Sport pro 3letou dceru, jak najít ten vhodný?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 13.10.18 13:16
Sport pro 3 letou dceru, jak najit ten vhodny?

Rada bych ziskala nejake informace o moznosti sportovani pro dceru 3 roky. Je pohybove sikovna, rada bych ji nekam dala, ale nemam vubec predstavu, co co stoji. Jsou nejake pripravky na vice sportu naraz, jak to bylo za komancu? Rada bych, aby si nasla jednu vec, ktera ji bude bavit a venovala se ji celou skolu. Ja takhle chodila na gymnastiku, ale rodice neresili, ze me to nejde a pro me to bylo zklamani, i kdyz me to jinak moc bavilo, rada bych se k tomu postavila jinak, nasla s dcerou neco, co ji bude opravdu bavit a bude v tom uspesna, jako nemam ambice, aby sla na olympiadu, ci neco takoveho, aby to tak nevyznelo.=) Jinak mame standardni rozpocet, mohli bysme investovat par tisic za pul roku, vic ne. Bavi ji kone, ale to neni mozne, jsme z Prahy a neni to tu pro nas financne dostupne. Mate nekdo s timto zkusenosti a jak jste hledaly vhodny sport?

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
Kriss Tina
Extra třída :D 10181 příspěvků 13.10.18 13:20

U těch 3 letych je to těžké, oni u ničeho dlouho nevydrží. Chodí do školky? U nás ve školkách jsou treba kroužky, tanečky apod to by mohlo stačit jako základ pro něco do budoucnosti. :think:

stinga
Kelišová 6444 příspěvků 2 inzeráty 13.10.18 13:20

zkus najít, jestli nemáte někde poblíž Sokol, tam učí děti všestrannost při sportu a bývá to cenově dostupné

Mollify83
Zasloužilá kecalka 665 příspěvků 13.10.18 13:20

Klasický Sokol - jmenuje se to Všestrannost. Podobné varianty dělají i různé skupiny, jmenuje se to pak různě - přípravky, multisport apod. Podívej se v části Prahy kde bydlíte. Já jsem že čtyřky a máme toho tu spoustu. Jen většina je až od 4 let - např ten Sokol, který je i finančně dostupný.

susan86
Kecalka 115 příspěvků 13.10.18 13:29

My jsme ze začátku chodili do Sokola na takové všeobecné cvičení. Nejprve s rodiči, potom chvíli chodila sama. Teď je jí pět a narazila jsem na program Děti na startu. Taky všeobecné cvičení. Ale to je asi až pro starší. Ale ten Sokol mívá hodně takováto všestranná cvičení. To je, myslím, pro tříleté dítě nejlepší, aby se naučilo běhat, přelézat, podlézat, házet, chytat, vyhýbat se překážkám, padat… Naše pětiletá chodí k tomu i plavat, to chodí od miminka a zatím jí to baví, touží po baletu, protože na něj chodí holky ze školky, ale ona na to nemá správnou konstituci, tak jsem jí to nějak vymluvila. Na nějaké profilování je, myslím, zatím brzy.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 13.10.18 13:58

Doporučujete tu sokol, ale to neřeší zakladatelcin dotaz. V Sokole dítě nepozná, že ho baví a jde mu plavání, kolo… Zakladatelko, ten výběr sportovní aktivity je ještě trochu složitější, pokud sledujete trochu delší období, než treba jeden školní rok. Jednak musí dítě bavit a jit mu vybraný druh pohybu, dále tam musí byt přijatelný kolektiv a pak musí být sport rozumne trenérský zajištěn. Pak jsou samozřejmě důležité finance a dostupnost. Já jdu cestou vyzkoušet více druhů sportů v recenzovaných oddílech v okolí ve skolkovem věku a pak nechám děti v první třídě vybrat, kde je jim nejlépe. Takže ať si ve školce zkusí atletiku, plavání, tenis, gymnastiku… a samy si vyberou. Ale volím oddíly v rozumné vzdálenosti, takže pokud dítě bude bavit plavání, ale bohužel místní oddíl bude mizerný a musela bych vozit dítě 6× týdne přes celou Prahu, tak budu realista a v tomto sportu dítě nepodporim. Naopak, pokud uvidím, že sice tenis nebude hrát na republikové úrovni, ale místní klub je kvalitní a kolektiv děti výborný, tak se pokusím dítě směřovat tímto směrem. Pak jsou také instituce zabývající se výběrem sportovní aktivity dětí dle jejich tělesné stavby a schopnosti, ale to bude spíš pro ty rodiče, kteří budou ochotni 6× týdne přes tu Prahu jezdit. Anonym z důvodu snadne dohledatelnosti nicku.

