnim, momentalne jsem 8.tt a 5× az 6× tydne jedu kruhac, nedela mi to problemy, zvladam vse a poskakovani delam lehce, břišní svaly mam teda raději vynechat? Jedeme kolo, veslo, plank, medicimbalem rotace do stran a dalsi, nejak se toho neumim vzdat.. A z jidla mam strasnou chut na ovoce, jindy se ho nedotknu jak je rok dlouhej ae ted bych se doslova uzrala :D predtim nechutenstvi a ted naopak :D

Váš příspěvek
Reklama