srpen89
Ukecaná baba ;) 2067 příspěvků 13.10.18 14:11
@Anonymní píše:
Rada bych ziskala nejake informace o moznosti sportovani pro dceru 3 roky. Je pohybove sikovna, rada bych ji nekam dala, ale nemam vubec predstavu, co co stoji. Jsou nejake pripravky na vice sportu naraz, jak to bylo za komancu? Rada bych, aby si nasla jednu vec, ktera ji bude bavit a venovala se ji celou skolu. Ja takhle chodila na gymnastiku, ale rodice neresili, ze me to nejde a pro me to bylo zklamani, i kdyz me to jinak moc bavilo, rada bych se k tomu postavila jinak, nasla s dcerou neco, co ji bude opravdu bavit a bude v tom uspesna, jako nemam ambice, aby sla na olympiadu, ci neco takoveho, aby to tak nevyznelo.=) Jinak mame standardni rozpocet, mohli bysme investovat par tisic za pul roku, vic ne. Bavi ji kone, ale to neni mozne, jsme z Prahy a neni to tu pro nas financne dostupne. Mate nekdo s timto zkusenosti a jak jste hledaly vhodny sport?

To pocitas s tim, ze se ti ve 3 letech podaří najit sport, kteremu by se venovala a bavil by ji celou SKOLU ? Neni to překlep ? Nechtela jsi napsat celou SKOLKU ? Protoze pokud o preklep nejde, tak nepocitej, ze u neceho, tak do 8,9 let vydrzi dele, nez rok. Pokud ji ovsem nebudes nutit, ze MUSI, i kdyz ji to nebude bavit, coz tedy vrele nedoporucuju. Ja mam z podobného pristupu mych rodicu trauma do dneška :mrgreen: ve 3, 4 letech bych zacala nejakyma taneckama, pohybovkama, ty holcicky to vetsinou bavi, ty ceny se pohybuji cca tak 1500-2000 za pololeti. Pozdeji je idealni atketika, je vsestranna a disciplin je nepreberne množství. A v tech 4 nebo 5 letech uz se muze pomalu zacit ukazovat, na ktery sport bude dite sikovne, u te atletiky zustane maloktere dite. Ale da se rozpoznat, jestli spis dobre skace, nebo hazi, nebo běhá… A podle toho pak vybrat sport, ktery by to dite pozdeji bavil. Ve 3 letech ale fakt ne. ;)

Jar Jar
Ukecaná baba ;) 1445 příspěvků 13.10.18 14:48

Hlavně jí prosímtě nevybírej sport „na celou školu“. Jsou jí tři roky, tak neblbni a dělej s ní všechno možné, ono jí časem něco začne bavit víc. A nebo taky ne, ve třech letech to fakt nepoznáš :-)

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 13.10.18 15:14
@srpen89 píše:
To pocitas s tim, ze se ti ve 3 letech podaří najit sport, kteremu by se venovala a bavil by ji celou SKOLU ? Neni to překlep ? Nechtela jsi napsat celou SKOLKU ? Protoze pokud o preklep nejde, tak nepocitej, ze u neceho, tak do 8,9 let vydrzi dele, nez rok. Pokud ji ovsem nebudes nutit, ze MUSI, i kdyz ji to nebude bavit, coz tedy vrele nedoporucuju. Ja mam z podobného pristupu mych rodicu trauma do dneška :mrgreen: ve 3, 4 letech bych zacala nejakyma taneckama, pohybovkama, ty holcicky to vetsinou bavi, ty ceny se pohybuji cca tak 1500-2000 za pololeti. Pozdeji je idealni atketika, je vsestranna a disciplin je nepreberne množství. A v tech 4 nebo 5 letech uz se muze pomalu zacit ukazovat, na ktery sport bude dite sikovne, u te atletiky zustane maloktere dite. Ale da se rozpoznat, jestli spis dobre skace, nebo hazi, nebo běhá… A podle toho pak vybrat sport, ktery by to dite pozdeji bavil. Ve 3 letech ale fakt ne. ;)

Neutoc a precti si poradne dotaz, nehodlam dceru do niceho nutit a nehodla ji ve trech letech vybirat sport na cely zivot. Ano, rada bych postupne nasla sport u ktereho dcera vydrzi celou skolu a neocekavam, ze na toto prijdeme na prvni pokus. zakladatelka.

Vsem ostatnim moc dekuji za rady. Myslim, ze to je vycerpavajici :*

Hoa Mai
Kelišová 6313 příspěvků 23 inzerátů 13.10.18 15:22

Souhlasím s ostatními, že vybírat v tomhle věku jeden sport na x let je nesmysl. Tohle je právě období, kdy je ideální zkoušet různé aktivity a druhy sportu, jedině tak poznáš, co ji baví a co jí jde.
V Praze máte nepřeberně možností, zkus si najít akce typu Den náborů nebo Sporťáček (toto jsou dvě akce u nás v Brně, možná v Praze se budou jmenovat jinak, ale určitě se tam něco podobného pořádá). To jsou akce, kde se v jeden den představuje mnoho různých sportů, jsou tam stánky, zástupci těch klubů s pomůckami, děti si mají možnost sporty vyzkoušet, jsou tam ukázky těch sportů a informace kdy, kde, co a jak, za kolik a pro jak staré děti. Jsou primárně určené asi pro trochu starší děti, ale my jsme na nich byli i s prťaty, vyzkoušeli si třeba házet s míčem na rugby, golf, lezeckou stěnu…
Ale opravdu bych zkoušela různé aktivity, protože jí třeba něco ze začátku ani jít nemusí a nakonec v tom může být dobrá a může ji to bavit. Náš nejstarší syn třeba začal ve 3 letech jezdit na šlapacím kole, strašně po tom toužil. Ale nešlo mu to, dělalo mu hrozný problém vůbec pochopit šlapání, natož ho zkoordinovat s řízením (přesto, že řídit se naučil na odrážedle). Bez postranních koleček by to vůbec nešlo, jezdil s nimi rok, než jsme řekli, že je na čase je sundat. Tak jsme mu je ve 4 letech vzali, pak zas nějakou dobu musel trénovat držení rovnováhy které mezitím zapomněl, zas problém s tím zkoordinovat vše dohromady. No, zkrátka by se mohlo zdát, že na jízdu na kole bude kopyto, ale pak na to nějak přišel, během hrozně krátké doby se rozjezdil a o půl roku později už začal po vzoru starších kluků zkoušet na kole různé ty parádičky, jako jízda bez držení, výskoky, slalom a jde mu to a jezdí skoro každý den.

srpen89
Ukecaná baba ;) 2067 příspěvků 13.10.18 15:34
@Anonymní píše:
Neutoc a precti si poradne dotaz, nehodlam dceru do niceho nutit a nehodla ji ve trech letech vybirat sport na cely zivot. Ano, rada bych postupne nasla sport u ktereho dcera vydrzi celou skolu a neocekavam, ze na toto prijdeme na prvni pokus. zakladatelka.Vsem ostatnim moc dekuji za rady. Myslim, ze to je vycerpavajici :*

8o Coze? Jak to myslis neutoc? 8o 8o 8o Chtela jsi poradit cim zacit, poradila jsrm ti jak bylo porazeno me, od trenerky atletiky, ze je to nejvsesteanejsi a nejvhodnejsi sport pro male deti. Tak o jakem utoceni mluvis? 8o Tak ha se ti vypisuju deset minut, abych ti poradila a ty utocis na me? Trosku mimo, ne? Uplne to same ti napsali vsichni ostatni, ze je nesmysl hledat sport 3 letemu diteti na celou skolu. Tak si najdi jinou obet ;)

Jar Jar
Ukecaná baba ;) 1445 příspěvků 13.10.18 15:46
@Anonymní píše:
Neutoc a precti si poradne dotaz, nehodlam dceru do niceho nutit a nehodla ji ve trech letech vybirat sport na cely zivot. Ano, rada bych postupne nasla sport u ktereho dcera vydrzi celou skolu a neocekavam, ze na toto prijdeme na prvni pokus. zakladatelka.Vsem ostatnim moc dekuji za rady. Myslim, ze to je vycerpavajici :*

V tom případě ses ptala špatně. Měla jsi rovnou říct „potvrďte mi, že můj záměr vybrat dceři ve třech letech sport který jí vydrží celou školu je správný a jiné názory ani nepište“. Pak bys tu nikoho nepodezírala z útočení a všichni by byli v pohodě :-) :-)

Lenka_Hal
Echt Kelišová 8688 příspěvků 13.10.18 16:18

Myslim,ze zakladatelka chce zacit vybirat sport cili mluvi o dlouhodobem procesu. Ja tohle s detma v podstate resim sama doma. Davam Jim zaklad v podobe obycejnych aktivit typu jizd na kole ( ja u toho beham), chodime na hory, zkousim postupne behani,zaklady plavani ( v tomto pripade vzdy nasleduje krouze,plavani je dulezite),postavi se na lyze, s tatou hraji fotbal, baseball, basket prosli kluci nekolik lekci s instruktorem. ..atd Za prve nechci, aby se specializovaly deti moc brzo, navic chci mit jistotu,ze budou pro ten sport staveni, bude je bavit a umely zaklady z co nejvice sportu. Nejstarsi v podstate na pevno zustal u behani (track) kolem 10let ,zni to pozde,ale ma vydrz jak vysportovany dospelak a v oddile je nejlepsi.

Svistice
Neúnavná pisatelka 17758 příspěvků 13.10.18 17:06

Deti chodi do sokola, krasne si postupne zkouseji vsechno od gymnastiky, pres atletiku, kosikovou az po florbal. Cena 600 za pololeti.
Netere chodili nanejake tanecky.
Na specializaci mi prijde brzo, okud teda nechces mit doma druhou Navratilovou nebo Jagra.

EDIT: doma se seznamily nebo v budoucnu seznami s kolem, kolobezkou, fotbalem, turistikou, plavanim, bruslenim, ping-pongem, fotbalem.

Příspěvek upraven 13.10.18 v 17:12

Uživatel je onlineOu
Kelišová 7414 příspěvků 13.10.18 17:11

V žádném případě ji takhle mrňavou necpi do konkrétního sportu, natož takového, který má „prestižní“ nádech. Zničíš ji tím zdraví a dětství.

Hybejte se především jako rodina, pravidelně sportujte společně. Zejména venku v přírodě. Každý den hodinku - stačí kolo, dlouhá procházka, pinkání si s míčem, brusle, plavání, nějaké tanečky pro rodiče s dětmi a o víkendu jeden dlouhý, společný výlet. Určitě neuškodní naučit se nějakou základní jógou sestavu na ranní protažení a večerní uvolnění a cvičit ji společně - to dost pomůže jak tobě, tak dceři.

A i na prvním stupni hledej spíš nějakou všeobecnou pohybovou průpravu, ne sport orientovaný na výkon a vyřazení těch méně nadaných.

Pokud ji tímto vštípíte že sport a pohyb je super, tak si pak sama vybere čemu se bude chtít věnovat, bez toho, aby ji horozilo, že ji nějaký kreténský diletant, vydávající se za trenéra v honbě za výsledky zničí.

Český tělocvik a sport je bohužel až na osvícené výjimky v mizerném stavu - vychází pořád se socialistického principu, kde se vyhledávali talenty, které pak svými výkony režimu zajišťovaly valuty a na zbytek netalentovaných se kašlalo. Ti kteří šli studovat tělocvik a nebo jsou trenéry jsou povětšinou ti, kterým tento systém vyhovoval a tak se mu upsali na celý život. Včetně nesmyslné šikany při tréninku malých dětí, přehnané soutěživosti a principu „co bolí, to roste“.

Do téhle mašinerie je potřeba dítě poslat co nejpozději a jen pokud opravdu chce a i tak chcete hledat někoho, kdo odjel do zahraničí, pracoval tam ve sportu s dětmi a naučil se něco příčetnějšího, než staré dobré československé tradice.

A nebo je to běžný Sokol, či nějaké pohybové aktivity bez ambic mít prachy od bafuňářů ze Svazu a výsledky na mistrovstvích.

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama